Zestawienie modeli gamingowych
Podkładki pod myszki - WIELKI test
Spis treści
Początkowo obie podkładki miały mieć wspólny opis, jednak pod mikroskopem okazało się że mają inną strukturę powierzchni.
Box:
Obie podkładki maja takie same pudełka. Różnią się tylko paroma napisami. Pudełka zrobione z przezroczystego blistra, jednorazowe- musimy rozerwać pudełko by wyjąć podkładkę. Na obu pudelkach znajdują się sample powierzchni użytkowej, oraz spodniej podkładki.
Oba modele są gotowe do użytku od razu po wyjęciu z pudełka. Układają się idealnie na blacie.
Materiał:
Taito należą do podkładek miękkich. Trzeba przyznać że są naprawdę elastyczne. Zrobione z dwóch warstw tworzywa. Spód piankowy z powierzchnią gumową spisuje się bardzo dobrze. Nie pozwala na przesuwanie podkładki nawet podczas bardzo dynamicznych ruchów.
Wierzch obu podkładek to jednak inny splot. Zwykła Taito (po prawo) w lewym dolnym rogu ma naklejone logo firmy natomiast wersja MTW (po lewo)ma to logo zabarwione razem z całą grafiką znajdującą się na powierzchni.
Ślizgając dłonią po powierzchni obu modeli można wyczuć że ruch na boki jest bardziej gładki, natomiast przesuwając w górę i w dół jak by bardziej szorstki (Bardzie wyczuwalne przy zwykłej Taito) Większość testowanych podkładek charakteryzuję się tą cechą jednak tu jest ona trochę bardziej odczuwalna.
Dodatkowo porównując dłonią powierzchnię obu modeli wydaje się jak by MTW była "bardziej sucha" od zwykłej wersji oraz nie jest tak idealnie gładka- można wyczuć bardzo delikatne pofałdowania.
Plusem podkładek jest ich trwałość. Podczas kilkudniowego testu pojawiło się tylko mikroskopijne postrzępienie dolnego brzegu. Niestety największym minusem obu modeli jest ostra krawędź. Prawdopodobnie podkładki są wykańczane termicznie przez co ich krawędzie są drapiące i bardzo nieprzyjemne w użytkowaniu. Dopiero po tygodniu używania ich brzeg może wyrobić się do akceptowalnego poziomu.
Poniżej zdjęcia w powiększeniu:
Porównując powierzchnię Taito MTW do zwykłej Taito od razu widzimy że ścieg jest rzadszy i całkiem inaczej zaplatany. Widać również inny podkład. Biały przy MTW- czarny przy zwykłej Taito.
Testy:
Wersja MTW miała być ulepszoną w stosunku do zwykłej Taito. Tak się jednak nie stało. Sensei wypada na podobnym (niskim) poziomie, jednak ruch Abyssusa w wysokiej rozdzielczości nie jest już tak samo dobry. Pojawiają się skoki kursora. Również prędkość maksymalna Azuruesa jest niższa.
Podsumowując:
Jeśli nie zależy wam na kolorowej fakturze wersji MTW to lepiej wybrać wersję standardową. Lepsze działanie sensorów i nie ma ryzyka że sensor optyczny może mieć nierówny LOD na różnokolorowej powierzchni.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~loc
2012-11-18 10:19:42
AndiMara
2012-11-18 12:02:16
~buffer
2012-11-18 12:18:14
-Brak laserowej(twin eye) myszki do testów.
-Tabele są w formie graficznej co uniemożliwia skożystanie z translatora dla obcokrajowców.
-Przy pomiarze poślizgu można było zmiężyć współczynnik tarcia dla danej podkładki w zetknięciu z teflonowymi ślizgaczami, tu przykład http://www.overclock.net/t/1119880/friction-measurements
-no i oczywiście testów trwałości zabrakło ale rozumiem, że było to praktycznie niewykonalne :P
Ogólnie test bardzo dobry chyba najlepszy jaki widziałem.
RafalC
2012-11-18 12:49:45
Warwyko76
2012-11-18 13:00:14
~theSpid3r
2012-11-18 20:24:06
~Treje
2012-11-18 21:24:01
Xawery
2012-11-18 21:25:08
Francus
2012-11-18 21:40:45
~experience
2012-11-19 00:24:41
Co do tabeli masz rację- mogła by być klikana żeby można było je na przykład posortować według ślizgu albo według rozmiaru
@francus- jeśli się ją przyklei i w krótkim czasie odkleja to nie ma problemu, ale jeśli poleży przyklejona przez długi czas wtedy tak jak mówisz.
@rafalC- o tym różnym oporze tarcia było napisane przy taito.
zobacz wszystkie komentarze | 18