» załóż konto» przypomnij hasło

Czy to czas na zmianę lidera?

Test coolera Coolink Corator DS

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-03-14 15:46:11

A A A | Wejść na stronę 48539 | Komentarzy 3


Nasz dzisiejszy bohater jest kompatybilny z podstawkami Intel: LGA 1366, LGA 1156, LGA 775 oraz AMD: AM2, AM2+, AM3. My swoje testy jak zawsze przeprowadzimy na sockecie LGA 1156.



Montaż wymaga wyjęcia płyty głównej z naszej obudowy (chyba, że dysponujemy bardzo nowoczesnym modelem, który posiada specjalne okienko, które umożliwia przykręcenie podstawki montażowej na spodzie płyty. W zależności od socketu przykręcamy śrubki przekładając je przez jeden z trzech otworów. Ważne, żeby śrubka dokładnie znalazła się pomiędzy krawędziami podstawki, a nie opierała się o jej boki, gdyż wtedy konstrukcja będzie mniej stabilna. W przypadku montażu na LGA 1156 lub 1366 musimy usunąć gumową nakładkę z podstawki montażowej. Po jej nałożeniu zakładamy na śruby plastikowe nakładki w kształcie walca oraz metalowe rusztowania, od których będzie zależała orientacja ustawienia coolera. Teraz wystarczy całość dokręcić oraz nałożyć pastę termoprzewodzącą (mamy w zestawie) na procesor. Montaż wentylatora SWiF2-120P jest już banalnie prosty i nie trzeba go przybliżać.


Aby umieścić schładzacz na podstawce przeznaczonej pod procesory AMD również musimy wykonać wszystkie operacje na zewnątrz obudowy. Cała procedura przebiega analogicznie do opisanej wyżej.


Cooler Corator DS jest dosyć duży dlatego może sprawić problemy przy montażu w mniejszych obudowach. W konstrukcjach wąskich istnieje szansa na kłopot z domknięciem boku. Również warto sprawdzić czy nie będzie przysłaniał gniazd pamięci (moduły wyposażone w dodatkowe chłodzenie mogą okazać się zbyt wysokie) lub kolidował z radiatorami zamontowanymi na płycie głównej. Jednak należy pamiętać, że wentylator znajduje się pomiędzy dwoma segmentami radiatora, a Corator DS można montować w dwóch różnych orientacjach.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Adonim

    2010-03-14 21:48:39

    Chłodzenie o bardzo dobrym stosunku cena / wydajność. Wydajnościowo niewiele ustępuje tuzom typu Noctua DH14 czy Prolimatech Mega Shadows. Jedynie podstawka jest słabo wyszlifowana jak na produkt tego kalibru.

    Co do recenzji - to cuż tu powiedzieć - Mateusz trzyma swój określony, wysoki poziom i nie zamierza schodzć z tak obranego kierunku. Gratki.
  • maciek

    2010-03-17 21:47:31

    W recenzji wszystko ok.

    Co do samego coolera cud miód i orzeszki, oczywiście jak na produkt nowy cena jak zwykle wysoka. Jaka będzie kolejna ewolucja ?
    Aluminiowy radiator -- miedziany radiator -- aluminium + miedziane heatpipy -- miedź + miedziane heatpipy. Pomijając: wodę, freon, ogniwo peltiera, kaskadę jedno i dwustopniową...

    Co będzie kolejne, chyba że nastąpi 2012 i nie będzie nic ;]
  • ~CemoEdition

    2012-06-30 11:45:51

    Posiadam tego coolera od miesiąca, zakupiłem go nowego w sklepie za 180zł (promocja). Temperatury E8500 sięgają w stresie ~ 43-46C (przy fabrycznych ustawieniach) - temp. pokoju ok 23C. Na prawdę śmiało może mierzyć się z produktami Noctua.

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum