Miniaturowa konstrukcja
X2 Cube Max – test obudowy
Firma X2 wprowadziła w marcu tego roku na rynek nowy model obudowy komputerowej Cube Max. Model ten oferuje bardzo kompaktowe rozmiary oraz prosty design. Producent podaje, że jego sprzęt nada się przede wszystkim dla podróżujących graczy, z uwagi na małe gabaryty. Model ten powinien zmieścić płytę główną micro ATX lub mini ITX oraz pełnowymiarowy zasilacz. Nie zabrakło oczywiście miejsca na karty rozszerzeń i dyski twarde. Jesteście ciekawi naszej opinii o Cube Max? Zapraszamy do lektury.
Spis treści
Najnowsza obudowa X2 została zapakowana w niewielki, brązowy, ekologiczny karton, na którego powierzchni znajduje się garść informacji o produkcie. W środku sprzęt jest włożony pomiędzy styropianowe otuliny, co ma zapobiec jego uszkodzeniu w czasie transportu. W komplecie otrzymujemy mały woreczek ze śrubkami montażowymi, a także instrukcję obsługi.
Obudowa ma wymiary 26 x 20 x 27 cm i waży tylko 2,3 kilograma. To rzeczywiście bardzo kompaktowa konstrukcja. Jej front został wykonany ze szczotkowanego aluminium w kolorze szarym. W lewym górnym narożniku widzimy logo producenta „X2”. Poza tym reszta powierzchni jest tutaj płaska.
Na górze, blisko przedniej krawędzi umieszczono skromny panel I/O. Obejmuje on dwa złącza audio (słuchawkowe i mikrofonowe), port USB 2.0, port USB 3.0 oraz duży przycisk power.
Cały lewy bok obudowy Cube Max to jedna wielka perforowane powierzchnia. Producent takim zabiegiem chce polepszyć przepływ powietrza w obudowie. Zastanawiamy się tylko czy brak tutaj filtru ochronnego nie spowoduje przedostawania się kurzu do środka komputera.
Na przeciwległej ściance mamy już tylko w przedniej części otwory wentylacyjne, natomiast bliżej tyłu jest lita blacha. Jak widzicie na zdjęciu obudowa bardzo wyraźnie zbiera odciski palców. Na plus na pewno trzeba zaliczyć grubość paneli bocznych, które mają według naszych pomiarów 1,3 mm. Producent deklaruje, że są minimalnie grubsze.
Tył obudowy Cube Max nie należy do standardowych. Widzimy tutaj, że panel I/O płyty głównej montowany jest po lewej stronie, natomiast obok niego znajduje się zatoka na zasilacz w rozmiarze ATX. Na dole przygotowano trzy sloty na karty rozszerzeń. Również z tej strony mamy kilka podłużnych otworów wentylacyjnych. Jak widzicie w porównaniu do obudów midi tower nie mamy tutaj już miejsca na wentylator wyciągowy.
Na koniec zajrzyjmy jeszcze na spód, gdzie na środku widzimy otwory do przykręcenia dysków 3,5 cala lub 2,5 cala. Wokół nich mamy tutaj dziesiątki otworów wentylacyjnych. Całość stoi na czterech gumowych nóżkach, które mają za zadanie tłumić ewentualne drgania i nie pozwolić, żeby obudowa przesuwała się po biurku.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~waimeisi
2015-04-25 09:00:58
t.luk
2015-04-25 13:15:56
JegoMosc
2015-04-25 20:34:35
t.luk
2015-04-27 17:05:36
Z tymi blachami to rozumiem taki żart był? Przecież tam jest ok. 1 mm grubości blacha i więcej do takiego cube'a nawet nie potrzeba ;) No chyba, że ktoś chce mieć obudowę-pufę :D
4