» załóż konto» przypomnij hasło

47, 66 czy 118 PLN - ile warto zapłacić?

Test podstawek chłodzących cz. 3

Autor: Rafał Cybulski | Data: 2011-09-05 15:50:54

A A A | Wejść na stronę 107626 | Komentarzy 11

Test podstawek chłodzących cz. 3 Kolejnym artykułem kontynuujemy nasz przegląd podkładek chłodzących. Przyjrzymy się modelom firmy Cooler Master, Media-Tech oraz SilentiumPC. Będą to najnowsze produkty ww. producentów. Jak dobrze pamiętacie z ostatniego zestawienia wyciągnęliśmy wnioski, że są na rynku podstawki, których cena przekracza 100 PLN, a uzyskiwane wyniki znacząco rozczarowują. Były również modele, które kosztowały zdecydowanie mniej, a pracowały cicho i wydajnie. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do lektury.

Nowy produkt firmy CM został dostarczony do nas w dużym pudełku, które w pełni oddaje rozmiary podstawki. Karton posiada kolory ściśle kojarzone z producentem: biały i fioletowy. Na froncie znajdziemy duże zdjęcie podstawki, natomiast z tyłu specyfikację techniczną z dokładniejszymi grafiki przedstawiającymi szczegóły Infinite EVO.

CM NotePal Infinite EVO

W zestawie otrzymujemy instrukcję szybkiej instalacji, kabel mini USB do zasilania oraz samo chłodzenie.

CM NotePal Infinite EVO

Urządzenie zostało wykonane częściowo z czarnego plastiku (środek i spód) oraz ze srebrnego aluminium (powierzchnia, na której stawiamy laptopa). Na środku umieszczono wyraźne logo producenta. W czterech narożnikach umieszczono podkładki antyślizgowe, które mają zapobiegać przesuwaniu się laptopa podczas intensywnej pracy. Ich położenie powoduje jednak, że zostaną one wykorzystane tylko przy większy notebookach, o matrycy minimum 14 cali. Producent podaje jednak w swojej specyfikacji, że urządzenia z powodzeniem może chłodzić komputery przenośne z ekranem o przekątnej od 12 do 17”. Taka kompatybilność jest możliwa dzięki sporym rozmiarom urządzenia. NotePal Infinite Evo posiada wymiary 410 x 310 x 17-61 mm (szerokość x głębokość x wysokość) i waży 1200 gram.

 

CM NotePal Infinite EVO

CM NotePal Infinite EVO

W środku, po dwóch stronach, zostały ukryte dwa 80 mm wentylatory, które wciągają zimne powietrze z tyłu i chłodzą nim środkową część laptopa. Pracuję one z prędkością obrotową 75-1400 RPM, generując przy maksymalnym przepływie 120 CFM hałas na poziomie 23 dB/A.

CM NotePal Infinite EVO

Na spodzie oprócz czterech antywibracyjnych nóżek o bardzo dużej powierzchni, producent umieścił także z dwóch stron otwory, które mają poprawić cyrkulację powietrza w NotePal Infinite Evo.

CM NotePal Infinite EVO

Na lewym boku znalazło się miejsce na potencjometr do sterowania prędkością wentylatorów, złacze mini USB do zasilania podstawki, złącze DC 5V (o podobnym przeznaczeniu), diodę oraz przycisk I/O.

CM NotePal Infinite EVO

CM NotePal Infinite EVO

Po prawej stronie mamy trzy porty USB 2.0, które możemy dowolnie wykorzystać.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Francus

    2011-09-05 17:52:05

    Fajny nowy cooler od SilentiumPC, nie słyszałem o nim wcześniej.
  • wikingowiec

    2011-09-05 17:53:29

     

    Francus napisał:

    Fajny nowy cooler od SilentiumPC, nie słyszałem o nim wcześniej.


    Już spory czas jest na rynku ten model :)
  • ~hubi_2006

    2011-09-05 18:28:36

    Miałem kupić podstawkę Silentium, ale po tym teście widzę, że nie warto. Ogólnie widzę, że podstawki nie dają wielkiej różnicy.
  • Warwyko76

    2011-09-06 13:20:56

     

    ~hubi_2006 napisał:

    Miałem kupić podstawkę Silentium, ale po tym teście widzę, że nie warto. Ogólnie widzę, że podstawki nie dają wielkiej różnicy.


    To zależy od laptopa. Chłopaki mają wymagający sprzęt i różnice małe. U mnie na Core 2 Duo jest do 10C. Kupuj!
  • Duath

    2011-09-06 16:20:38

    @up

    Dokładnie. Poza tym bardzo dużo zależy też od otworów wentylacyjnych na spodzie laptopa, na które moim zdaniem najpierw trzeba patrzeć podczas kupowania podstawki chłodzącej. U jednych egzamin zda jeden wielki wentylator u innych przykładowo 2 mniejsze umieszczone w innych miejscach ;)
  • t.luk

    2011-09-07 14:02:50

    Dokładnie, przy wyborze podkładki najpierw powinno się zorientować w kwestii otworów wentylacyjnych w laptopie. Co do testu to Hiberna NC300 jednak coś tam schładza ale nie zapominajmy, że jest też jedną z najtańszych markowych podkładek ;)
  • ~Raddek

    2011-11-07 14:45:20

    Kupiłem podstawkę Media-Techa i temperatura pracy spadła o 10 stopni. Dobry wybór. Dużym plusem jest to, że podstawka jest bardzo cicha, nie przeszkadza podczas pracy.
  • ~CMFan

    2012-01-06 15:24:59

    Czy to nie jest tania podróbka podstawki Cooler Master NotePal E1? http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6670
    Co o tym myślicie?
  • ~szczurek

    2012-06-25 23:15:08

    mam tego media-techa, kupiłem za sprawą tego art. ogólnie MT2654 jest cicha, dobrze wykonana, chłodzi dobrze, oraz jest w dobrej cenie, wiec zakup oceniam pozytywnie :)
  • ~gjenek

    2012-12-11 20:32:49

    Witam. Mam podkładkę SilentiumPC Hiberna NC300 i muszę powiedzieć że jest wspaniała. Bardzo cicha i świetnie wykonująca swoją pracę. Mam Lenovo y580, a w nim grzeje się dysk jednak po kupnie podkładki bardzo obniżyły się temperatury szczególnie dysku. Polecam gorąco!!!

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 11


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...