Cooler dla małych płyt głównych
Thermalright Silver Arrow ITX – test chłodzenia
Firma Thermalright powstała w 2001 roku i od tego momentu poświęca się produkcji najwyższej jakości coolerów CPU. Marka ta przez wiele lat stawała się liderem w swojej dziedzinie, a konkurencji pozostawało tylko ją naśladować i brać z niej przykład. Jakość wykonania i wydajność to właśnie dwie najważniejsze cechy, którymi wyróżnia się Thermalright. Do tej pory mieliśmy okazję przyjrzeć się modelom np. AXP-200, Silver Arrow czy serii Macho. Dzisiaj sprawdzimy jakim produktem jest Silver Arrow ITX, który w porównaniu do poprzednika posiada mniej rurek termoprzewodzących i tylko jeden wentylator. Takie zmiany mają pozwolić na jego większą kompatybilność. Zapraszamy do lektury.
Cooler Silver Arrow ITX został zapakowany w stosunkowo niewielkie pudełko w brązowym kolorze. Z przodu widzimy tylko logo Thermalright, a na bocznych ściankach umieszczono nazwę schładzacza. Jak widzicie nie mamy tutaj zbyt dużo informacji o samym urządzeniu. Zdecydowanie lepiej jest w środku, bowiem już po otwarciu opakowania wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. Radiator i wentylator zostały otoczone pianką, co ma je chronić przed uszkodzeniem. W komplecie otrzymujemy wszystko co jest potrzebne, żeby go zamontować na praktycznie każdym znanym sockecie (nawet LGA 775). Warto wspomnieć o obecności chociażby podkładek antywibracyjnych, instrukcji obsługi, klucza, licznych śrubek, nakrętek, podkładek, dwóch klipsów do wentylatora oraz samego śmigła TY149.
Na płytach głównych mini-ITX Silver Arrow ITX będzie wyglądał jak prawdziwy wielkolud. Cooler już przy pierwszym kontakcie robi świetne wrażenie. Producent dokonał w nim kilku zmian, które sprawiły, że będzie kompatybilny z większością płyt głównych o mniejszych rozmiarach niż ATX. Żeberka w pobliży podstawki zostały skrócone, co zapewni także lepszą zgodność z modułami RAM.
Radiator zbudowany został z 51 aluminiowych żeberek z dwóch stron. Każda z wież jest pokryta niklem. Producent zdecydował się na czarny kolor, co zapewne przypadnie go gustu większości użytkowników. Niestety odciski palców są zbierane dosyć mocno, przez co Thermalright w komplecie z Silver Arrow ITX załącza białe rękawiczki – świetne rozwiązanie dla estetów.
Konstrukcja utrzymywana jest poprzez sześć ciepłowodów o średnicy 6 mm, które na końcu posiadają bardzo ładne, czarne zaślepki. Zostały one rozmieszczone równomiernie.
Podstawka została wykonana z miedzi, którą pokryto niklem. Oferuje ona lustrzane wykończenie. Trudno nie odnieść wrażenia, że Silver Arrow ITX to jeden z ciekawiej prezentujących się coolerów, co najmniej pod względem wizualnym.
Otrzymany w komplecie wentylator ma symbol TY149. Model ten pracuje z prędkościami od 300 do 1300 RPM. Jego wymiary są bardzo nietypowe – 152 x 140 x 26,5 mm. W dodatku oferuje on czerwone łopatki i czarną ramkę, co zapewne przekona np. posiadaczy płyt głównych ASUS ROG do postawienia na niego ze względów kolorystycznych.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
SĹawekpl
2015-07-31 14:36:29
większość ograniczeń dotyczy płyt w formacie ITX, które nie występują przy mATX czy pełnym ATX - tego mi zabrakło w podsumowaniu
wentyl ma kanały do prowadzenia przewodów podświetlenia, co może sugerować występowanie wersji z podświetleniem również
na zdjęciach tego za dobrze nie widać ale wnioskuję że radiator jest symetryczny i pozwoli na zamontowanie na płytach z X99 - moduły pamięci z obu stron (na X99 można zamontować Xeony które występują z niższym niż 140W TDP również)
1