» załóż konto» przypomnij hasło

Produkty Thermaltake i Acutake

Test podstawek chłodzących cz. 2

Autor: Rafał Cybulski | Data: 2011-06-22 20:49:22

A A A | Wejść na stronę 87569 | Komentarzy 3

Test podstawek chłodzących cz. 2 Przyszedł czas na drugą już w ostatnim czasie recenzję porównawczą podstawek chłodzących pod laptopy. W związku z ciągłą miniaturyzacją i stosowaniu coraz to mniejszych obudów, wewnętrzne komponenty zmuszone są do pracy z wyższą temperaturą, co przekłada się często na czas ich żywotności. Ciepło jest usuwane najczęściej poprzez otwory umieszczone na spodzie i z boku notebooka, jednak podczas intensywnej pracy takie chłodzenie okazuje się niewystarczające. Podstawka chłodząca to nie tylko dodatkowy wentylator, ale również miejsce, gdzie często otrzymujemy dodatkowe złącza czy też dobra podkładka do pracy z komputerem na kolanach. Który model jest wart uwagi? Sprawdziliśmy tym razem cztery produkty Thermaltake’a oraz jeden Acutake. Zapraszam do lektury.

Jedynym rodzynkiem w poniższym artykule jest produkt firmy Acutake o nazwie DarkNotePad XL, który został zapakowany w czarne, kartonowe pudełko ze zdjęciem na froncie. Również tutaj znajdziemy informacje, że podstawka ta pasuje do laptopów o maksymalnie 17 calowej matrycy.

Acutake DarkNotePad XL

Urządzenie zostało dobrze zapakowane i nie ma żadnych obaw, że w czasie podróży może stać się coś złego. Z podstawką niestety nie dostajemy żadnych dodatków, ponieważ nawet kabel USB jest chowany wewnątrz DarkNotePad XL. Produkt ma wymiary 400 x 288 x 35,5 mm i waży 1013 gram. Został wykonany częściowo z plastiku oraz aluminium.

Acutake DarkNotePad XL

Acutake DarkNotePad XL

Acutake DarkNotePad XL

Model ten na pierwszy rzut oka wydaje się być najbardziej „normalny” ze wszystkich, które opisujemy w tym artykule. Na środku zostało umieszczone logo Acutake. Powyżej niego znajduje się kratkowana powierzchnia, przez, którą ma przechodzić zimne powietrze generowane dzięki dwóm wentylatorom 70 mm. Te pracują z dosyć wysoką prędkością, bo aż 2000 +/- 10% RPM z maksymalnym przepływem wynoszącym 32 CFM oraz głośności 23 dBA. Ich konstrukcja opiera się na łożysku Hydro Bearing.

Acutake DarkNotePad XL

Acutake DarkNotePad XL

Acutake DarkNotePad XL

Podstawka podobnie jak inne testowane modele nie posiada regulacji nachylenia i już pierwotnie jest ustawiona pod pewnym kątem. Na jej lewym boku znajdziemy czytnik kart pamięci, który jest bardzo trafnym dodatkiem w szczególności, jeżeli nie posiadamy takowego w naszym laptopie (chociaż są już coraz częściej stosowane). Na tylnej ściance mamy tylko kratki wentylacyjne oraz miejsce wyjścia kabla USB, który służy do zasilenia ACUTAKE DarkNotePad XL. Z lewej strony mamy wyłącznik I/O oraz dwa porty USB 2.0. Podstawka stoi na czterech, małych gumowych nóżkach.

Acutake DarkNotePad XL

Acutake DarkNotePad XL

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Francus

    2011-06-23 08:54:17

    Fajny test, tylko szkoda, że modele te są już lekko starawe ;) TT od jakiegoś czasu przestał mnie zaskakiwać...
  • Warwyko76

    2011-06-23 11:15:35

    Całkiem przyjemne porównanie, jednak szkoda, że nie nawiązaliście do poprzedniego testu i nie przygotowaliście duuużego zestawienia.
  • Irwander

    2011-06-24 08:00:38

    Dobrze, że coś TT się pojawiło, bo myślałem, że firma ta nie istnieje :P

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...