Gratka dla prawdziwych graczy?
Roccat Kova [+] - test myszy
Spis treści
Materiały i jakość wykonania
Roccat do stworzenia kovy zastosował 4 różne rodzaje tworzywa w kolorze czarnym. Grzbiet wykonany z gumowanego plastiku w stosunku około 60gumy/40plastiku jest bardzo przyjemny i aksamitny w dotyku. Boki myszy wykonane są z jeszcze bardziej miękkiej gumy, dzięki temu mysz bardzo przyjemnie trzyma się w dłoni i nie wyślizguje się. Trzecim rodzajem tworzywa jest śliski plastik, zrobiono z niego tylną część boków oraz przyciski boczne. Na szczęście w tych miejscach nasza dłoń nie dotyka myszy więc jego śliskość nie jest problematyczna. Ostatnim elementem jest spód myszy wykonany z zwykłego plastiku, nie wyróżniającego się żadnymi dodatkowymi właściwościami. Muszę tu jeszcze wspomnieć o ślizgaczach zrobionych z teflonu. Są one grube o podłużnym kształcie, dają bardzo dobry ślizg; oraz o kablu. Nie jest on niestety w oplocie jednak jego plusem jest giętkość oraz wykończenie wtyku USB charakterystycznym kształtem, dzięki czemu odłączając myszkę nie musimy zastanawiać się czy przez przypadek odłączymy nie to urządzenie. Omawiając materiały warto również wspomnieć o ogólnym wyglądzie myszy, który jest naprawdę dobry i na zdjęciach tego nie widać dokładnie. Mysz utrzymana w głębokim czarnym kolorze z dobrze wyglądającym podświetlaniem tylnym wygląda dość agresywnie na biurku gracza.
Samo złożenie wszystkich elementów niestety nie jest już tak dobre. Pomiędzy gumą na bokach, elementem z błyszczącego plastiku i spodnią częścią myszy są dość spore szczeliny, na szczęście nie można zajrzeć przez nie do środka myszy. Dodatkowo docięcie i spasowanie ślizgaczy mogło by być na wyższym poziomie.
Przyciski:
Mysz posiada 7 przycisków. Każdy z nich jest w pełni programowalny. Ułożenie przycisków tak jak budowa całej myszki, jest symetryczne.
Przyciski główne charakteryzują się świecącymi elementami, nie są jednak w żaden specjalny sposób wyprofilowane pod palce. Ich skok jest niski i wciskają się dość lekko, jednak podczas gry nie powinno dochodzić do niechcącego użycia któregoś z nich. Ogólnie ich konstrukcja jest bardzo dobra. Dźwięk który słychać podczas klikania nie jest zbyt głośny a raczej standardowy.
Rolka ma charakterystyczny kształt. Jest bardzo szeroka i jest to w zasadzie jeden z jej plusów. Początkowo wydawało by się, że możemy nie chcący ją dotykać i przez to przekręcać, jednak już po paru minutach używania okazuje się że jej szerokość w niczym nie przeszkadza. Dodatkowo tworzywo z którego jest zrobiona daje dobre czucie i mamy pewność że palec nie ślizgnie się na niej. Przycisk rolki mógłby chodzić minimalnie lżej i mieć większy skok.
Przyciski boczne zrobione są z błyszczącego gładkiego plastyku jednak nasza dłoń nie ślizga się na nich. są umieszczone w dobrym miejscu. Mamy do nich dobry dostęp bez potrzeby przesuwania dłoni na mysz. I to koniec ich pozytywów. Są one umieszczone trochę za głęboko w myszy a ich skok jest dość ciężki więc do ich wciśnięcia musimy użyć trochę siły. Zdecydowanie jest to największy minus związany z ogólną budową myszy.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~greg
2012-01-17 14:56:55
~mushabelly
2012-01-17 15:29:24
Co do myszki to fajny kształt ale co oni wymyślili z tą interpolacją :|.
Ciekawe jak SteelSeries Kinzu V2 i Kana. Chyba jeszcze Gigabyte M6900 ma ten sam sensor. Jak mi odwali to kupię którą z nich żeby sprawdzić interpolację bo zastanawiam się czy to sensor czy Roccat coś namieszał.
~mushabelly
2012-01-17 19:18:14
Francus
2012-01-18 17:14:36
~mushabelly
2012-01-18 23:38:16
5