Xpertyza Xperii
Recenzja telefonu Sony Ericsson Xperia X2
Spis treści
Wśród standardowych aplikacji zainstalowanych w telefonie mamy mobilny Office. Pozwala na otwieranie i podstawową edycję plików Microsoft Office. Aplikacja jest wygodna, użyteczna i sprawna. Jest także aplikacja do robienia notatek, która także sprawdza się w przypisywanej sobie funkcji. W telefonie można instalować przeznaczone dla WM 6.5 aplikacje, jak i aplikacje Java. Obsługa Javy troszkę kuleje (nie wszystkie funkcje uruchamiają się tak, jak powinny i czasem zachodzi konieczność restartu aplikacji Java, by wszystko działało jak należy. Fabrycznie zainstalowano wygodną i świetnie spisującą się aplikację YouTube, której działania nie trzeba chyba opisywać, oraz panel Google.

Zainstalowana aplikacja Google Maps w połączeniu z wbudowanym odbiornikiem GPS, który bardzo szybko łapie fixa jest użyteczna tylko wtedy, gdy ma się wykupiony pakiet transmisji danych. Na szczęście Windows Mobile 6.5 pozwala na zainstalowanie bardziej profesjonalnej aplikacji, która nie będzie korzystać z łącza internetowego dzięki mapom zapisanym na karcie pamięci. Przeglądarka obrazów jest bardzo wygodna, ale zabrakło funkcji usuwania zdjęcia – taka możliwość występuje tylko w menedżerze plików. Aplikacja do zarządzania plikami jest bardzo użyteczna, wygodna i intuicyjna.


Odtwarzanie wideo odbywa się w odtwarzaczu zawartym w menu panelowym lub w Windows Media Playerze. Trudno o pliki, których odtwarzanie odbywałoby się bez zacięć. Mocną stroną Xperii są gry – fabrycznie zainstalowano 4, które są atrakcyjne tak graficznie, jak i pod względem grywalności. Pierwsza z nich to Bubble Breaker – prosta gra strategiczna, polegająca na takim zbijaniu grup kolorowych bąbelków, by ostatecznie na wyświetlaczu pozostało ich jak najmniej. Druga gra, w której projektanci spisali się świetnie, to Experiment 13.



Świetną graficznie, sterowaną dotykiem i ruchem grę zapamiętam na długo. Sterowanie głównym bohaterem gry wypełniającym misje, przy których trzeba się wykazać wyobraźnią przestrzenną i odrobiną inteligencji, odbywa się przez pochylanie telefonu na boki (ruch w lewo/w prawo), pochyleniem „od siebie” (podskok) i kombinacją tych ruchów (podskoki w bok), a także mocnym pochyleniem telefonu (obrót całej planszy). Pomimo skomplikowanej grafiki, sterowania i ogromu animacji, gra O DZIWO nie zawiesza się. Do dyspozycji jest także pasjans (Solitaire) oraz kolejna zaawansowana graficznie, sterowana ruchem gra przygodowa, polegająca na jeździe motocyklem po mieście i wypełnianiu misji.














































Warto przeczytać:
Do góry
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Michal
2010-04-18 07:35:01
Mateusz
2010-04-20 00:47:21
~Paweł
2011-11-09 13:43:52
Pozdrawiam!
Paweł