Maksymalna wydajność w kolorze
Raijintek Triton 240 i 360 mm – test coolerów AiO
Wszystkie coolery przedstawione na wykresie były testowane w praktycznie identycznych warunkach. Temperatura otoczenia wynosiła 23.5-24 stopni Celsjusza. Wszystkie modele były testowane w zamkniętej obudowie. Sprzęt został przetestowany na procesorze Intel Core i7 2700k pracujący z częstotliwością 3.50 GHz, oraz 4.9 GHz na płycie głównej Gigabyte Z68P-DS3. Starałem się za każdym razem użyć identycznej (niewielkiej) ilości pasty termoprzewodzącej i za każdym razem była to pasta NT-H1. Wykresy przedstawiają dwa tryby: stress, gdzie CPU został obciążony (w 100%) programem Orthos przez 15 minut, a w trybie idle komputer nie był poddany żadnej pracy, również przez 15 minut. Temperatura była mierzona za pomocą CoreTemp 0.99.3. Pomiędzy danym testem wykonywaliśmy przerwy 10 minutowe, aby temperatura mogła się ustabilizować. Na każdym z testowanych coolerów został zamontowany wentylator, który znajdował się w zestawie. Jego obroty ustawiliśmy na maksimum. Dokładne dane widoczne są po każdą nazwą schładzacza na wykresach poniżej.
Widzimy, że coolery firmy Raijintek znalazły się na samym szczycie naszego zestawienia. Przy zegarach domyślnych różnice są niewielkie, jednak w testach po OC widzimy, że modele te radzą sobie doskonale i zostawiają w tyle konkurencję.
Do pomiaru poziomu hałasu użyliśmy sonometru CEM DT-5582, którego dokładność pomiaru wynosi ±1,4dB.
Wyniki widzicie poniżej:
Kultura pracy nowych rozwiązań z serii Triton jest przecięta. Na pochwałę zasługuje pompka, która w obu przypadkach działa bardzo cicho. Wentylatory niestety do najcichszych nie należą.
Żeby umożliwić jeszcze dokładniejszą analizę wyników testów zestawiliśmy ze sobą ceny wszystkich testowanych coolerów na wykresie poniżej. Przedstawia on cenę minimalną oraz maksymalną, jaką udało nam się znaleźć w polskiej sieci za pomocą różnych porównywarek cenowych. Prosimy o zwrócenie uwagi na datę publikacji powyższego artykułu.
Ceny bardzo wysokie są w tym wypadku uzasadnione. Mamy do czynienia z najwydajniejszymi konstrukcjami na rynku.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
elnvotku
2016-03-04 16:54:25
Vroya
2016-03-04 17:06:32
~jankes
2016-03-04 17:23:34
SĹawekpl
2016-03-06 16:10:14
w podsumowaniu masz info że możesz kupić wersję tego WC bez wyjców i nie przepłacać za coś czego nie użyjesz
bardzo dobre do chłodzenia WC to Noiseblocker serii NB-Multiframe oraz serii NB-eLoop (białe łopatki) ta ostatnia jest też sprzedawana w innych kolorach pod innymi markami - Alphacool (niebieskie) oraz Phobya (czarne oraz czerwone)
te wyjce występują z różnymi prędkościami maksymalnymi i to jest czołówka jeśli chodzi o wydajność i ciszę oraz żywotność (160 tyś. h), wszystkie inne będą znacznie głośniejsze lecz tańsze
4