» załóż konto» przypomnij hasło

Model przeznaczony nie tylko dla graczy

Raidmax Vampire – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-12-05 10:04:05

A A A | Wejść na stronę 37924 | Komentarzy 5

Raidmax Vampire – test obudowy

Firma Raidmax po raz pierwszy dostarczyła do naszej redakcji swój produkt do testów. Producent ten znany jest przede wszystkim z obudów gamingowych, które sprzedawane są w konkurencyjnych cenach. Niektórzy z Was powinni pamiętać jeszcze obudowę Scorpio, która w 2003 roku była olbrzymim hitem tego producenta z uwagi na kosmiczny design. Tym razem przyjrzymy się modelowi Vampire, który oferuje aż pięć slotów na napędy 5,25 cala oraz dziesięć gniazd rozszerzeń PCI. Poza tym oferuje dużo miejsca dla opcjonalnego chłodzenia, dla dysków twardych i płyty głównej w praktycznie dowolnym rozmiarze. Czy Vampire ma szanse znaleźć grono swoich zwolenników wśród szerokiej konkurencji? Zapraszamy do testów.


Model Vampire przyjechał do nas zapakowany w kolorowe, pokaźnych rozmiarów pudełko na którego przodzie widzimy duże zdjęcie urządzenia. Na odwrocie umieszczono sporo zdjęć z różnymi elementami tego modelu oraz opis funkcji, które on oferuje. Producent wspomina tutaj o filtrach przeciwkurzowych, tackach na dyski czy kontrolerze wentylatorów.

Wraz z obudową Raidmax dostarcza nam zestaw dodatkowych akcesoriów, w skład których wchodzą opaski na rzepy, opaski zaciskowe, śruby montażowe oraz czarne zaczepy, który przydadzą się podczas aranżacji okablowania.

Raidmax Vampire

Sama obudowa charakteryzuje się bardzo niepowtarzalnym wyglądem. Z przodu widzimy górze aż pięć zatok 5,25 cala, a na dole niewielkie otwory wentylacyjne z meshową siatką, za którą zainstalowany jest wentylator o średnicy 200 mm. Jest on podświetlany niebieskimi diodami LED. Możemy zdjąć przedni panel, aby usunąć zaślepki od wnęk 5,25” lub żeby uzyskać dostęp do śrub montażowych od wspomnianego wentylatora.

Raidmax Vampire

Raidmax Vampire

Raidmax Vampire

Raidmax Vampire

Na samej górze Vampire umieszczono panel I/O, który oferuje przycisk power, reset, dwa porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0, oraz dwa gniazda audio. Wszystkie porty otrzymały swoje indywidualne gumowe zaślepki, które chronią je przed dostępem kurzu, kiedy nie są wykorzystywane. Bardziej po prawej stronie widzimy kontroler obrotów wentylatorów, który pozwala nam na zwiększenie lub zmniejszenie ich prędkości pracy. Bezpośrednio na przeciwległym boku widzimy zatokę hot swap 2,5 cala, która pozwala na szybkie podłączenie dowolnego dysku twardego lub SSD w rozmiarze 2,5”. To bardzo wygodne opcja, która nie wymaga otwierania obudowy. Z tyłu na górze mamy długi panel wykonany w całości z perforowanej powierzchni, który ma zapewnić lepszy przepływ powietrza. Pod nim możemy zainstalować dodatkowe wentylatory lub chłodnicę. Zmieścimy tam konfigurację 2x 120 mm, 2x 140 mm lub nawet 200 mm wentylator. Jeżeli chodzi o radiator to jest tutaj miejsce na jednostkę od 120 do 280 mm.

Raidmax Vampire

Na spodzie Vampire widzimy cztery gumowe nóżki, które znacząco podnoszą całą konstrukcję, co powinno umożliwić skuteczniejszy przepływ powietrza. Pod miejscem na zasilacz umieszczono wyjmowany filtr przeciwkurzowy. Bardziej na środku mamy dodatkowe miejsce na kolejny wentylator, który posiada filtr od strony wewnętrznej (zobaczycie go na kolejnej stronie).

Raidmax Vampire

Raidmax Vampire

Raidmax Vampire

Raidmax Vampire

Główny panel boczny posiada duże okno z pleksi, które pozwala pokazać użytkownikom swój sprzęt. W tym miejscu nie zapomniano także o dwóch wolnych miejscach na wentylatory 120 mm.

Raidmax Vampire

Tył obudowy posiada od góry cztery otwory do wyprowadzenia wężyków chłodzenia wodnego, co już znacząco sugeruje szerokie możliwości tej obudowy pod tym kątem. Pod nimi mamy wycięcie na panel płyty głównej oraz zainstalowany wentylator wyciągowy 140 mm. Na dole przewidziano miejsce na zasilacz oraz 10 miejsc na karty rozszerzeń PCI.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~elqie

    2014-12-14 21:15:24

    ja bym dodal na minus - umieszczenie wlacznika oraz regulacji wentylatorow, gdyz jesli ktos ma biurko, gdzie komputer stoi we wnece a nie na blacie, moga byc problemy z dostepem do w/w.
  • ~meiw

    2014-12-14 23:34:52

    Wyglad tej obudowy nie wpadl mi szczegolnie w oko, ale to kwestia gustu :)
  • ~hikks

    2014-12-15 00:20:44

    Ja mam obudowe aerocool strike X i pluje sobie w brodę że wziąłem tą budę, z dwóch powodów. Kurzy się jak piwnica w maju, a poza tym jest to samo beznadziejne rozstawienie panelu USB/aux. Mam kompa pod biurkiem, a tuż nad nim nikomu nie potrzebną półeczkę przez co miejsca nad kompem mam jakieś 5 cm.
  • ~vici

    2014-12-15 00:28:45

    nazywam sie Kurz i pokocham te obudowe jak 95% innych, mam nadzieje, ze nie dodadza do niej pedzelka - to byloby nie kurzoidalne!
  • t.luk

    2014-12-15 15:30:10

    A co to znaczy "kurzoidalne"? ;)

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum