» załóż konto» przypomnij hasło

Monitor z ciekawostką

Philips S231C4 - test monitora

Autor: Daniel Klimczak | Data: 2015-05-17 20:31:04

A A A | Wejść na stronę 37271 | Komentarzy 0


Pokaż specyfikację

Specyfikacja monitora Philips
Typ wyświetlacz LCD
Matryca IPS
Podświetlenie W-LED
Rozmiar matrycy 23”
Współczynnik proporcji 16:9
Rozdzielczość 1920x1080@60Hz
Kontrast 1000:1
Czas reakcji 1 ms
Kąty widzenia 178º w poziomie/178º w pionie
Wejścia obrazu HDMI-MHL, VGA
Dodatkowe złącza Wyjście audio jack 3,5mm, 2x porty USB, 1x USB do przesyłania danych, RJ-45
Głośniki TAK
Możliwość regulacji w wielu płaszczyznach NIE
PIVOT NIE
Pobór prądu typowy 28,9 W
Wymiary 563x393x77 mm
Waga 5
Język OSD Polski
Możliwość powieszenia TAK (VESA 100x100)
Dodatkowe Android 4.2, Nvidia Tegra T33 (1,6Ghz), 2 GB DDR3, 8 GB Flash, slot SDHC, odtwarzanie wideo (MPEG4, H.264, MPEG2), odtwarzanie audio (MP2, MP3, AAC, Vorbis, AMR-NB), ekran dotykowy – 2 punkty dotyku, SmartImage

Oprócz wgranego Androida w monitorze zastosowano kilka ciekawych dodatków. Dwa wejścia USB niestety w standardzie 2.0 posłużą nam nie tylko do podłączenia myszki i klawiatury, żeby korzystać w nich w systemie Android, ale również jako HUB USB w systemie Windows czy do ładowania urządzeń.
Podobnie jest zresztą z wbudowaną kamerą internetową, która jest dostępna zarówno dla systemu Android jak i Windows. Co prawda jakość nagrań nie powala na kolana, ale do rozmów przez Skype w zupełności wystarcza - tym bardziej, że wbudowany mikrofon dość nieźle radzi sobie z wyłapywaniem dźwięków.
Biorąc pod uwagę, że jest to sprzęt typu All-In-One należy spodziewać się całkiem przyzwoicie grających głośników. Niestety – ten element zawodzi. Głośność jest na akceptowalnym poziomie, ale jakość generowanego dźwięku pozostawia sporo do życzenia. Głównie przez to, że jest on delikatnie przytłumiony co powoduje, że całość zlewa się w średnio przyjemny odbiór.
W tym miejscu warto dodać, że funkcja dotyku nie jest dostępna tylko i wyłączenie dla Androida. Po podłączeniu monitora kablem do transmisji danych (taki jak do drukarki) ekran dotykowy działa również w Windowsie.
Do dyspozycji oddano również slot na kartę pamięci SD, ale niestety wykorzystamy ją tylko w czasie pracy z Androidem. W przeciwieństwie do dysków podłączanych do portu USB komputer z Windowsem nie widzi czytnika kart.
Jeśli chodzi o kwestię łączności mamy tutaj WiFi w standardach b/g/n, które charakteryzuje się bardzo dobrą jakością połączenia i dużą czułością anteny oraz za co duży plus standardowe wejście LAN.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...