» załóż konto» przypomnij hasło

Monitor z ciekawostką

Philips S231C4 - test monitora

Autor: Daniel Klimczak | Data: 2015-05-17 20:31:04

A A A | Wejść na stronę 37275 | Komentarzy 0


Pokaż specyfikację

Specyfikacja monitora Philips
Typ wyświetlacz LCD
Matryca IPS
Podświetlenie W-LED
Rozmiar matrycy 23”
Współczynnik proporcji 16:9
Rozdzielczość 1920x1080@60Hz
Kontrast 1000:1
Czas reakcji 1 ms
Kąty widzenia 178º w poziomie/178º w pionie
Wejścia obrazu HDMI-MHL, VGA
Dodatkowe złącza Wyjście audio jack 3,5mm, 2x porty USB, 1x USB do przesyłania danych, RJ-45
Głośniki TAK
Możliwość regulacji w wielu płaszczyznach NIE
PIVOT NIE
Pobór prądu typowy 28,9 W
Wymiary 563x393x77 mm
Waga 5
Język OSD Polski
Możliwość powieszenia TAK (VESA 100x100)
Dodatkowe Android 4.2, Nvidia Tegra T33 (1,6Ghz), 2 GB DDR3, 8 GB Flash, slot SDHC, odtwarzanie wideo (MPEG4, H.264, MPEG2), odtwarzanie audio (MP2, MP3, AAC, Vorbis, AMR-NB), ekran dotykowy – 2 punkty dotyku, SmartImage

All-In-One wyposażono w matryce IPS o przekątnej 23” z odświeżaniem 60Hz, rozdzielczości FullHD i nawet szukając na siłę ciężko się jakkolwiek do niej przyczepić. Jak na matrycę IPS przystało mamy tutaj bardzo dobre kolory, których fabryczna kalibracja stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie są ani blade/wyblakłe, ani zbyt soczyste przez co sam obraz wygląda bardzo naturalnie. Jeśli ktoś lubi bardziej nasycone kolory również znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż w opcjach można włączyć funkcję ich podbicia. Nie mogę się również przyczepić do ostrości, która jest bardzo dobra – w końcu 23” i FHD daje całkiem niezłe upakowanie pikseli więc to nie powinno dziwić. W czasie przeglądania internetu czy czytania dokumentów nie mamy problemu z poszarpanymi czcionkami, a dla osób których głównym zajęciem są właśnie zadania związanie z literkami i cyferkami można dodatkowo włączyć tryb SmartText, który poprawia jeszcze czytelność tego typu treści. Pod względem jasności monitor trzyma poziom reszty i jest ona na tyle wysoka, by nawet odbijające się światło w tafli szkła którą pokryty jest ekran nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu.

Brak tutaj zauważalnego smużenia, a sam czas reakcji matrycy jest bardzo dobry i opóźnienie niewyczuwalne, więc monitor nada się również do cyfrowej rozrywki.

Ponieważ jest to urządzenie z system Android nie mogło tu zabraknąć funkcji dotyku, która działa perfekcyjnie. Digitizer świetnie wyłapuje nasze zamiary i doskonale reaguje na dotyk, a sam palec po warstwie ochronnej przesuwa się z delikatnie wyczuwalnym tarciem przez co mamy wrażenie jakby szkło, którym pokryte jest ekran było delikatnie chropowate. Ma to jednak swój plus ponieważ zapobiega przypadkowemu ześlizgnięciu się palca. Warstwa ochronna sprawdza się bardzo dobrze i trzeba się naprawdę postarać, żeby na ekranie pojawiły się rysy. Minus natomiast należy się za wykrywanie tylko dwóch punktów dotyku.

Philips 231c4

Philips 231c4

Na tym jednak nie koniec zalet zastosowanego ekranu IPS, gdyż zapewnia on również świetne kąty widzenia – zarówno poziome jak i pionowe, więc nawet seanse w gronie kilku osób nie będą stanowiły wyzwania dla tego sprzętu, a filmy wyglądają naprawdę bardzo dobrze.

Równomierność podświetlenia prezentuje się również znakomicie i w codziennym użytkowaniu delikatne jaśniej podświetlone krawędzie nie będą przeszkadzać.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...