» załóż konto» przypomnij hasło

Ergonomia, funkcjonalność i jakość obrazu

Philips 231C5 SmoothTouch - test monitora

Autor: Daniel Klimczak | Data: 2014-07-15 12:04:57

A A A | Wejść na stronę 28837 | Komentarzy 1


Pokaż specyfikację

Specyfikacja monitora
Panel IPS-LCD
Typ podświetlenia W-LED
Rozmiar 23"
Proporcje ekranu 16:9
Wielkość plamki 0.265x0.265mm
Jasność 250cd
Kontrast 1000:1
Czas reakcji 14ms
Czas reakcji w trybie SmartResponse 5ms
Rozdzielczość maksymalna 1920x1080 60Hz
Kąty widzenia pionowe - 178°, poziome - 178°
Typ dotyku pojemnościowy
Warstwa ochronna szkło hartowane
Złącza VGA, DisplayPort, HDMI, MHL-HDMI
Dodatkowe 2x USB 3.0, wejście audio, wyjście słuchawkowe, głośniki 2x2W, 1 Mpix kamera internetowa, VESA 75x75, KensingtonLock
Waga 5,15 kg

Dobry monitor nie może obejść się bez dobrej matrycy. Inżynierowie Philipsa najwidoczniej zdają sobie z tego sprawę i po raz kolejny pokazali, że wiedzą na czym polega zabawa w składanie monitorów komputerowych z różnych klocków. Matryca wykorzystana w testowanym monitorze to ekran IPS - co samo z siebie powinno dawać dobrej jakość obraz i niezłe kąty widzenia. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze ekran IPS jest gwarantem powyższych cech - na całe szczęście w tym przypadku zastosowana matryca to jeden z najjaśniejszych punktów tego monitora.

Philips 231C5 SmoothTouch

Kąty widzenia są znakomite (szczególnie boczne) i nawet przy bardzo dużym odchyleniu wyświetlany obraz nie traci na jakości. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to monitor dotykowy przystosowany do pracy zarówno w typowej prawie pionowej pozycji jak i mocno pochylonej ułatwiającej korzystanie z funkcji dotyku - Philips stanął na wysokości zdania perfekcyjnie.

Philips 231C5 SmoothTouch

Philips 231C5 SmoothTouch

Philips 231C5 SmoothTouch

Philips 231C5 SmoothTouch

Philips 231C5 SmoothTouch

Na ogromne słowa uznania zasługuje również jakość kolorów, które możemy podziwiać na ekranie. Kolory są odpowiednio nasycone, soczyste, posiadają odpowiednią głębię. Czerń również nie pozostawia nic do życzenia i to co ma być czarne jest czarne. Co ważne - dzięki odpowiednim opcją monitora jego parametry można ustawić w taki sposób, który będzie odpowiadać zwolennikom ekranów typu AMOLED Samsunga (bardzo mocno nasycone kolory, którym naprawdę niewiele brakuje do tego typu ekranów) lub bardziej stonowane, zbliżone do rzeczywistości. Jednym słowem - zastosowany ekran to majstersztyk w swojej dziedzinie i chyba najlepszy ekran z jakim miałem do czynienia jeśli chodzi o monitory komputerowe.

Równomierność podświetlenia również zasługuje na pochwałę. Na ciemnym tle można zauważyć delikatnie bardziej rozjaśnione rogi ekranu, jednak podczas normalnego użytkowania jest to w ogóle nie widoczne. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj krawędziowy typ podświetlenia jest naprawdę nieźle.

Philips 231C5 SmoothTouch

Jedynym minusem ekranu zastosowanego w monitorze jest widoczna siatka digitizera, którą widać jednak tylko wtedy, gdy nie wyświetlany jest żaden obraz.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~hitteler

    2014-07-17 11:15:12

    mój lg swift l7 II też ma 10 punktów dotyku, więc to nic nowego, tyle że w nim używa się max 4 bo ekran 4.3 cala.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum