» załóż konto» przypomnij hasło

Ergonomia, funkcjonalność i jakość obrazu

Philips 231C5 SmoothTouch - test monitora

Autor: Daniel Klimczak | Data: 2014-07-15 12:04:57

A A A | Wejść na stronę 28827 | Komentarzy 1


Pokaż specyfikację

Specyfikacja monitora
Panel IPS-LCD
Typ podświetlenia W-LED
Rozmiar 23"
Proporcje ekranu 16:9
Wielkość plamki 0.265x0.265mm
Jasność 250cd
Kontrast 1000:1
Czas reakcji 14ms
Czas reakcji w trybie SmartResponse 5ms
Rozdzielczość maksymalna 1920x1080 60Hz
Kąty widzenia pionowe - 178°, poziome - 178°
Typ dotyku pojemnościowy
Warstwa ochronna szkło hartowane
Złącza VGA, DisplayPort, HDMI, MHL-HDMI
Dodatkowe 2x USB 3.0, wejście audio, wyjście słuchawkowe, głośniki 2x2W, 1 Mpix kamera internetowa, VESA 75x75, KensingtonLock
Waga 5,15 kg

Menu zostało stworzone w typowym dla Philipsa stylu - znanym zarówno z telewizorów jak i innych monitorów tej marki. Nie znajdziemy tutaj żadnych fajerwerków, a jedynie bardzo prosty układ opcji, który pozwala w miarę sprawnie dotrzeć do szukanych przez nas ustawień.

Zakładka źródło pozwala nam wybrać wejście z którego przechwytywany będzie obraz. Do wyboru VGA, HDMI, MHL-HDMI oraz DisplayPort.

Philips 231C5 SmoothTouch

W zakładce obraz możemy zmienić format obrazu, jasność, kontrast, wybrać gammę itp. Warto tutaj zwrócić uwagę na funkcję SmartContrast, która po włączeniu analizuje wyświetlaną zawartość na ekranie w czasie rzeczywistym i odpowiednio dostosowuje kolory oraz moc podświetlenia.

Philips 231C5 SmoothTouch

Zakładka dźwięk umożliwia nam ustawienie głośności wbudowanych głośników, wyciszyć je oraz wybrać źródło dźwięku (wejście audio, HDMI, MHL-HDMI, DisplayPort)

Philips 231C5 SmoothTouch

Zakładka kolor pozwala nam na wybranie temperatury kolorów, temperaturę barw sRGB oraz na ręczne ustawienie poszczególnych składowych.

Philips 231C5 SmoothTouch

Zakładka język pozwala nam na wybranie języka menu.

Philips 231C5 SmoothTouch

Ustawienia OSD pozwalają na ustawienie położenia menu, ustawienie przezroczystości oraz czas jego wyświetlania.

Philips 231C5 SmoothTouch

Zakładka ustawienia to informacje o rozdzielczości monitora.

Philips 231C5 SmoothTouch

Co ważne - aby zmienić ustawienia obrazu wcale nie musimy przeczesywać się przez całą zawartość menu. Dla osób, które często korzystają z różnych ustawień Philips udostępnił bowiem szybkie menu pod przyciskiem wstecz, dzięki któremu możemy w bardzo prosty i błyskawiczny sposób przełączać się między różnymi trybami obrazu. Funkcja ta została tutaj nazwana jako SmartImage. Do dyspozycji mamy następujące tryby: tekst, biuro, zdjęcia, film, gry, ekonomiczny i normalny (off). I tak np. tryb tekst zwiększa ostrość krawędzi tekstu oraz odpowiednio zmniejsza jasność oraz kontrast. Profil zdjęcia natomiast charakteryzuje się mocnym nasyceniem kolorów, dynamicznym kontrastem oraz poprawą ostrości. Przyznać trzeba, że wbudowane ustawienia sprawdzają się bardzo dobrze i w większości przypadków spełnią oczekiwania nawet zaawansowanych użytkowników.

Philips 231C5 SmoothTouch Philips 231C5 SmoothTouch

Warto również wspomnieć, że Philips podobnie jak w poprzednio testowanym przez nas monitorze tej marki umożliwia wykorzystanie do sterowania parametrami ekranu oprogramowanie SmartControlPremium.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~hitteler

    2014-07-17 11:15:12

    mój lg swift l7 II też ma 10 punktów dotyku, więc to nic nowego, tyle że w nim używa się max 4 bo ekran 4.3 cala.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum