» załóż konto» przypomnij hasło

Wykonanie, aparat i odtwarzacz muzyki

HTC One Max - test smartfonu

Autor: Marek Krzyżowski | Data: 2014-07-29 11:54:02

A A A | Wejść na stronę 42053 | Komentarzy 1


Menu jest prezentowane w postaci pionowej listy, która wyświetla ikony w formie siatki 3 x 4 lub 4 x 5. Aplikacje mogą być sortowane według nazw, daty zainstalowania oraz w sposób zmodyfikowany przez użytkownika. Można ukryć wybrane ikony.

HTC ONE MAX

Galeria skupia wszystkie zdjęcia i filmy zapisane w pamięci telefonu lub umieszczone w sieciach społecznościowych. Media są podzielone według dat, albumów oraz lokalizacji. Dla użytkowników chcących podzielić się ze znajomymi wideoklipami z urządzenia przygotowano HTC Shares generujące unikatowe linki do filmów zamieszczając je na serwerach producenta. Z poziomu galerii można edytować zdjęcia – przygotowano kilkanaście ciekawych efektów, kilka ramek, funkcje retuszu twarzy oraz narzędzia.

HTC ONE MAX

Osobnym narzędziem edycyjnym jest ZOE – aplikacja do tworzenia krótkich filmów utworzonych z kilkusekundowych sekwencji wideo i zdjęć. Do złożonego wideoklipu można dodać jeden z kilkunastu filtrów i dodać ścieżkę audio. W galerii można oglądać filmy, jednak jest to bardzo problematyczne – nie wszystkie klipy zakodowane w DivX działają, co ciekawe nie ma problemu z uzyskaniem obrazu w MKV, ale brak dekodowania dźwięku AC3 w urządzeniu niemal stworzonym do oglądania filmów to już nieporozumienie. Takie wady praktycznie odbierają sens korzystania z tej aplikacji. Dodatkowym utrudnieniem w oglądaniu wideo na telefonie jest metoda zgrywania danych – transfer zablokowano na trybie przesyłu multimediów, co może być irytujące. Dzięki technologii MHL oraz DLNA można obejrzeć media na ekranie telewizora.

HTC ONE MAX

HTC ONE MAX

Szkicownik umożliwia tworzenie efektownych notatek. Udostępniono 15 szablonów notatek i narzędzia: dodawanie pisma automatycznego i odręcznego, kilka rodzajów pędzli, dodawanie tabel, zdjęć, nagrań wideo i głosowych.

HTC ONE MAX

Aplikacja HTC TV pomaga w nawigowaniu po kanałach i internetowych usługach wideo robiąc użytek z portu podczerwieni, tworząc z One Max jeden z najokazalszych pilotów na rynku. HTC dodało również kilka innych przydatnych aplikacji – licencję programu Polaris Office 5 na edycję dokumentów Microsoft Office oraz przeglądarkę PDF, aplikację pomagającą w obsłudze nawigacji Google w samochodzie i licencję na 2 letni bezpłatny dostęp do 65 GB na dysku Google Drive. Warto odnotować obecność radia FM coraz rzadziej występującego w nowoczesnych smartfonach.

HTC ONE MAX

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~gilermo

    2014-08-01 19:32:11

    Wielkość OK, działanie bardzo dobre, Android daje radę, procesor o bardzo dobrej wydajności. Zdjęcia przy słabym świetle nie wychodzą za rewelacyjnie, natomiast średnio i dobrze doświetlone plany bez zarzutu. Całość działa bardzo płynnie, nie uruchomiłem skanera odcisków palców (nie widzę szczerze mówiąc sensu). Jedyny mankament to obudowa...biała - bez możliwości przynajmniej na razie wyboru. Dodatkowo nie całkiem zamyka się dźwignia obudowy, nie przeszkadza ale irytuje. Zauważyłem również lekkie niedopasowanie obudowy, widać cienką jak włos pająka linię odstawania - znowu irytuje. Generalnie jestem zadowolony. Chciałem duży, chciałem HTC to mam. HBO GO chodzi na nim genialnie.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...