Udoskonalać doskonałe?
Fractal Design Arc Midi R2 – test obudowy
Osoby, które szukają obudowy komputerowej o prostym, eleganckim wyglądzie, a przy tym niekoniecznie wygórowanej cenie, często rozpoczynają przeglądanie ofert od portfolio Fractal Design. To jest właśnie marka, która w ostatnim czasie budzi same pozytywne emocje. Przy okazji naszych poprzednich recenzji, zawsze byliśmy pod wrażeniem tego, co ten szwedzki producent sprzedaje na światowym rynku. Tym razem przyjrzymy się modelowi Arc Midi R2, który jest najnowszą propozycją Fractala. Zapraszam do artykułu.
Spis treści
Obudowa została wprowadzona na rynek, jako następca modelu Arc Midi. Teraz oznaczona, jako R2 oferuje kilka nowych rozwiązań. Przyjechała do nas w prostym, ale solidnym opakowaniu. W środku jest owinięta folią i umieszczona w styropianowych ochraniaczach. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia w czasie transportu jest minimalne.
W zestawie oprócz samej obudowy znajdziemy również zestaw śrubek, opaski zaciskowe w czarnym kolorze oraz kołki dystansowe.
Po rozpakowaniu widzimy, że obudowa została wykonana ze stali i jest w całości pomalowana na czarno. Jej wymiary to 230 x 460 x 515 mm, natomiast waga wynosi 10,6 kilograma. Konstrukcyjnie Arc Midi R2 jest bardzo prosta, ale zarazem stylowa. Posiada wszystkie zaokrąglone narożniki.
Na froncie przygotowano dwa miejsca dla napędów 5,25 cala. Pod nimi mamy meshową powierzchnię, która oferuje filtr przeciwkurzowy, a za nim dwa miejsca na wentylatory 120/140 mm. Jedna jednostka 140 mm została już fabrycznie zamontowana i oferuje ona obroty na poziomie 1000 RPM.
Prawy bok wykonany jest z litej blachy, natomiast na lewym panelu znajduje się okno wykonane z pleksi.
Na górze mamy kontroler obrotów wentylatorów (trójstopniowa regulacja 5/7/12 V), który obsługuje trzy jednostki zamontowane w środku. Na lewo od niego znajdują się dwa porty USB 3.0, gniazda Audio, przycisk zasilania z diodą LED w kolorze niebieskim, diodę czerwoną od HDD oraz przycisk reset. Producent nie zdecydował się na zastosowanie jakiegokolwiek portu USB 2.0, jednak pamiętajmy, że USB 3.0 jest kompatybilne wstecznie.
Z tyłu producent przygotował na dole miejsce na zasilacz, nad nim mamy miejsce na 7+1 kart rozszerzeń (z białymi zaślepkami) oraz zamontowany wentylator wyciągowy o rozmiarze 140 mm, który pracuje z 1000 RPM.
Na spodzie spostrzegamy, że obudowa spoczywa na czterech gumowych nóżkach, które pozwalają na odpowiednie tłumie drgań. W miejscu pod zasilaczem umieszczono filtr przeciwkurzowy, który można wygodnie wyjąć i wyczyścić.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~kitin
2013-07-13 14:55:40
seba0808
2013-07-13 19:27:34
RafalC
2013-07-14 11:10:02
t.luk
2013-07-15 14:59:28
To oczywiste, w końcu to obudowa meshowa ;)
"O 5 mm za wąska przestrzeń do układania kabli"
Miejsca jest prawie tyle co w Define R4 a tam jakoś ludzie na to nie narzekają ;)
4