» załóż konto» przypomnij hasło

Rywal Xonara?

Creative Sound Blaster Z – test karty dźwiękowej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2013-02-20 20:46:24

A A A | Wejść na stronę 98535 | Komentarzy 9


Podsumowanie

Firma Creative po wprowadzeniu na rynek serii Recon spotkała się z dużą falą krytyki. Jak pamiętamy karty te były sterowane przede wszystkim programowo, a brakowało wsparcia sprzętowego. Teraz znany dobrze miłośnikom dobrej jakości dźwięku producent rozpoczął sprzedaż nowych konstrukcji, które na swoim pokładzie posiadają wzmacniacz słuchawkowy oraz konwerter cyfrowo-analogowy. Jednak nie to będzie decydowało o sukcesie czy też porażce Creative Sound Blaster Z. Klient doceni dobrą jakość dźwięku, intuicyjne oprogramowanie i nie najwyższą cenę. Oczywiście nie ma róży bez kolców, dlatego musimy przypomnieć, że karta nie posiada gniazda 6,3 mm i dobrej wirtualizacji dźwięku. Czy w takim razie model ten jest wart około 300 złotych? Wydaje się, że tak. Konkurencja jednak nie śpi, a urządzenia Asusa z serii Xonar są również dostępne w podobnej cenie. Jeżeli jednak ktoś szuka mocniejszego sprzętu, to warto przypomnieć, że Creative w swojej ofercie posiada także modele Zx i . Oznacza to, że producent ten znowu rozpoczyna tłuste lata. Pamiętajmy jednak, że konkurencja nigdy nie śpi.

Dostępność i cena:


jest dostępny
w sklepach w cenie od do złotych

Zalety i wady nowych głośników Creative Inspire:

plus
  • Dobra jakość dźwięku
  • Intuicyjne i wygodne oprogramowanie
  • Wzmacniacz słuchawkowy
  • Przystępna cena

minus
  • Brak gniazda 6,3 mm
  • Brak dobrej wirtualizacji dźwięku
Sprzęt do testów dostarczyły firmy:



http://www.powersales.pl/
Serdecznie dziękujemy.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~miki

    2013-02-21 12:36:57

    Creative to firma z najgorszym supportem technicznym jaki świat widział.
  • ~olek

    2013-02-21 12:49:32

    Creative dziisiaj to skrajna fuszerka. Zawsze wierzylem w SoundBlastery roznej masci dopoki nie zmienilem SB na Xonara. Kiedys wszyscy robili wszytsko tak ze nie trzeba bylo sie grzebac z niczym. SB byl standardem i basta.
  • Sroka

    2013-02-21 13:10:31

    Za moich czasów te karty miały przezwisko "szumblaster"
  • ~dikens

    2013-02-21 13:32:08

    Osobiście nie narzekam. Mam SB Audigy już szmat czasu (to już 3 albo 4 komp w którym siedzi), a działa idealnie do tej pory. Nawet pod win7 nie ma żadnych problemów, oficjalne sterowniki działają w porządku :).
  • ~Łukasz

    2013-02-21 13:56:27

    Trzeba być niezłym fanatykiem, aby kupować karty od Creative. Są to produkty średnie, z wysoką ceną i beznadziejnym supportem, czyt. olewanie sterowników. Ja już zmądrzałem i nigdy już nie kupię żadnej super-hiper-wyjebanej karty.
  • ~greg

    2013-02-21 17:54:24

    zastanawia mnie parę rzeczy:
    1.dlaczego autor nie zwrócił uwagi na powody tego,że karta znacznie tańsza, zrobiona z gorszych komponentów gra (według opinii autora) identycznie w wielu miejscach jak karta znacznie droższa (i nie bójmy się tego powiedzieć-lepsza)?
    2.skąd takie gigantyczne wymagania sprzętowe podawane przez creative? Ja rozumiem,że dzisiaj każdy ma procesor dwurdzeniowy ale to nie ma znaczenia.Chodzi o odpowiedź-po co do obsługi ponoć dobrej karty konieczność takiej mocy w procesorze?
    3.Dlaczego autor potraktował po macoszemu wątek dźwięku 3d w grach?Proszę o ocenę jakości dźwięku w pewnych sytuacjach:gdy odwracamy się plecami do źródła, gdy źródło znajduje się ponad głową użytkownika lub pod,jak wygląda sprawa dźwięku w rożnych środowiskach
    4.Jak wygląda obciążenie procesora JEDNORDZENIOWEGO i dwurdzeniowego w różnych sytuacjach: muzyka cd, flac, gry
  • ~Ralph

    2013-02-21 20:31:39

    Po horrorze jaki przeżyłem ze wsparciem technicznym Creative Labs nie dotknę niczego od tej marki.
    Wystarczy wejsc na forum support creative i poczytać historie mrożące krew w żyłach
  • Kuba

    2013-02-21 21:42:14

    Creative w którymś tam momencie doszedł do wniosku że lepiej wyjdzie sprzedając karty z bajerami, zmaiast karty dla fanatyków, a szkoda
    Karta zła nie jest ale cena trochę za wysoka

    A sterowniki? Cóż rynek kart dźwiękowch porusza się w ślimaczym tempie, także jak inaczej niż poprzez brak sterowników zmusić ludzi do zmiany sprzętu?

    Inna sprawa, jak ktoś kupuje kartę tylko ze względu na muzykę to lepiej byłoby poszukać za tę lub mniejszą cenę jakiegoś Daca- nawet Mayę u5 czy jakieś FIO

    A dźwiękówkę to można spokojnie kupić uzywaną :)
  • ~amnesia

    2013-02-27 14:39:27

    Ludzie ta karta jest przeciętna. Autor tej recenzji nie miał do porównania konkurencyjnych układów typu Xonar DX, D2 i oraz Audiotraka 7.1.Jak można porównywać Z do Asus Xonar Xense ?

    Cena jest mocno przesadzona przez takie laickie recenzje Creative, będzie dalej szukał jeleni.

    Warto dodać, że przetworniki DAC lepiej sobie radzą z grami jak te kotlety Creativa. A po za tym, ta karta, to Recon 3D w innym opakowaniu z zmienionym przetwornikiem i innymi komponentami które dużego przyrostu dźwięku nie dały.

Komentarz 9


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...