Luksus?
Asus Zenbook UX51VZ - recenzja i test
Spis treści
Ekran to matryca 15,6" w proporcji 16:9 i o rozdzielczości 1920x1080 wykonana w technologii IPS przez LG (LGD0323 inne oznaczenie tej matrycy to: LP156WF4). Taka ilość pikseli wystarczy na każdy arkusz i do każdej pracy gdzie potrzeba nam przestrzeni na dużą ilość aplikacji.
Ekran jest matowy, nie ma przeszkadzających nam odblasków, możemy pracować plecami do okna. Kąty bardzo szerokie, nie musimy ustawiać ekranu bezpośrednio przed oczami. wszelkie kolory bardzo dobrze odwzorowane, czerń również. Odcienie skóry, które wyjątkowo tracą w przypadku matryc TN, zyskują niebieskawo-blady format - tu wszystko bardzo dobrze odwzorowane. Bardzo udany ekran. ASUS stanął na wysokości zadania.
Nawet przy zastosowaniu w miarę ciemnego tła pulpitu, widać że matryca trzyma kąty poprawnie. Do tyłu odchylenie było maksymalne na jakie pozwolił zawias klapy. Do przodu, było to 45o. Centralny jest tylko jaśniejszy ze względu na focus aparatu - kiedy matryca świeci bezpośrednio w obiektyw.
Mamy do dyspozycji przydatną aplikację umożliwiającą łatwą ingerencję w ustawienia wyświetlanego obrazu , ASUS Splendid Video Utility:
Dostępne są wstępne ustawienia: Normal, Gamma, Vivid, Theater, Soft a także możliwość regulacji dla każdej z barw:
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest pożyczenie kolorymetru i skonfigurowanie matrycy zgodnie z jego odczytami.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
KarambolX
2013-08-01 20:01:07
skoczylas
2013-08-01 20:01:39
~oren
2013-08-01 20:52:00
~Krzysiek Podlaski
2013-08-02 07:37:18
Rozumiem, że wypowiadasz się bo miałeś w rękach i widziałeś jak wykonany jest? :). ThinkPady - o ile nie mają Chińskiego backdora i ich rozbudowanych BIOS'ach o czym podobno wywiady wiedziały od ok. 10 lat. Co do HP i Dell'a - różnie z nimi bywa, zdarza się że seria jest lepiej wykonana a później przychodzi ta słabsza, przykład: E6540 - znacznie słabsze wykonanie, mniej sztywna konstrukcja, jeden mizerny zatrzask pokrywy vs. E6530 - zrobiony jak dawne D630'tki. Podobnie ma się kwestia z HP, o ile mówimy i porównujemy to powinniśmy wskazać podobne laptopy więc dla HP będzie to Elitebook serii W 8570w z matrycą IPS i dyskiem SSD - wydatek w okolicach 9000PLN - 10000, coś koło 3CM grubości i 3,5 kg wagi + zasilacz 1kg. To po prostu są inne maszyny do innego przeznaczenia. ASUS "kuleje" z serwisem, ufa polskim firmom (co nie jest dobrym rozwiązaniem) nie ma "w cenie" gwarancji On-Site (a dla tego typu maszyn powinna być, choć HP też swoje topowe Elitebooki W wyposaża w Polsce w 3 letnią door-2-door, widać różnicę w traktowaniu klientów w US vs. EU). Jeśli ASUS będzie wyciągał wnioski z recenzji jego linii biznesowych, i poprawiał, to dorówna producentom. Zenbook jest modelowym przykładem zastosowanych materiałów i wykonania.
4