Luksus?
Asus Zenbook UX51VZ - recenzja i test
Spis treści
W tym modelu Asus zastosował sześciorzędową wyspową klawiaturę z blokiem numerycznym. Klawiatura ma 3 poziomy podświetlenia (oraz wyłączenie podświetlenia). Klawiatura jest umieszczona bardziej centralnie dzięki mniejszemu blokowi numerycznemu. Harmonii dopełniają nie wystające klawisze strzałek. Choć znam osoby którym ten układ klawiatury nie odpowiada, dla mnie jest on lepszym rozwiązaniem - całość wygląda lepiej, klawisze są zlokalizowane bliżej centrum co ułatwia pisanie. Sam niezbyt często potrzebuję bloku numerycznego, więc takie rozwiązanie wydaje się dobrym kompromisem.
Clickpad, produkcji Elan, 105mm x 70mm, bardzo precyzyjny, powierzchnia miła w dotyku. Jest to duży ClickPad i bardzo dobrze nawiguje się nim po równie dużej powierzchni (1920x1080 pikseli). Do tego jest precyzyjny, obsługuje gesty takie jak: zoom, scroll, poprzez znany już panel oprogramowania Asusa:
Podoba mi się spójność tego rozwiązania, niezależnie od modelu, w wielu przypadkach mamy tą samą aplikację służącą do konfiguracji Clickpada.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
KarambolX
2013-08-01 20:01:07
skoczylas
2013-08-01 20:01:39
~oren
2013-08-01 20:52:00
~Krzysiek Podlaski
2013-08-02 07:37:18
Rozumiem, że wypowiadasz się bo miałeś w rękach i widziałeś jak wykonany jest? :). ThinkPady - o ile nie mają Chińskiego backdora i ich rozbudowanych BIOS'ach o czym podobno wywiady wiedziały od ok. 10 lat. Co do HP i Dell'a - różnie z nimi bywa, zdarza się że seria jest lepiej wykonana a później przychodzi ta słabsza, przykład: E6540 - znacznie słabsze wykonanie, mniej sztywna konstrukcja, jeden mizerny zatrzask pokrywy vs. E6530 - zrobiony jak dawne D630'tki. Podobnie ma się kwestia z HP, o ile mówimy i porównujemy to powinniśmy wskazać podobne laptopy więc dla HP będzie to Elitebook serii W 8570w z matrycą IPS i dyskiem SSD - wydatek w okolicach 9000PLN - 10000, coś koło 3CM grubości i 3,5 kg wagi + zasilacz 1kg. To po prostu są inne maszyny do innego przeznaczenia. ASUS "kuleje" z serwisem, ufa polskim firmom (co nie jest dobrym rozwiązaniem) nie ma "w cenie" gwarancji On-Site (a dla tego typu maszyn powinna być, choć HP też swoje topowe Elitebooki W wyposaża w Polsce w 3 letnią door-2-door, widać różnicę w traktowaniu klientów w US vs. EU). Jeśli ASUS będzie wyciągał wnioski z recenzji jego linii biznesowych, i poprawiał, to dorówna producentom. Zenbook jest modelowym przykładem zastosowanych materiałów i wykonania.
4