» załóż konto» przypomnij hasło

Dokładnie w wersji X2-S8020B-CE/R-2U3

X2 RINDJA – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2016-09-26 14:27:29

A A A | Wejść na stronę 27449 | Komentarzy 4


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Typ obudowy Full Tower
Rodzaj obudowy (typ płyty głównej) ATX, MicroATX
Obsługiwany standard zasilacza ATX
Ilość kieszeni 3,5 (Zew.) 0
Ilość kieszeni 5,25 (Zew.) 0
Ilość kieszeni 3,5 (Wew.) 3
Zainstalowany zasilacz(e) Nie
Waga 4,6 kg
Złącza I/O 2x USB 3.0, 1x stereo mini-jack (wyjście słuchawkowe), 1x stereo mini-jack (wejście na mikrofon)
Kontroler obrotów wentylatora(ów) Nie
Liczba zainstalowanych wentylatorów 3
Maksymalna liczba wentylatorów 9
Szerokość 510 mm
Długość 240 mm
Wysokość 480 mm
Ilość slotów w obudowie 7 szt.
Boczny kanał wentylacyjny Nie
Montaż beznarzędziowy Nie
Kolor Czarny

Po otwarciu obudowy X2 RINDJA pierwszymi elementami, które rzucają nam się w oczy są trzy preinstalowane wentylatory 120 mm. Są one w biało-czarnym kolorze z czerwonym obramowaniem. Dodatkowo producent wyposażył je w 30 diod LED, przez co świetnie prezentują się w ciemności. Co ważne w tym modelu obudowy X2 możemy dodatkowo zainstalować sześć śmigieł 120 mm, przez co możemy mieć w sumie dziewięć jednostek na pokładzie (trzy z przodu, dwa na górze, jeden z tyłu, jeden na boku oraz trzy na dole). Do tych trzech ostatnich nie przewidziano żadnego filtru przeciwkurzowego, podobnie jak do śmigła z tyłu. To jest jednak standard. Dobrze, że producent na górze i z przodu umieścił łatwą w czyszczeniu gąbkę, która powinna zapobiec przedostawaniu się pyłku do wnętrza RINDJA.

X2 Rindja

X2 Rindja

X2 Rindja

Dla osób, które chcą wykorzystać tutaj chłodzenie wodne mamy dobrą wiadomość, ponieważ RINDJA obsługuje chłodnice w rozmiarze do 360 mm. Można ją zamontować na górze obudowy. Oczywiście w tym samym miejscu dopasujemy także radiator w rozmiarze 240 lub 280 mm. Podobnie sytuacja ma się z przodu konstrukcji, gdzie po usunięciu dwóch preinstalowanych wentylatorów możemy także skorzystać z chłodnicy 240/280/360 mm.

X2 Rindja

X2 Rindja

W środku nie zabrakło możliwości zarządzania okablowaniem. Producent przygotował liczne wycięcia w tacy płyty głównej. Z tyłu mamy około 25 mm wolnej przestrzeni do ułożenia przewodów, dzięki czemu spokojnie zmieścimy nieużywane kable od zasilacza i nie będzie kłopotu z domknięciem bocznego panelu. Warto jednak zauważyć, że ten jest zdecydowanie wypukły. Możemy zainstalować tutaj płytę główną w rozmiarze ATX lub micro ATX.

X2 Rindja

X2 Rindja

Obudowa pozwala nam na zamontowanie w środku kart graficznych o maksymalnej długości 370 mm. Mamy tutaj dostępnych w sumie siedem otworów na karty rozszerzeń.

Co ciekawe w środku mamy tylko trzy miejsca na dyski twarde w rozmiarze 3,5 cala. Na tych samych pozycjach możemy przykręcić zamiast nich nośniki SSD 2,5 cala. Do tego potrzebny jest śrubokręt.

Zasilacz montujemy w tzw. piwnicy na dole obudowy. Miejsce to nie jest widoczne przez okno na panelu bocznym. Dzięki temu nawet jeżeli tam będzie panował bałagan z kablami, to nie będzie miał wpływu na wrażenia wizualne. Również na tej samej wysokości mamy miejsca na wspomniane nośniki danych.

X2 Rindja

Montaż poszczególnych podzespołów nie powinien sprawić nam problemów. Zaczynamy od zasilacza, który umieszczamy na dole i przykręcamy od zewnątrz czterema śrubkami. Kable z niego prowadzimy z tyłu tacki płyty głównej i przekładami przez odpowiedni otwory. Miejsca na przymocowania mobo zostały dobrze oznaczone – możemy tutaj skorzystać z modelu ATX lub micro ATX.

X2 Rindja

Następnym krokiem jest zainstalowanie karty graficznej. Producent przygotował nam sporo miejsca na GPU, a z tyłu mamy wielorazowe śledzie. To już standard w tej kategorii cenowej. Warto zwrócić uwagę na brak miejsca na napęd optyczny 5,25 cala. X2 nie przewidziało miejsca z przodu na DVD czy Blu-ray. Z jednej strony to powoli staje się standardem, a z drugiej to lepiej, żeby użytkownik decydował, a nie odgórnie producent obudowy.

X2 Rindja

X2 Rindja

Również mamy mało wolnych miejsc na dyski twarde. Zapewne większości z Was trzy sloty w pełni wystarczą, jednak z drugiej strony konkurencja oferuje teraz nawet do sześciu wolnych pozycji w swoich konstrukcjach na nośniki danych.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • JegoMosc

    2016-09-26 14:47:04

    Łoooo matko, co to ma być? Z czym do ludzi?
  • Onyks

    2016-09-26 15:43:02

    rzeczywiście chyba gdzieś już to widziałem, ale nie wiem gdzie?
  • Onyks

    2016-09-28 11:34:27

    Wiem! corsair air 540 przecięty w pół i z dorzuconą piwnicą.
  • ~rainbowoo

    2016-09-28 12:16:00

    Tak patrzę na ten tył i ona wygląda identycznie do RG1, nawet ma tą śmieszną wystającą maskownicę na śrubki. Grubość blachy też taka sama. Tylko ten front wygląda faktycznie jak Air 540, jak zauważył już kolega.

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum