» załóż konto» przypomnij hasło

Czy JMicron JMF616 ma jakiś sens?

Test SSD ADATA S596 Turbo 64 GB

Autor: Michał Jankowski | Data: 2010-12-19 13:00:00

A A A | Wejść na stronę 65319 | Komentarzy 4

Test SSD ADATA S596 Turbo 64 GB W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy znaczący spadek cen pamięci flash NAND. Dzięki temu możemy kupić dysk SSD lub pendrive o większej pojemności w atrakcyjnej cenie. W ciągu ostatnich miesięcy najbardziej popularne stały się bezgłośne, o niewielkich wymiarach urządzenia Solid State Drive, które na rynek wprowadziły tak znane firmy jak SanDisk, Corsair, Crucial, Kingston OCZ, Patriot, a nawet Intel czy Dell. Co sprawia, że produkty te są tak szybkie i wydajne, a zarazem ciche? W przeciwieństwie do konwencjonalnych dysków twardych, SSD nie zawierają ruchomych części mechanicznych, dzięki czemu wytwarzają mniej ciepła i są odporne na wstrząsy. Pewnie niewielu z Was wie, że ich wydajność jest określana przez wbudowany kontroler. Na rynku obecnie mamy dwóch głównych przedstawicieli: JMicron (niedrogie dyski) oraz SandForce (high-end). Jednak to się zmieni… W niniejszym artykule przyjrzymy się produktowi Adata S596 Turbo o pojemności 64 GB, który posiada wbudowany port USB 2.0. Zapraszam do testów.

Dysk został zapakowany w małe pudełko, na którym znajdziemy informacje o produkcie, logo producenta oraz wymienione jego możliwości. W środku w plastikowym blisterze mamy dobrze zabezpieczony nasz SSD, kabel USB, adapter montażowy oraz krótką instrukcję obsługi.

Adata S596 Turbo SSD

Adata S596 Turbo SSD

Adata S596 Turbo SSD

Z przodu dysku mam naklejkę z danymi SSD oraz małą niebieską diodę, która świeci po podłączeniu zasilania. Będzie ona niezwykle przydatna podczas korzystania z tego urządzenia jako napędu przenośnego podłączanego do USB 2.0.

Adata S596 Turbo SSD

Adata S596 Turbo SSD

Z tyłu widzimy cztery otwory na cztery śrubki, które pozwalają na przykręcenie SSD w notebooku lub do podstawki, którą otrzymaliśmy w komplecie. Standardowe punkty mocowania są również dostępne po bokach urządzenia. 

Na ściance ze złączami oprócz standardowego zasilania i SATA mamy również port USB. Nie przyda się on, gdy będziemy korzystali z dysku, jako urządzenia wewnętrznego. Jednak w przyszłości, kiedy niezbędne okaże się przeniesienie dużej ilości danych to takie złącze będzie doskonałym rozwiązaniem.

Adata S596 Turbo SSD

Adata S596 Turbo SSD

Urządzenie zostało wykonane ze szczotkowanego aluminium co przekłada się na szybkie odprowadzanie ciepła, a co za tym idzie na poprawę trwałości tego modelu. Firmware wspiera polecenie Windows 7 TRIM co znacznie skraca czas rozruchu. Ponadto nowy produkt Adata wykorzystuje szybszy i nowszy kontroler JMicron JMF616, prawdopodobnie, jako pierwszy na świecie.

Adata S596 Turbo SSD

Adata S596 Turbo SSD

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • iight

    2010-12-20 14:04:26

    W tych czasach powinny być złącza SATA 6 Gbps oraz miniUSB 3.0.
  • Irwander

    2010-12-20 16:38:18

    JMicron... nie budzi dobrych skojarzeń z SSD.
  • Kamirp

    2010-12-20 17:00:20

    z jednej strony dobrze się zapowiada ten dysk z drugiej strony to się nie nadaje na przechowywanie danych, a na system 64 jak znalazł będzie
  • Mikellle

    2010-12-21 06:33:45

    Wielkie mi turbo... OCZ od dawna w swojej ofercie ma dyski o lepszej przepustowosci i wiekszej pojemnosci... Oczywiscie nie tylko predkosci sa olbrzymie ale rowniez i cena

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum