Pionowo czy poziomo?
SilverStone Raven RVZ01 – test obudowy
Firma SilverStone od pewnego czasu coraz mocniej promuje swoją serię produktów Raven, jako urządzeń przeznaczonych stricte dla graczy. Tym razem przedstawiono urządzenie RVZ01, które dedykowane jest dla osób, które chcą zbudować wydajną platformę do zabawy w salonie, gdzie zmieszczą się odpowiednie podzespoły i dużo miejsca na chłodzenie. Całość mocno przypomina RV04, ale jest zdecydowanie mniejsza. Sprawdziliśmy czy SilverStone udało się przygotować rzeczywiście dobry projekt dla wymagających użytkowników. Zapraszamy do recenzji.
Nowa obudowa marki Raven została zapakowana w stosunkowo małe, jak na tego typu urządzenie kartonie. W środku sprzęt umieszczono w dwóch styropianowych otulinach i czarnym worku, który chroni sprzęt przed porysowaniem i odciskami palców. W komplecie znajdujemy trzy filtry przeciwkurzowe z magnesami, zestaw śrubek montażowych, instrukcje obsługi, rozgałęźnik do podłączenia wentylatorów oraz przejściówka do PCIe x16.
Wymiary obudowy to 382 x 105 x 350 mm przy wadze 3,71 kilograma. To oznacza, że Raven RVZ01 jest tylko nieco większa od konsoli Xbox One. Takie gabaryty sugerują nam, że model ten możemy wykorzystać, jako obudowę do komputera do gier, który będzie stał w naszym salonie. Cała konstrukcja jest zwarta i symetryczna.
Oba panele boczne wyglądają tak samo i oferują liczne otwory wentylacyjne. Zostały one w całości wykonane z tworzywa sztucznego.
Na froncie widzimy w lewym górnym narożniku gniazdo ODD, które wspiera napędy optyczne typu slim. Poniżej wytłoczono logo serii Raven. Z prawej strony mamy dwa porty USB 3.0, dwa gniazda audio, przycisk power, reset oraz tradycyjne diody LED.
Z tyłu po lewej stronie mamy miejsce na panel I/O płyty głównej, a po prawej stronie mamy dwa poziomie gniazda na karty rozszerzeń. Taki układ jest możliwy dzięki dołączeniu do kompletu płytki PCB podłączanej do PCIe x16.
Na spodzie obudowy Raven RVZ01 mamy dwa otwory na wentylatory 120 mm, które możemy przykryć dodatkowymi filtrami przeciwkurzowymi, które otrzymujemy w zestawie. Poza tym mamy tutaj otwory wentylacyjne na wysokości miejsca do montażu zasilacza SFX.
Na górze znajduje się trzecie wolne miejsce na wentylator 120 mm. Również tutaj możemy zamontować filtr przeciwkurzowy.
Warto wspomnieć, że obudowa może stać nie tylko w pozycji horyzontalnej, ale także wertykalnej. Silverstone dobrze przygotował się to takiej zmiany i załączył do kompletu cztery gumowe nóżki, które wkładamy do otworów wentylacyjnych na panelu bocznym. Pasują one idealnie, a dodatkowo będą tłumiły powstające drgania. Poza tym otrzymujemy drugie logo serii Raven, które możemy zamontować na panelu frontowym.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
SĹawekpl
2015-01-28 03:32:14
tutaj nie ma oplotów, są przewody w otulinach (izolacji zewnętrznej), oplot to plecionka a tej producent faktycznie poskąpił
na zdjęciu widzę że jest wtyczka, czy możecie wykonać dodatkowe zdjęcie i jej zbliżenie? jakie tam są piny? 2.0, 2,54? może warto samemu zrobić idealnie dopasowane przewody niewielkim kosztem
~SaBaKa
2015-01-28 11:42:29
JegoMosc
2015-01-31 07:30:42
SĹawekpl napisał:
na zdjęciu widzę że jest wtyczka, czy możecie wykonać dodatkowe zdjęcie i jej zbliżenie? jakie tam są piny? 2.0, 2,54? może warto samemu zrobić idealnie dopasowane przewody niewielkim kosztem
Bez problemu możesz to sprawdzić w 3 sek w Google
SĹawekpl
2015-01-31 19:32:39
Mikellle
2015-02-02 12:10:51
5