» załóż konto» przypomnij hasło

Nowa koncepcja montażu podzespołów

SilverStone Kublai KL06 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2015-04-26 09:27:02

A A A | Wejść na stronę 31722 | Komentarzy 1

SilverStone Kublai KL06 – test obudowy

Firma SilverStone kilka dni temu wprowadziła na rynek pierwszy model obudowy micro ATX z serii Kublai. Model ten ma nie wyróżniać się specjalnie swoim wyglądem zewnętrznym, ale ma przyciągać do siebie swoją funkcjonalnością. Producent przygotował tutaj zmienione miejsce na płytę główną i zasilacz oraz aż osiem miejsc na dyski twarde 2,5 cala lub SSD. Czy taka konstrukcja sprawdzi się tylko dla osób szukających sprzętu dla biura czy również gracze będą z niej zadowoleni? Sprawdziliśmy co sprzęt Kublai KL06 oferuje i czy jest warty swojej ceny.


Obudowa KL06 została zapakowana w skromny, ekologiczny karton na którym umieszczono podstawowe informacje o urządzeniu.W środku sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony przy pomocy styropianu oraz folii. W komplecie otrzymujemy instrukcję obsługi, adapter do montażu urządzenia 3,5 cala w zatoce 5,25 cala oraz śrubki i opaski zaciskowe.

SilverStone KL06

Najnowsza obudowa SilverStone ma wymiary 375 x 405 x 211 mm (wysokość x głębokość x grubość). Jej front został wykonany z plastiku, a spód i panele boczne ze stali. Z przodu na samej górze widzimy dwie zatoki na napędy 5,25 cala, poniżej dużą powierzchnię meshową, którą możemy spokojnie zdjąć. Po jej lewej stronie przygotowano panel I/O, który oferuje dwa porty USB 3.0, złącza audio, przycisk zasilani, reset oraz dwie diody LED informujące o uruchomieniu komputera i pracy dysku twardego. Za wspomnianą kratką zamontowano dwa wentylatory 120 mm. Są one oczywiście chronione filtrem przeciwkurzowym.

SilverStone KL06

SilverStone KL06

SilverStone KL06

SilverStone KL06

Z tyłu widzimy cztery gniazda na karty rozszerzeń PCI, które przykryte są perforowanymi zaślepkami. Pod nimi mamy miejsce do zamontowania opcjonalnego wentylatora oraz panelu I/O płyty głównej. Warto podkreślić, że miejsce na zasilacz znajduje się na górze KL06.

SilverStone KL06

Na górze znajduje się duży filtr przeciwkurzowy, który umieszczono na wysokości miejsca montowania zasilacza. Mocowany jest on przy pomocy magnesów, dzięki czemu można go bez problemu wyczyścić.

SilverStone KL06

SilverStone KL06

SilverStone KL06

SilverStone KL06

SilverStone KL06

Oba boczne panele zostały wykonane z litej blachy. Jest ona całkiem pokaźnej grubości.

SilverStone KL06

Na spodzie widzimy gumowe nóżki, które mają za zadanie zapobiegać przesuwaniu się obudowy na biurku. Poza tym dobrze tłumią one ewentualne drgania wywoływane przez aktywne komponenty.

Warto podkreślić, że na rynku dostępna jest także ta obudowa w wersji oknem na panelu bocznym. W naszym przypadku mamy tutaj dwie lite blachy, które mają grubość prawie 0,8 mm. Zostały one przymocowane przy pomocy szybkośrubek.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • silent

    2015-04-26 22:18:01

    nie dało się zamontować zasilacza z wiatrakiem u góry? - tak kratka z filtrem wyraźnie się marnuje.
    z 2 wiatraków na froncie jeden ma gorzej - zaraz za nim są dyski, za to powinny się ładnie chłodzić.
    dodatkowy wiatrak z tyłu aż się prosi.
    gdyby jeszcze to była tower/big tower...

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...