Symantec w zgodzie z Windows 8
Produkty Norton 2013 – przegląd
Spis treści
Przygodę z Nortonem 2013 rozpoczniemy od wersji Internet Security 2013. Po włożeniu płyty CD do napędu i potwierdzeniu chęci instalacji pakietu, zobaczymy poniższy komunikat. Program sprawdza czy nie korzystamy z innych zabezpieczeń, które mogłyby kolidować z produktem Symanteca. Warto usunąć inne antywirusy itp., żeby mieć pewność, że nowa aplikacje będzie działać prawidłowo.
Następnie musimy zaakceptować postanowienia licencji i przejść do procesu instalacji.
Po ukończeniu zobaczymy okno, jak poniżej. Czas, żeby aktywować nasz produkt.
Po otwarciu programu Norton Internet Security z okna głównego można przejść do Pomocy i Pomocy technicznej oraz wszystkich funkcji i opcji programu Norton Internet Security. Widzimy cztery główne zakładki: Bezpieczny, Skanuj teraz, Usługa LiveUpdate i Zaawansowane. Pierwsza z nich to informacja o systemie i obciążeniu naszego komputera. Druga umożliwia uruchomienie skanowania komputera, skanowania reputacji lub skanowania tablicy w serwisie Facebook. Trzecia pozwala pobranie najnowszych definicji wirusów i aktualizacji produktu. A ostatnia umożliwia wyświetlenie wszystkich funkcji programu IS 2013.
Pierwsze okno może wyświetlić różne stany. Gdy stan systemu wymaga uwagi lub jest zagrożony, można podjąć odpowiednie działanie w celu poprawienia stanu systemu. Poziom ochrony komputera jest oceniany na podstawie programów zainstalowanych na komputerze. Aby poprawić stan ochrony, należy zadbać o
aktualność zainstalowanych programów.
Powyższe okno to nic innego, jak przeprowadzenie wyszukiwania możliwych zagrożeń na komputerze. Skanowanie szybkie to skanowanie obszarów komputera najczęściej infekowanych przez wirusy i inne zagrożenia bezpieczeństwa. Skanowanie to zajmuje mniej czasu niż pełne skanowanie systemu, ponieważ nie jest skanowany cały komputer.
Z powyższego okna możemy przejść do skanowania reputacji. Program Norton IS 2013 umożliwia również ręczne uruchamianie następujących typów skanowania reputacji:
- Szybkie skanowanie reputacji
- Pełne skanowanie reputacji
- Niestandardowe skanowanie reputacji
W przypadku uruchomienia szybkiego skanowania reputacji program Norton uwzględnia w skanowaniu istotne pliki w uruchomionych procesach i załadowane programy. W przypadku uruchomienia pełnego skanowania reputacji aplikacja uwzględnia w skanowaniu wszystkie istotne pliki dostępne na komputerze,a w przypadku uruchomienia niestandardowego skanowania reputacji IS 2013 umożliwia wybranie dysku, folderu lub pliku do przeskanowania.
Również w czasach wzrostu zainteresowania sieciami społecznościowymi firma Norton postanowiła udostępnić opcję skanowania tablicy FB. Sprawdzany jest każdy adres URL dostępny na tablicy użytkownika w serwisie Facebook i wyświetla ikony ocen adresów URL przeskanowanych przez produkt marki Norton. Można również sprawdzić, czy adres URL jest bezpieczny, a następnie udostępnić go znajomym w serwisie Facebook. Gdy użytkownik zaloguje się w serwisie FB, program Norton Safe Web prosi o udzielenie zezwolenia na dostęp do tablicy użytkownika w serwisie Facebook. Aby włączyć automatyczne skanowanie Norton Auto-Scan, wystarczy przejść na stronę Norton Safe Web w serwisie Facebook i kliknij pozycję Włącz automatyczne skanowanie.
Funkcja LiveUptade umożliwia pobranie najnowszych definicji wirusów i aktualizacji produktu.
W oknie Sieć Norton Insight Network można sprawdzić łączną liczbę plików przeanalizowanych przy użyciu danych udostępnionych przez miliony użytkowników programu Norton Community Watch. W oknie wyświetlana jest liczba znanych prawidłowych plików, liczba nieznanych plików i liczba nieprawidłowych plików.
Na górze wyświetlany jest procent plików zaufanych i pliki, które mają być skanowane. Im wyższa wartość procentowa, tym mniej czasu zajmuje skanowanie. Okno Norton Insight - oceny aplikacji można odświeżyć, aby zaktualizować listę plików i poziom zaufania plików.
Funkcja Ochrona luk w zabezpieczeniach to składnik systemu zapobiegania włamaniom, zapewnia ona informacje o podatności programów na komputerze na destrukcyjne ataki, a także zapewnia również informacje o znanych atakach, przed którymi są chronione.
Luki w zabezpieczeniach to usterki programów lub systemu operacyjnego osłabiające ogólne zabezpieczenia systemu. Nieprawidłowa konfiguracja komputera lub zabezpieczeń również może być powodem ich występowania. Atakujący z zewnątrz wykorzystują te luki w zabezpieczeniach i podejmują destrukcyjne działania na komputerze użytkownika. Przykłady takich ataków to rejestrowanie naciśnięć klawiszy i ataki hakerskie. Ataki takie mogą spowalniać działanie komputera, powodować błędy programów lub udostępniać dane osobowe i informacje poufne użytkownika hakerom.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze