Inwestycja warta zachodu?
HTC Radar - recenzja smartfonu
W telefonie zainstalowano dwie aplikacje do obsługi multimediów. Pierwszą z nich jest domyślny odtwarzacz Muzyka + Wideo sygnowany logiem Zune, drugą aplikacją jest znany z poprzednich modeli HTC odtwarzacz Połączone Media. Autorska aplikacja HTC do działania wymaga połączenia z siecią Wi-Fi – aplikacja daje możliwość odtwarzania multimediów na innych urządzeniach połączonych z tą samą siecią. Odtwarzacz Microsoftu nie oferuje takiej funkcjonalności, ale do pracy nie wymaga połączenia z siecią. Wygląd aplikacji nawiązuje do interfejsu zastosowanego w urządzeniu. Aplikacja składa się z czterech kart przewijanych w poziomie. Pierwszą z kart jest Zune, dzieląca zasoby multimedialne na muzykę, filmy, podkasty i radio. Druga karta prezentuje historię odtwarzania w formie kafelków, trzecia karta prowadzi do nowo dodanych multimedii wyświetlanych w formie kafelków, na ostatniej karcie znajdują się odnośniki do innych odtwarzaczy zainstalowanych w urządzeniu. Zazwyczaj aplikacja pracuje w orientacji pionowej – orientacja horyzontalna używana jest tylko przy wyświetlaniu filmów.
Okładka albumu nie jest rozciągana i wyśrodkowana na środku ekranu. Na lewo od okładki znajduje się skrót dodawania do ulubionych oraz włączniki odtwarzania losowego i zapętlania. Za pomocą paska postępu nie można przewijać utworów, jest to możliwe tylko pod dłuższym przyciśnięciu przycisku przewijania nad okładką albumu. Po naciśnięciu na listę utworów pod paskiem postępu otwiera się aktualna lista odtwarzania. Aplikacja posiada widżet, który pozwala sterować odtwarzaniem muzyki przy zablokowanym ekranie, niestety wyświetlanie widżetu jest niedopracowane, bo nie znika on po wyłączeniu odtwarzacza.
Po odpięciu słuchawek odtwarzanie muzyki jest zatrzymywane. W odtwarzaczu nie ma dostępu do korektora dźwięku – został on ukryty w ustawieniach telefonu. Dostępnych jest kilka predefiniowanych ustawień dla słuchawek oraz wzbogacenie SRS. Jakość odtwarzanej muzyki na słuchawkach jest bardzo dobra – dźwięk jest dynamiczny i klarowny. Trudno być zadowolonym z jakości muzyki na pojedynczym głośniku. Głośność jest poprawna, lecz telefon gra biednie i trzeszczy przy wyższej głośności.
Odtwarzacz wideo pamięta ostatnio odtwarzany moment oraz daje możliwość zmiany proporcji wyświetlanego obrazu. Trudno mieć obawy o to, że film nie odtworzy się na smartfonie opartym na Windows Phone – zasoby multimedialne są konwertowane za pomocą komputerowej aplikacji Zune, która jest jedyną aplikacją do wgrywania multimediów na urządzenie. Wgrywanie filmów zajmuje dosyć sporo czasu.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~hawser
2012-04-13 13:54:20
~mariusz
2012-04-13 13:54:58
Marek_K
2012-04-14 23:22:09
Niestety nie ma jeszcze AutoMapy na Windows Phone.
Warwyko76
2012-04-18 12:09:58
Marek_K
2012-04-18 23:52:24
Nazwanie ich przeciętnymi rzeczywiście było trochę na wyrost. Niewygodne i niezbyt dobrze grające, do czego HTC zdążył już wszystkich przyzwyczaić, ale za to z pilotem. Słuchawki wyglądały podobnie do RC-E160 z tą różnicą, że na środkowym przycisku pilota był przycisk odbierania połączeń a nie słuchawka i play-pause. Za pomocą pilota nie można było ani pauzować ani wznawiać odtwarzania muzyki, więc formalnie było wszystko ok.