» załóż konto» przypomnij hasło

Nowość dla mniej wymagających

GeForce 9500 GT

Autor: Szymon Grzegorczyk | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 130813 | Komentarzy 0



Asus GeForce 9500 GT OC
 
Jako pierwszy na stół poszedł model od Asusa. A więc tradycyjnie od pudełka…Karta została zapakowana w niezbyt sztywne zielone pudełko, o dosyć dużych gabarytach. Oprócz pięknej łuczniczki, na froncie znajdziemy podstawowe informacje o kacie i coś o jej chłodzeniu. Najpierw zauważamy, że produkt Asusa nie jest referencyjny, bo taktowanie rdzenia wynosi 600 MHz. Na lewo od wykresu przedstawiającego prędkość układu, umieszczono fotkę coolera zastosowanego w tym modelu. Od razu wiadomo, że „ekskluzywne chłodzenie Glaciator utrzymuje temperaturę rdzenia graficznego o 13ºC niższa w porównaniu do układów referencyjnych.” No i zaczyna się ładnie, nie dość że jest to podkręcona karta, to jeszcze z świetnym coolerem.
Asus GeForce 9500 GT OC

Asus GeForce 9500 GT OC

Asus GeForce 9500 GT OC
A co w środku? Jak dla mnie to jest trochę ubogo, ale w sumie to nie jest jakaś „wyczynowa” karta. A więc w takim dużym pudle, znajdziemy tylko:
  • kartę Asus GeForce 9500 GT OC
  • dwie płytki ze sterownikami
  • dwie instrukcje obsługi (jedna PL)
  • kabel S/PDIF

Mówiłem, że ubogo nawet nie ma żadnej przejściówki, no ale może karta ma wszystkie ważne wyjścia?
Asus GeForce 9500 GT OC

Asus GeForce 9500 GT OC
Karta wygląda dosyć pospolicie, szczególnie że ma zamontowany znany z innych kart Asusa cooler Gladiator. Długość karty, tj. płytki drukowanej wynosi około 17,5 cm. Na tylnym śledziu karty znajdziemy wyjścia: HDMI, D-Sub i DVI. Widać, że najważniejsze porty są, dlatego producent nie wyposażył nas w dodatkowe przejściówki.

Asus GeForce 9500 GT OC

Asus GeForce 9500 GT OC
A teraz coś konkretnego o specyfikacji. Kodowa nazwa producenta to EN9500GT OC/DI/512M. Testowany model wyposażony jest w 512 MB typu GDDR3, taktowanej z częstotliwością 900 MHz (1800 MHz efektywnie), czyli zegary te podniesiono o 100 MHz. Jak już wcześniej wspomniałem, rdzeń taktowany jest z prędkością 600 MHz, czyli o 50 MHz więcej. Trzeci główny czynnik to prędkość Shaderów, u nas jest to 1500 MHz, przypomnę, że normalnie jest 1375. Widać ewidentnie, że jest to dosyć mocna wersja OC.

Asus GeForce 9500 GT OC

Asus GeForce 9500 GT OC
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...