» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Irid 300 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2018-04-26 01:34:51

A A A | Wejść na stronę 32615 | Komentarzy 0

Genesis Irid 300 – recenzja obudowy

Firma Genesis poszerzyła w ostatnim czasie znacząco swoją ofertę obudów komputerowych. Będziemy przyglądać się im kolejno. Na pierwszy ogień idzie model Irid 300, który kosztuje poniżej 200 złotych i wyposażony został w panele z hartowanego szkła, podświetlenie LED i aż cztery wentylatory. Sprzęt ten pozwala na montaż karty graficznej o długości do 415 mm oraz chłodzenia na procesorze o wysokości do 163 mm. Jeżeli jesteście ciekawi jak sprzęt ten wypada w praktyce i czy rzeczywiście oferuje dobry stosunek ceny do jakości to zapraszamy do naszej recenzji.

Pokaż specyfikację

SPECYFIKACJA PRODUKTU
MATERIAŁ Stal walcowana na zimno SPCC, Plastik ABS
KOMPATYBILNE PŁYTY GŁÓWNE ATX, micro-ATX, mini-ITX
ZATOKI 2 x 2,5″ SSD, 2 x 3,5″ HDD
PORTY I/O NA PRZEDNIM PANELU 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x Audio Jack, Regulator obrotów
GNIAZDA ROZSZERZEŃ 7
MAX. ILOŚĆ WENTYLATORÓW 7
ZAMONTOWANE WENTYLATORY PRZÓD: 3 x 120 mm LED, TYŁ: 1 x 120 mm LED
ZASILACZ ATX Standard/ montowany w „piwnicy” (brak zasilacza w zestawie)
WYSOKOŚĆ CHŁODZENIA maksymalnie 163 mm
DŁUGOŚĆ KARTY GRAFICZNEJ do 415 mm
FILTR KURZU Na górze i na spodzie
WAGA 6,3 kg
WYMIARY (MM) 466 x 212 x 467
PODŚWIETLENIE WENTYLATORÓW Czerwone, Niebieskie, Zielone
DODATKOWE FUNKCJE Dedykowane miejsce na zasilacz, Przedni i boczny panel ze szkła hartowanego, Regulator obrotów

Obudowa Irid 300 przyjechała do nas zapakowana w zwykły, brązowy karton na którym znajdziemy garść informacji o urządzeniu. W środku sprzęt został zabezpieczony za pomocą folii i styropianowych otulin.

Genesis Irid 300

Front obudowy został wykonany z hartowanego szkła, podobnie jak roboczy panel boczny. Nad nim widzimy rozbudowany panel I/O, który oferuje jeden port USB 3.0, dwa porty USB 2.0, port słuchawkowy, mikrofonowy, dwie diody, przycisk reset i power. A wszystko to powierzchni ze szczotkowanego aluminium, która bardzo dobrze się prezentuje. Narożniki frontu zostały ładnie zaokrąglone.

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

W pobliżu prawej krawędzi przedniego panelu umieszczono kontroler obrotów wentylatorów oraz przycisk do wyłączenia podświetlenia LED. Panel z tej strony jest wykonany z litej blachy. Ma on dosyć duże wytłoczenie, dzięki czemu łatwiej będzie nam ułożyć kable z tyłu tacy płyty głównej.

Genesis Irid 300

Na górze umieszczono bardzo duży, bo obejmujący praktycznie całą powierzchnię, filtr magnetyczny. Pod nim mamy miejsce na opcjonalne trzy dodatkowe wentylatory 120 mm. Z przodu widzimy wyraźne logo Genesis. Pozostała jego część została wykonana z plastiku.

Genesis Irid 300

Widzimy, że model ten jest wyposażony w cztery podświetlane wentylatory, trzy z przodu obudowy oraz jeden z tyłu. Bardzo ładnie prezentują się one z włączonym podświetleniem.

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

Z tyłu widzimy dosyć standardowy układ. Co rzuca nam się jeszcze w oczy to ponownie wszystkie zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu Irid 300 nie jest typowym prostopadłościanem. Na panelu z tyłu mamy od góry wentylator wyciągowy 120 mm, pod nim sześć slotów na porty rozszerzeń i miejsce na zasilacz.

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

Na spodzie Genesis przygotował nam wysokie nóżki ze stópkami, które pokryte zostały kawałkiem gumy. Są one wykonane z plastiku. Pod zasilaczem jest wyjmowany filtr na zasilacz. Tym razem już nie magnetyczny, ale łatwo go wyjść i wyczyścić.

Genesis Irid 300

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...