» załóż konto» przypomnij hasło

Nowoczesna stylistyka z nutką klasyki

Enermax iVektor – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-11-21 15:49:48

A A A | Wejść na stronę 53028 | Komentarzy 2


Całe wnętrze zostało pomalowane czarnym lakierem. Możemy się do niego dostać odkręcając szybko śrubki z tyłu iVektora. W środku możemy zamontować płytę główną ATX lub micro ATX. Z większymi modelami byłby kłopot, ponieważ zasłaniają one otwory do prowadzenia przewodów. Na płycie możemy umieścić duże coolery CPU, bowiem jest tutaj miejsce nawet dla potworów o wysokości 179 mm. W tacy płyty głównej oprócz dużego otworu na backplate mamy również trzy mniejsze do aranżacji okablowania z tyłu obudowy, aby uzyskać odpowiedni porządek i lepszy przepływ powietrza. Z tyłu jest prawie 30 mm szerokości wolnej przestrzeni, co pozwala na komfortowe rozmieszczenie przewodów.

Enermax iVektor

Enermax iVektor

Z przodu widzimy podwójną klatkę na dyski twarde. Górna pomieści cztery nośniki o wielkości 3,5 cala lub cztery SSD 2,5 cala. Możemy ją także zdemontować, żeby uzyskać możliwość instalacji kart graficznych o długości do 415 mm. Robimy to poprzez odkręcenie czterech śrub. Dolna oferuje miejsce na trzy dyski HDD 3,5 cala. Powyżej przygotowano trzy miejsca na napędy 5,25 cala, które przymocujemy beznarzędziowo za sprawą specjalnych zatrzasków wykonanych z plastiku.

Enermax iVektor

Enermax iVektor

Z tyłu przygotowano miejsce na zasilacza ATX (przykręcamy czterema śrubami), dalej siedem miejsc na karty rozszerzeń (przykręcane normalnymi śrubkami), a nad nimi wentylator wyciągowy 120 mm oraz dwa szerokie otwory z gumowymi przepustami do prowadzenie wężyków chłodzenia wodnego.

Enermax iVektor

Enermax iVektor

Enermax iVektor

Jeżeli chodzi o chłodzenie, to do góry jest idealne miejsce do zamontowania chłodnicy o wymiarach 120 x 120 mm lub 240 x 120 mm. Oprócz tego przygotowano wolne pozycje dla dwóch śmigieł 120 mm z przodu i jednego na dole.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Warwyko76

    2013-11-25 10:40:54

    bardzo ciekawa obudowa w przystępnej cenie, dla mnie ta blacha cienka to plus - jest lekka na lan party do przenoszenia
  • ~marian

    2014-02-08 03:56:09

    Obudowa, delikatnie mówiąc, zła. Bardzo cienkie blachy. Ja wiem, że niektórzy zabierają ją codziennie na spacer, chodzą z nią do zoo i na naukę jazdy konnej, ale większość ludzi jest normalna i zostawiają ją w domu. Boki to już dramat, puszki po napojach mają grubszą. Druga rzecz - spasowanie. Boki nie dolegają idealnie, niby tylko ok 1mm luzu miejscami, ale wygląda to jakby projektantem była ta sama norma, co ustalała tolerancję montażową dla części do T-34. Słabe malowanie (mowa o śledziach), dwa razy pokręcisz śrubką i farba zdrapana. Nie jest to obudowa z górnej półki, ale za te 300zł mogliby coś sensownego dorzucić - może wentylatorów trochę więcej? Skoro o wentylatorach mowa - blacha w górnej części (gdzie mocuje się 2x120 albo chłodnicę) wygina się bardziej niż Król Julian. Bałem się, że zaraz mnie to pęknie. Chyba jeż nosiący balona na plecach był spokojniejszy. Nieprzemyślany sposób wyjmowania środkowego koszyka na dyski, śruby umieszczone w takim miejscu, że śrubokręt nie sięgnie. Z plusów - ładnie wygląda, sprytny sposób mocowania zaślepek napędów 5.25., dobre miejsce na zasilacz (bez przedłużej 4-pin i często 24-pin nie podchodzić). Tyle.

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...