Zbliżenie do ideału
Enermax Fulmo ST – test obudowy
Spis treści
Aby dostać się do środka obudowy Enermx Fulmo ST odkręcamy po dwie szybkośrubki z każdego panelu bocznego. Zobaczymy bardzo przestronne, pomalowane na czarno wnętrze.
Przypomnijmy, że w tylnej części, na górze umieszczono wentylator wyciągowy 120 mm w kolorze czarnym, bez dodatkowego podświetlenia. Jest on podłączony do kontrolera poprzez złącze 3-pin. Pod nimi 3 miejsca z gumowym przelotem dla wężyków chłodzenia cieczą oraz w sumie dziewięć miejsc na karty rozszerzeń.
Na spodzie Enermx Fulmo ST obok miejsca na zasilacz (z podkładkami antywibracyjnymi) przykręcono klatkę na dyski SSD (maksymalnie 2 sztuki). Możemy ją zdemontować, poprzez odkręcenie czterech śrubek od spodu i jej miejsce przykręcić wentylator 92 lub 120 mm.
Na górze mamy dwa miejsca na wentylatory 120 mm lub 140 mm. Zmieścimy także chłodnicę lub gotowe chłodzenie cieczą – całość jest podniesiona i nie będzie to kolidowało z coolerem CPU lub płytą główną. Górny panel jest zdejmowany (przykręcany 4 śrubkami). Na jego wewnętrznej powierzchni umieszczono gąbczasty filtr przeciwkurzowy.
Z przodu na klatkach od dysków twardych przygotowano kolejne dwa miejsca na wentylatory 120 mm. W samych klatkach zmieścimy po cztery dyski HDD 3,5 cala lub SSD 2,5 cala. Nie zabrakło również podkładek antywibracyjnych.
Wyższą z klatek możemy łatwo wyjąć, dzięki czemu uzyskujemy więcej miejsca na kartę graficzną. Oprócz tego w jej miejscu można zamontować wspomnianą klatkę na dwa dyski SSD, co da nam w sumie miejsce na sześć dysków, zachowując przy tym więcej przestrzeni dla kart graficznych. Bardzo dobre rozwiązanie.
Nam nimi znajdują się trzy zatoki 5,25 cala na napędy optyczne, które oferują beznarzędziowy montaż.
Ciekawostką jest, że również z tyłu obudowy Enermx Fulmo ST, na klatkach na dyski możemy zamontować dwa wentylatory 120 mm. Jednak w takim wypadku one zablokują możliwość prowadzenia kabli od dysków. Pomysł raczej średni.
W tacy płyty głównej znajduje się duże wycięcie na backplate coolera CPU, co pozwoli na montaż chłodzenia bez wyjmowania innych podzespołów. Wokół niego przygotowano inne wycięcia do aranżacji okablowania. Otwory mają zaokrąglone narożniki.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
t.luk
2013-07-30 11:11:21
AndiMara
2013-07-30 14:26:32
Warwyko76
2013-07-30 22:44:58
t.luk
2013-07-31 10:29:07