» załóż konto» przypomnij hasło

Zbliżenie do ideału

Enermax Fulmo ST – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-07-29 11:09:19

A A A | Wejść na stronę 65830 | Komentarzy 4

Enermax Fulmo ST – test obudowy Firma Enermax wprowadziła na rynek nowy model obudowy z serii Fulmo, tym razem oznaczoną jako ST. Urządzenie to jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej (ECA3270A-G) oraz czarnej (ECA3270A-B). Jest to sprzęt przeznaczony dla osób, które chcą zbudować komputer oparty o rozwiązania multi GPU, kilka dysków twardych i wydajne chłodzenie. Fulmo ST ma umożliwić im nie tylko wygodny montaż, ale także cichą pracę i zadowalające temperatury pracy. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonajcie się.

Obudowa Fulmo ST przyjechała do nas zapakowana w brązowy karton z czarnymi obrazkami na jego powierzchni. Nie zabrakło oczywiście logotypu Enermaxa i wyciętych rączek do przenoszenia pudełka, które dodatkowo zostały wzmocnione, za co duży plus.

W środku sprzęt owinięto w folię i umieszczono w gąbczastych otulinach, dzięki czemu obudowa powinna dotrzeć do nas cała i nienaruszona w czasie transportu. W zestawie oprócz samej Fulmo ST otrzymujemy instrukcję obsługi, śrubki montażowe, opaski zaciskowe, dwa kable molex -> 3pin, speaker oraz dwie opaski na rzepy do zarządzania kablami.

Enermax Fulmo ST

Cała konstrukcja ma wymiary 485 x 244 x 513 mm. Panel przedni został w całości wykonany z siatki typu mesh, a pod nią mamy gąbczasty filtr przeciwkurzowy. Do góry mamy trzy zaślepki 5,25 cala, jednak aby je wyjąć musimy zrobić to od środka. Mniej więcej na środku umieszczono logo Enermaxa, a dookoła znajduje się srebrna ramka wykonana z plastiku. Pod panelem umieszczono dwa wentylatory 140 mm, które są podświetlane diodami LED (podpięte pod kontroler wentylatorów).

Enermax Fulmo ST

Enermax Fulmo ST

Górny panel to również powierzchnia wykonana z siatki meshowej, a wokół niej plastikowa obwodówka. Blisko frontu umieszczono panel I/O z 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, wejście i wyjście audio oraz przyciski Power i Reset. Nie zabrakło także regulatora obrotów wentylatorów i włącznika ich podświetlenia. Obsługuje on trzy wentylatory (2 z przodu i 1 z tyłu).

Enermax Fulmo ST

Na panelu roboczym mamy okno wykonane pleksi (lekko przyciemniany). Odsłania on również zatoki 5,25 cala. Został on przykręcony za pomocą szybko śrubek.

Enermax Fulmo ST

Na prawym panelu Enermx Fulmo ST, który został ładnie wytłoczony, co powinno zwiększyć miejsce dla układania przewodów. Blachy mają grubość około 0,6 mm, czyli dosyć przeciętnie. Są one jednak solidne i trudno je wygiąć.

Enermax Fulmo ST

Z tyłu umieszczono na dole miejsce na zasilacz ATX, nad nim mamy osiem miejsc na karty rozszerzeń i oprócz tego jeden poprzeczny np. dla regulatora obrotów. Oprócz tego nie zapomniano o zwolennikach chłodzenia cieczą i przygotowano trzy otwory do prowadzenia wężyków z wodą. Nad nimi mamy wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm.

Enermax Fulmo ST

Na spodzie mamy dwa filtry przeciwkurzowe. Jeden zasłania nam miejsce na wentylator 120 mm. Drugi, który znajduje się pod zasilaczem jest bardzo cienki i wkładany w specjalne zaczepy. Oprócz tego Fulmo ST stoi na czterech gumowych nóżkach.

Enermax Fulmo ST

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • t.luk

  2013-07-30 11:11:21

  Jestem ciekawy konfrontacji tej budki z CM 690 III ;)
 • AndiMara

  2013-07-30 14:26:32

  Oj tak, cena taka sama, ale CM wygląda na zdjeciach zabójczo :D
 • Warwyko76

  2013-07-30 22:44:58

  Enermax wreszcie zrobil obudowe warta tej kasy. Hoplite nie byla taka elegancka.
 • t.luk

  2013-07-31 10:29:07

  Hoplite to było jakieś nieporozumienie - wyłamywane śledzie w budzie za 450 zł :P

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...