» załóż konto» przypomnij hasło

Tania i funkcjonalna konstrukcja

Cooltek Antiphon Airflow – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-11-12 19:52:28

A A A | Wejść na stronę 36906 | Komentarzy 2

Cooltek Antiphon Airflow – recenzja obudowy

Firma Cooltek wprowadziła na rynek nowy model Antiphon Airflow, który ma wyróżniać się wśród konkurencji bardzo dużym przepływem powietrza, który zapewnią trzy fabrycznie zamontowane wentylatory chłodzące. Poza tym urządzenie to zostało dodatkowo wyciszone. Ciekawostką jest jednak cena tego produktu, która wynosi około 50 Euro. Gdzie Cooltek zdecydował się na oszczędności? Sprawdziliśmy to.


Cooltek wraz z obudową dostarczył nam instrukcję obsługi, ramkę montażową dysku w zatoce 5,25 cala, szyny do nośników SSD i HDD, opaski zaciskowe, speaker oraz liczne śrubki.

Cooltek antiphone airflow

Cooltek antiphone airflow

Sama obudowa ma wymiary 445 x 195 x 500 mm i waży 8 kilogramów. Prawie 1,3 kilograma tej wagi stanowią boczne panele z matami wygłuszającymi. Większość została wykonana ze stali i tworzywa sztucznego. Obydwa boki są wykonane z litej blachy i nie posiadają żadnych dodatkowych otworów, ani okna z pleksi. Zarówno prawy i lewy bok są przymocowane przy pomocy szybkośrubek, które pozwalają na szybkie dostanie się do środka.

Cooltek antiphone airflow

Cały przód został wykonany z siatki typu mesh. Na górze mamy panel I/O, który oferuje jeden port USB 2.0, dwa porty USB 3.0, dwa gniazda audio oraz przycisk reset i power. Poniżej mamy trzy zatoki na napędy optyczne 5,25 cala lub kontroler obrotów. Pod nimi umieszczono logo firmy Cooltek. Reszta frontu nie posiada żadnych dodatków.

Cooltek antiphone airflow

Cooltek antiphone airflow

Góra obudowy, podobnie jak panele boczne jest wykonana z litej blachy. Nie pomyślano o miejscu na dodatkowe wentylatory lub radiator.

Cooltek antiphone airflow

Cooltek antiphone airflow

Cooltek antiphone airflow

Cooltek antiphone airflow

Cooltek antiphone airflow

Tył obudowy jest wykonany bardzo klasycznie. Na dole mamy miejsce na zasilacz, który możemy zamontować w konfiguracji z wentylatorem skierowanym ku górze lub na dół. Nad nim mamy siedem wolnych slotów na karty rozszerzeń, dwa otwory pokryte gumą to prowadzenia wężyków chłodzenia cieczą, otwór na panel od płyty głównej oraz wentylator wyciągowy.

Cooltek antiphone airflow

Na spodzie umieszczono cztery gumowe nóżki oraz filtr przeciwkurzowy, który znajduje się pod zasilaczem oraz opcjonalnym wentylatorem, który możemy zamontować na dole. Niestety nie jest łatwo wyjąć go do wyczyszczenia.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • JegoMosc

    2014-11-13 06:12:27

    Całkiem przyjemna konstrukcja, która jest w dobrej cenie. Wreszcie jakieś testy i opinie o czymś poza silentiumpisi.
  • ~pingwin1977

    2014-11-14 09:26:34

    Fractal Design CORE 3300/3500 fajniejszy

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum