» załóż konto» przypomnij hasło

Ergonomia przede wszystkim?

CM Storm Havoc - test myszki

Autor: Łukasz Pilarczyk | Data: 2014-01-13 15:36:27

A A A | Wejść na stronę 18281 | Komentarzy 1


Pokaż specyfikację

Specyfikacja CM Storm Havoc
Połączenie z komputerem przewodowe
Złącza USB
Przeznaczenie Dla graczy
Typ myszy laserowa
Rozdzielczość pracy 8200 dpi
Ilość klawiszy 8
Materiał Rubber paint
Sensor Avago 9800 laser Sensor
max rozdzielczość DPI 8200
Pamięć wbudowana 128KB
Taktowanie USB 1000 Hz /1 ms
Ilość klatek 150 ips
Przyśpieszenie 30 g
Wymiary (szerokosc x długość x wysokość) 85 x 120 x 45 mm
Waga 140 g
Ilość rolek 1
Kolor myszy czarny
Cechy dodatkowe 8 programowalnych przycisków
Obsługiwane systemy operacyjne Windows XP, Windows 7, Windows 8

Mysz posiada sensor który jest dość dobrze znany z wysokich modeli myszy konkurencji. W związku z tym zrezygnowałem z części testów. Wykonałem tylko te najważniejsze a pozostałe tylko po krutce opiszę.

Predykcja

Powyżej widzimy że mysz nie ma przyciągania kątowego, czyli tak zwanej predyckji. Dzięki temu kursor na ekranie powinien idealnie odwzorowywać ruch naszej dłoni.

Prędkość maksymalna, taktowanie USB.

Prędkość maksymalna przy której sensor pracuje prawidłowo jest inna dla różnych modeli myszy, nawet jeśli mają ten sam sensor. 

Sensor w Havocu osiągnął przeciętny poziom jak na ADNS-9800, co nie zmienia faktu że jest ona (prędkość) bardzo wysoka i praktycznie nie do zgubienia.

Pozostałe:

Podobnie jak we wszystkich modelach mysz cechuje się minimalną akceleracją pozytywną, której większość osób może nawet nie zauważyć. 

O dziwo nawet przy wysokich wartościach DPI nie dochodzi do zjawiska skoków kursora (jitteru), również podczas korzystania z podkładki materiałowej.

LOD - lift off distance jest na poziomie poniżej 2-3 mm. Co powinno ucieszyć osoby które podczas gry często unoszą mysz do góry.

Wrażenia z gry:

Jak najbardziej pozytywne. Mysz przede wszystkim cechuje się bardzo dobrym i pewnym feelingiem. Dzięki temu, oraz dobrej pracy sensora mamy pewność że nas nie zawiedzie. Testy w Wiedźminie 2 były przyjemne ze względu na dodatkowy przycisk na boku do którego można było przypisać jedną z funkcji gry- do trzech przycisków, trzy najczęściej używane znaki.

Podczas grania w większość gier FPS również sensor sprawował się dość dobrze, jedynie jego akcelerację pozytywną można było odczuć grając w QLive. Grę która obecnie jako jedna z niewielu tak na prawdę wymaga perfekcyjnie działającego sprzętu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Sroka

    2014-01-15 09:48:37

    Umieszczanie takiego sensora jest głupotą. Wystarczy przesunąć myszkę o 1mm, a kursor przeleci pół ekranu. Mam mysz Art AM-80 z sensorem 2400 DPI a i tak z niego nie korzystam.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...