» załóż konto» przypomnij hasło

Nowość z wyświetlaczem

BitFenix Pandora ATX – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2016-02-24 14:06:10

A A A | Wejść na stronę 31120 | Komentarzy 3

BitFenix Pandora ATX – test obudowy

Wiele osób, które wybiera nową obudowę komputerową kieruje się jej wyglądem. Nie zwracają oni uwagi na funkcje i rozwiązania w niej zastosowane. W związku z tym później są problemy z zamontowaniem wysokiego coolera czy długiej karty graficznej. A jakby połączyć nowoczesny design z bardzo przemyślanym wnętrzem? Takiego zadania podjął się BitFenix wprowadzają kolejną wersję modelu Pandora z dopiskiem ATX. Jak produkt ten spisuje się w praktyce? Zobaczcie sami.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja BitFenix Pandora ATX
Wymiary 510 x 558 x 203 mm (W x D x S)
Waga całkowita 9,9 kilograma
Materiały Stal SECC / Plastik ABS
Obsługiwane formaty ATX / micro-ATX / Mini-ITX
Maksymalna wysokość coolera CPU 160 mm
Maksymalna długość karty graficznej 440 mm
Liczba slotów kart rozszerzeń 7
Liczba zatok wewnętrznych 3.5 / 2.5 cala 4 / 8
Liczba zatok zewnętrznych 5.25 cala 0
Liczba zatok zewnętrznych 3.5 cala 0
Wyjścia na przednim panelu 2x USB 3.1 Gen1 (USB 3.0) / 2x USB 2.0 / 2x Audio
Wyświetlacz 2,8" TFT (240 x 320 pikseli)

Seria Pandora doczekała się już sześciu odmian, jednak najciekawsze dopiero przed nami, bowiem dzisiaj przyjrzymy się modelowi ATX, który w końcu nie ogranicza użytkownika do zastosowania płyt głównych micro-ATX lub mini-ITX. Obudowa na pierwszy rzut oka prezentuje się świetnie, bowiem posiada liczne zagięcia oraz panel frontowy wykonany z błyszczącego plastiku. Blachy mają grubość około 1 mm. Wykonanie jest bardzo dobre, a spasowanie elementów nie budzi zastrzeżeń. Przód jednak narażony jest na wiele czynników, przez co po kilku tygodniach może on wyglądać gorzej niż po wyjęciu Pandory z pudła. Mamy tutaj wyświetlacz TFT o wielkości 2,8 cala i rozdzielczości 320 x 240 pikseli, a za sprawą oprogramowania od BitFenixa możemy wyświetlić na nim kolorowe logo producenta lub własny obrazek JPG, PNG lub GIF. Musimy go podpiąć przez wewnętrzną wtyczkę USB do płyty głównej. Nowość ma wymiary 558 x 510 x 203 mm.
W komplecie z obudową otrzymujemy aluminiowe logo do przyklejenia z przodu, podkładki antywibracyjne do montażu HDD, stelaż do montażu rezerwuara, podstawkę pod pompkę LC, śrubki montażowe i sześć opasek zaciskowych.

BitFenix Pandora ATX

Najistotniejszym elementem stylistyki Pandory są boczne panele, które zachodzą na front. Tym właśnie model ten wyróżnia się najmocniej na tle konkurencji. Na panelu roboczym mamy okno o wymiarach 380 x 320 mm, które trochę zmniejsza sztywność, ale wygięcie ścianek i tak nie jest łatwe. Z wierzchu są one lekko chropowate. Nachodzące na front płaty skrywają wloty powietrza, dzięki czemu możliwe jest dostarczenie powietrza do wentylatorów z przodu. Filtr przeciwkurzowy wymaga podniesienia obudowy i wyjęcia go od spodu.

BitFenix Pandora ATX

BitFenix Pandora ATX

Górny panel to praktycznie w całości perforowana powierzchnia, chociaż bliżej przodu mamy panel I/O, który oferuje standardowy zestaw portów, czyli dwa USB 3.1 Gen1 (USB 3.0), dwa USB 2.0 oraz złącza audio. Metalowa siatka to filtr powietrza, który możemy zdjąć poprzez naciśnięcie go w dwóch miejscach i wyciągnięcie. Zamontujemy za nim wentylatory 3x 120 mm lub 2x 140 mm. Poza tym z przodu mamy przycisk power i reset oraz diody LED pokazujące pracę komputera i dysku HDD.

BitFenix Pandora ATX

BitFenix Pandora ATX

Tył Pandory ATX również posiada kilka elementów, które nawiązują do zaokrągleń z przodu. Na górze mamy dostęp do przepustów na węże chłodzenia wodnego, pod nimi wentylator 120 mm z łożyskiem olejowym oraz miejsce na panel I/O. Nie zabrakło siedmiu miejsc na karty rozszerzeń i zasilacz ATX na samym dole.

BitFenix Pandora ATX

Na spodzie widzimy cztery stopki, które posiadają piankowe podkładki. To one mają zapobiegać przesuwaniu się komputera i tłumić przenoszenie drgań. Pod zasilaczem jest filtr przeciwkurzowy wysuwany od tyłu. Nie mamy tutaj miejsca do zamontowania kolejnego wentylatora.

BitFenix Pandora ATX

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~redoslala

    2016-02-26 17:03:46

    W ogóle dobrze, że w końcu zaczeli robić budy "bez napędowe".
  • ~robert

    2016-02-26 17:06:59

    Ładna, w poprzedniej wersji szerokie karty graficzne nie wchodziły, tu takiego problemu nie ma.
  • JegoMosc

    2016-02-26 22:18:23

    wysokie chłodzenie tu nie wejdzie, wiec pozostaje aio
    pandora nie była flagowcem a oni ciagna ta serie dalej, dziwne

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...