» załóż konto» przypomnij hasło

Dodatkowo rzut oka na wentylatory Spectre Pro

BitFenix Aegis – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2015-06-26 12:10:55

A A A | Wejść na stronę 27735 | Komentarzy 2

BitFenix Aegis – recenzja obudowy

Firma BitFenix w ostatnim czasie zdążyła zbudować sobie bardzo dobrą opinię na rynku peryferii komputerowych. Producent ten oferuje dobrej jakości urządzenia, które dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Kolejnym tego przykładem ma być obudowa Aegis wprowadzona na rynek w lutym tego roku. Model ten został przystosowany do płyt głównych m-ATX i jest dostępny w różnych kolorach (żółtym, niebieskim, czarnym itd.). W środku mamy możliwość zamontowania dużego coolera, długich kart graficznych i licznych wentylatorów. W tej recenzji pokażemy Wam czy rzeczywiście Aegis jest modelem wartym zainteresowania. Zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja obudowy BitFenix Aegis
standard micro-ATX, mini-ITX
typ obudowy Micro Tower
ilość kieszeni 5.25 0 szt.
ilość kieszeni 3.5 zewn. 0 szt.
ilość kieszeni 3.5 wewn. 4 szt.
ilość kieszeni 2.5 wewn. 4 szt.
dostępne opcje 1 wentylator 120/140mm, 5 wentylatorów 120/140mm
złącza na przednim panelu audio, 2x USB 3.0
standard zasilacza Standardowy ATX
rodzaj materiału Stal, tworzywo sztuczne
szerokość 200 mm
wysokość 470 mm
głębokość 480 mm
kolor czarno-biały
waga 6.7 kg

Nowa obudowa BitFenixa została zapakowana w ekologiczny karton, który posiada tylko czarne obrazki na bocznych ściankach. Prezentują one najważniejsze funkcje Aegisa. W środku obudowa została dobrze zabezpieczona przy pomocy polistyrenowych otulin i przeźroczystej folii.

Przód produktu BitFenixa jest w całości zamknięty, co oznacza, że nie znajdziemy tutaj wnęki na napęd 5,25 cala. Całość została wykonana z tworzywa sztucznego, z błyszczącym wykończeniem. W przypadku wersji ICON mamy na froncie wyświetlacz LCD, który pozwala na wyświetlenie wybranego loga. Wzdłuż krawędzi widzimy liczne otwory wentylacyjne dla przednich wentylatorów, których nie ma w zestawie.

Z tyłu mamy standardowy układ tzn. na dole jest miejsce do montażu zasilacza, a nad nim pięć gniazd rozszerzeń na karty PCI. Dalej widzimy osłonkę na wentylator wyciągowy 120 mm, a na samej górze umieszczono dwa otwory do poprowadzenia wężyków chłodzenia wodnego.

BitFenix Aegis

Na górze modelu Aegis mamy dostępny panel I/O, który został wyposażony w trójstopniowy kontroler obrotów wentylatorów, duży przycisk zasilania z logiem BitFenixa, przycisk reset, dwa porty USB 3.0 oraz gniazda audio. Górny panel jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Większość powierzchni zajmuje siatka typu mesh, którą możemy zdjąć, aby uzyskać dostęp do miejsc mocowania wentylatorów. Na górze przygotowano otwory do przykręcenia trzech wentylatorów 120 mm lub dwóch 140 mm. Niestety nie ma ich w komplecie.

BitFenix Aegis

BitFenix Aegis

Na bocznej ściance znajduje się duże okno z pleksi, dzięki któremu użytkownik będzie widział wszystkie podzespoły zamontowane w środku. Na drugiej stronie mamy panel wykonany z litej blachy bez żadnych dodatkowych otworów.

BitFenix Aegis

Na spodzie Aegisa mamy cztery gumowe nóżki, które mają za zadanie tłumienie drgań i zapobieganie ślizganiu się obudowy po powierzchni biurka. Poza tym umieszczono tutaj zdejmowany, duży filtr przeciwkurzowy, który utrzymywany jest przy pomocy magnesów.

BitFenix Aegis

Wyświetlacz z przodu
Obudowa Aegis posiada na froncie wyświetlacz LED, który pozwala na wyświetlenie dowolnego loga. Żeby skorzystać z niego należy podłączyć wtyczkę USB do płyty głównej oraz zainstalować niewielką aplikację na komputerze. Po tym wystarczy już tylko przenieść plik jpg o wymiarach 240x320 pikseli do wspomnianego programu, a na LCD pojawi się wybrany obrazek.

BitFenix Aegis

BitFenix Aegis

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Sławekpl

    2015-06-30 13:33:31

    po zamontowaniu 3 dodatkowych wentyli różnice w temperaturach w okolicy jednego stopnia?
    te wentyle są denne albo buda źle zaprojektowana, stawiam na pierwsze, ładnie się prezentują zwłaszcza podświetlane ale wyjce jakich mało, Silverstone to przy nich oaza spokoju, mogą konkurować z najgłośniejszymi wentylami Thermaltake, całe szczęście że dołączony jest tylko jeden, trzy byłoby żal wywalić :P
  • JegoMosc

    2015-06-30 14:38:39

    z drugiej strony może producent rzeczywiście celowo nie dał więcej wentyli bo nie ma to sensu? aegis jest wielka jak na mATX, co imo mija się z celem

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...