» załóż konto» przypomnij hasło

Militarny styl, agresja i ekstrawagancja w jednym

Antec Dark Fleet DF-85 - recenzja obudowy

Autor: Michał Jankowski | Data: 2011-10-01 23:40:52

A A A | Wejść na stronę 36558 | Komentarzy 6

Antec Dark Fleet DF-85 - recenzja obudowy Po zaprezentowaniu Wam prostej i eleganckiej obudowy firmy Fractal Design, przyszedł czas na recenzję modelu o zupełnie odmiennej naturze. Seria obudów Dark Fleet to przykład agresywnej stylistyki i efektownego designu, który budzi kontrowersje. Najlepszym tego przykładem jest model DF-85, który trafił na naszej redakcji. Jest on przeznaczony dla graczy z uwagi na wsparcie długich kart graficznych oraz rozbudowany system wentylacji. Oprócz tego produkt ten wyróżnia się systemem zatok hot-swap, filtrami przeciwpyłowymi oraz beznarzędziowym montażem. Czy obudowa full tower firmy Antec to rzeczywiście tak udany produkt, jak wskazywałby ten wstęp? Przekonajmy się.

Dark Fleet DF-85 przyjechała do nas w dużym, kolorowym kartonie, które bardzo dobrze prezentuje to, co znajdziemy wewnątrz. Na wszystkich ściankach umieszczono dokładne zdjęcia obudowy, opis techniczny oraz przegląd wykorzystanych technologii. W środku produkt jest dobrze zabezpieczony za pomocą przeźroczystej folii i dwóch elementów wykonanych z pianki.

Poniżej prezentujemy Wam specyfikację techniczną obudowy:

Antec DF-85

W zestawie wraz z obudową otrzymujemy instrukcję montażu, opaski zaciskowe oraz komplet śrubek.

Antec DF-85

Obudowa już po pierwszym kontakcie sprawia wrażenie solidnej i masywnej konstrukcji. Jej wymiary to 596 x 505 x 213 mm, natomiast waga wynosi 11,5 kilograma. Tak znacząca masa jest wynikiem zastosowania grubej (około 0,9 mm) stali SECC.

Antec DF-85

Antec DF-85

Na froncie Antec umieścił zaledwie trzy zatoki 5,25 cala, ponieważ pozostałe miejsce zostało zagospodarowane na trzy wentylatory 120 mm, które zamontowane są na otwieranych drzwiczkach. Pracują one z płynną regulacją prędkości obrotowej, którą zmieniamy za pomocą małego pokrętła, a w zasadzie trzech (każde śmigła sterowane są oddzielnie). Mają one czerwony kolor łopatek i dodatkowo są podświetlane za pomocą czerwonych diod LED. Na froncie nie zabrakło również wygodnych do czyszczenia filtrów przeciwpyłowych.

Antec DF-85

Na górze znalazło się miejsce na panel I/O, który oferuje nam trzy porty USB 2.0, jeden USB 3.0, zestaw złącz audio (słuchawki + mikrofon), przyciski power i reset oraz dwie niebieskie diod, które informują nas o stanie zasilania i pracy dysku twardego. Oprócz tego na topie DF-85 znalała się stacja dokująca dla dysków SSD lub innych o rozmiarze 2,5 cala. System hot-swap został zamknięty pod przeźroczystą obudową – takie rozwiązanie nie każdemu może się spodobać (np. mi). Do góry mamy również dwa wentylatory TwoCool o średnicy 140 mm i prędkości obrotowej 800/1200 RPM (dwustopniowa regulacja), które tym razem posiadają czarne łopatki i nie są podświetlane diodami LED. Podłączamy je za pomocą wtyczek typu molex. Szkoda, że zabrakło w tym miejscu dodatkowych filtrów przeciwkurzowych.

Antec DF-85

Antec DF-85

Na lewym bok widzimy duże okno wykonane z pleksji. Oprócz tego znajduje się otwór wentylacyjny, który sugeruje dodatkowe miejsce na zamontowanie wentylatora 120 mm. Dzięki białym, gumowym podkładkom będą dobrze tłumione jego drgania.

Antec DF-85

Na prawej ściance Antec nie umieścił żadnych dodatków. Jest to kawałek prawie niezagospodarowanej blachy. Tylko w prawym dolnym roku umieszczono napis „Antec Design”. Dodajmy, że obydwie ścianki są przykręcone do stalowej konstrukcji przy pomocy szybkośrubek.

Antec DF-85

Z tyłu widzimy kolejne dwa wentylatory 120 mm TwoCool w kolorze czerwonym. Podobnie, jak te na froncie są one podświetlane diodami LED o tym samym kolorze. Posiadają jednak dwustopniową regulację prędkości obrotowej (900/1500 RPM). Podłączamy je za pomocą molexa.

Antec DF-85

Mamy tutaj również regulator obrotów śmigieł zamontowanych na górze oraz z tyłu i dwa otwory na węże chłodzenia wodnego osłonięte gumowymi przelotkami. Oprócz tego siedem otworów na karty rozszerzeń (przykręcane), z czego jeden śledź posiada otwór, który ma pomóc w wyprowadzeniu przewodu USB 3.0.

Antec DF-85

Dużym zaskoczeniem jest załączenie przez producenta zaślepki panelu wejścia/wyjścia w srebrnym kolorze. Jest to zabieg zupełnie niepotrzebny, ponieważ każdy producent daje w zestawie z płytą główną specjalną, dopasowaną blaszkę. Na samym dole mamy wolną lukę, która sugeruje miejsce do zamontowania zasilacza.

Antec DF-85

Antec Dark Fleet DF-85 stoi na czterech gumowych nóżkach, które dobrze tłumią drgania wywoływane pracą komputera. Oprócz tego minimalizują możliwość porysowania naszego biurka czy przesuwania się obudowy w czasie np. wkładania pendriva do portu USB.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~Yood

    2011-10-02 09:10:38

    Obudowa za taka cenę to chyba pomyłka. To badziew ledwie wykończony. Przerost ceny nad formą. Za 300 już można lepsze zakupić i lepiej wyglądające.
  • Warwyko76

    2011-10-02 09:33:30

    może i obudowa jest ciekawa, ale cena mnie odstrasza... za taka cenę mam pół komputera...
  • ~goool

    2011-10-02 10:34:23

    Ogólnie miałem sie przesiadać z modelu 1200 na to ale jednak sobie daruje moze kolejna generacja przyniesie poprawki i będzie bardziej przemyślana.
  • Francus

    2011-10-02 10:46:20

    Cena zabija :d
  • kejus007

    2011-10-03 18:41:02

    Przegięcie :D Tyle nie kosztują nawet fajowe Lian Li.
  • mivosh

    2011-10-03 21:48:27

    Trzeba przyznać, że Antec dowalił do pieca z taką ceną.

Komentarz 6


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum