» załóż konto» przypomnij hasło

Rozubowany panel z czytnikiem kart

Akasa Interconnect EX – rzut oka

Autor: Marcin Baranowski | Data: 2014-12-05 14:30:01

A A A | Wejść na stronę 28155 | Komentarzy 2

Akasa Interconnect EX – rzut oka

Tajwańska firma Akasa dobrze nam znana na polskim rynku przede wszystkim z urządzeń typu coolery CPU, GPU lub wentylatory posiada w swojej ofercie także obudowy, zasilacze czy kieszenie na dyski. Producent ten zyskał nasze zaufanie za sprawą głównie świetnego wentylatora z serii Piranha oraz schładzacza Venom, który jest jednym z najwydajniejszych tego typu urządzeń. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej Interconnect EX, czyli zewnętrznemu panelowi 5,25 cala, który posiada czytnik kart pamięci, porty USB 3.0 oraz liczne gniazda, a wszystko to w bardzo stylowej obudowie. Czy warto zainteresować się nowym sprzętem Akasy? Sprawdziliśmy to.

Akasa zapakowała swój sprzęt w solidny karton, który odpowiednio chroni umieszczony w środku sprzęt. Na froncie widzimy zdjęcie urządzenia oraz ikonki przedstawiające jego najważniejsze funkcje. Na odwrocie mamy tabelkę ze specyfikacją Interconnect EX. Producent wymienia tutaj kompatybilne formaty kart pamięci oraz obsługiwane systemy operacyjne. W środku wszystko włożone jest w przeźroczystą folię ochroną, która zabezpiecza urządzenie przed porysowaniem.

Akasa Interconnect EX

Akasa Interconnect EX

W komplecie znalazła się wielojęzyczna instrukcja obsługi (brak j.polskiego) oraz cztery śruby montażowe pod zatokę 5,25 cala. Nie mamy płyty ze sterownikami, które można pobrać ze strony producenta.

Akasa Interconnect EX

Akasa Interconnect EX to zgodnie z napisem na opakowaniu czytnik kart pamięci montowany w zatoce 5,25 cala. W związku z tym jego wymiary są dopasowane pod montaż właśnie w tym miejscu obudowy. Obecnie 95% modeli sprzedawanych na rynku posiada z przodu takową zatokę, chociaż coraz częściej producenci rezygnują z miejsca na domniemany napęd optyczny bądź decydują się na zatokę typu slim.

Całość została wykonana z metalu, co sprawia, że jest bardzo solidna. Przód swoją elegancję zawdzięcza szczotkowanemu aluminium dobrej jakości. Z tyłu mamy anodowane aluminium, które chroni urządzenie przed korozją, a także jest bardzo twarde, odporne na ścieranie i różnice temperatur.

Akasa Interconnect EX

Na froncie Interconnect EX mamy możliwość podłączenia urządzeń pod sześć portów USB oraz włożenia sześciu różnych kart pamięci:
- gniazdo Compact Flash (CF I, CF II, Ultra Extreme, I-Pro, Ultimate i MD)
- gniazdo Secure Digital (SD, SDXC, SDHC, SD Ultra / extreme / Elite Pro / High Speed, MMC i MMC Mobile) może także odczytywać karty xD, typu H, typu M
- gniazdo Memory Stick (MS Pro, MS Pro Duo Magic Gate, Extreme Ultra)
- gniazdo M2 (Memory Stick Micro M2)
- slot microSD (microSDHC / SDXC, High Capacity)
- gniazdo kart inteligentnych (karty bankowe, karty dostępu lub karty inteligentne)

Akasa Interconnect EX

Poniżej widzimy cztery porty w standardzie USB 3.0 oraz dwa porty USB wspierające szybkie ładowanie smartfonów czy tabletów. Te ostatnie nie pozwalają na przesyłanie danych. Podłączone są one bezpośrednio do złącza SATA, które zapewnia 2,4 A, co gwarantuje nam szybsze ładowanie sprzętu, niż w przypadku pozostałych portów. W lewym górnym narożniku widzimy logo Akasa oraz dwie małe diody LED na slotem Smart Card. To właśnie one sygnalizują nam pomyślne włożenie kart pamięci oraz status transferu danych.

Akasa Interconnect EX

Jak widzimy Akasa Interconnect EX wspiera praktycznie wszystkie formaty kart pamięci, a bardzo miłym dodatkiem jest możliwość odczytu kart inteligentnych, które pozwolą na wykorzystanie sprzętu odbiorcom profesjonalnym, którzy często pracują z urządzeniami zabezpieczającymi (stosowane przez banki, hotele czy też lekarzy i prawników). Na górnej ściance urządzenia, która oczywiście nie będzie widoczna po zamontowaniu sprzętu umieszczono etykietę z numerem seryjnym.

Akasa Interconnect EX

Z tyłu czytnika mamy przewody, które pozwalają na podłączenie zasilania i komunikację z płytę główną. Moc przekazywana jest poprzez złącze Molex na kablu o długości 150 mm, natomiast złącza SATA (na kablu o długości 150 mm) pozwalają na wykorzystanie dwóch portów USB do szybkiego ładowania. Poza tym podłączamy do płyty niebieską wtyczkę oznaczoną jako USB 3.0 (odpowiada za sloty kart pamięci i porty USB 3.0) na kablu o długości 650 mm oraz wtyczkę czarną USB 2.0 na kablu o długości 650 mm.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Sławekpl

    2014-12-23 21:31:10

    fotografowanie ofoliowanej obudowy jeszcze z trudem ale rozumiem, lecz robienie zdjęć wiązce kabli zamiast je rozwinąć do zdjęć w recenzji czy opisie to już jakieś kuriozum
  • RafalC

    2014-12-24 13:11:38

    Fotograf dostaje sprzęt i ma tłumaczone kilka razy co i jak. Jak widać i tak daje ciała...

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum