Pierwszy Hackfest Razer Nabu podczas Appsworld
Firma Razer™ - światowy lider w dziedzinie produkcji oprogramowania oraz urządzeń dla graczy, wyłoniła zwycięzców pierwszego sponsorowanego przez siebie hackatonu, The HackFest podczas AppsWorld. Ta konferencja dla twórców aplikacji jest jednym z wiodących wydarzeń tego typu na świecie – tylko w tym roku uczestniczyło w niej 350 wystawców i 12,000 profesjonalistów.
Razer Nabu została zaprezentowana po raz pierwszy podczas CES 2014, gdzie spośród 40 finalistów została wyróżniona prestiżową nagrodą Best of CES „People’s Choice” – HackFest był pierwszym hackatonem poświęconym nowemu urządzeniu od Razera. Do uczestnictwa w imprezie zaproszono deweloperów o zróżnicowanych specjalizacjach: fitness, gry, łączność czy aplikacje społecznościowe – każda z takich aplikacji może wykorzystywać wyjątkowe możliwości Razer Nabu. Po 36-godzinnym maratonie programowania, stworzone z ekspertów jury zapoznało się z każdą aplikacją, by następnie wyłonić trzech zwycięzców nagrodzonych czterema laptopami Razer Blade (pierwsze miejsce) i zestawami hi-endowych peryferiów Razer (miejsca drugie i trzecie).
Cel HackFestu był prosty: stworzenie aplikacji, która – wykorzystując możliwości Razer Nabu – pozytywnie wpłynie na życie użytkowników każdego dnia. Wśród pomysłów znalazły się między innymi: gra w stylu Capture the Flag oparta na rozszerzonej rzeczywistości, czy aplikacja wykorzystująca iBeacony. Wśród 21 uczestniczących zespołów, aż 15 stworzyło w pełni funkcjonującą aplikację w czasie trwania imprezy.
„HackFest okazał się wielkim sukcesem i pokazał, co Razer Nabu ma do zaoferowania twórcom aplikacji” – komentuje Mark Tay, Developer Relations Executive w Razer. „Wiele z uczestniczących zespołów pozostaje z nami w ścisłym kontakcie i pracuje nad stworzeniem aplikacji gotowej do udostępnienia wszystkim użytkownikom. To dla nas bardzo ekscytujące, że pomysły z HackFestu przeobrażą się teraz w aplikacje dostępne dla posiadaczy Razer Nabu.”
Pierwsze miejsce zajęła aplikacja Gamers Everywhere, która wykorzystuje bezprzewodowe funkcje Nabu, Pulse, do wyszukiwania graczy w okolicy. Co więcej, użytkownicy wykonując tak naturalny gest, jak „przybicie piątki” mogą wymienić się swoimi danymi kontaktowymi na platformie Steam.
Drugie miejsce zajęła aplikacja New Frontier, która wykorzystuje Pulse i Google Maps i jest grą w czasie rzeczywistym, w której gracze „przejmują” prawdziwe lokacje, tworzą bazy i bronią ich wykonując gest high-five.
-
Poprzedni
ADATA wprowadza stylowy, zewnętrzny dysk twardy HV100!
-
Następny
Mad Catz prezentuje turniejową edycję klawiatury dla graczy
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze