» załóż konto» przypomnij hasło

High-end w pełnej krasie?

Xilence Interceptor – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-02-12 18:26:16

A A A | Wejść na stronę 106823 | Komentarzy 5


Przystępujemy do najważniejsze czynności, jaka jest związana z nową obudową komputerową, czyli do zamontowania poszczególnych podzespołów w środku Xilence Interceptor.

Zaczynamy od przykręcenia płyty głównej. Z tym zadaniem nie ma żadnego problemu – umieszczamy ją na kołkach dystansowych i dokręcamy za pomocą odpowiednich śrubek z zestawu (są odpowiednio oznaczone). Przypomnijmy, że model ten wspiera płyty główne w standardzie HPTX oraz oczywiście częściej spotykane ATX i microATX.

Za sprawą odpowiednio wycięcia w tacy płyty głównej możemy zamontować chłodzenie na procesorze w momencie, kiedy już wszystkie komponenty będą zamontowane. Jednak z uwagi na wygodę nie polecamy takie rozwiązania. Mimo wszystko instalacja cooler CPU najłatwiejsza jest jeszcze przed włożeniem płyty głównej do środka.

Xilence Interceptor

Na dole montujemy zasilacz i przykręcamy go od zewnętrznej strony za pomocą śrubek z zestawu. Może on być ustawiony wentylatorem w dół lub w górę, ponieważ producent przygotował specjalną podstawkę, a po nią filtr przeciwpyłowy. Na dole mamy bardzo dużo wolnego miejsca, dzięki czemu zmieścimy nawet najdłuższe jednostki.

Xilence Interceptor

Dysk HDD i SSD montujemy bardzo szybko i niezwykle łatwo, dzięki modułowi hot-swap. Wystarczy otworzyć drzwiczki frontowe i do jednej z kieszeni włożyć napęd. Po czym wsunąć z powrotem. Pozostaje już tylko w środku podłączyć zasilanie kablem Molex oraz skomunikować dysk z płytą główną kablem SATA. Cały proces dobrze pokazuje zdjęcie udostępnione przez producenta.

Xilence Interceptor

Xilence Interceptor

Montaż napędów optycznych przebiega standardowo z tym zastrzeżeniem, że nie musimy mieć do tego celu żadnych narzędzi. Podobnie z kartami rozszerzeń (w tym kartą graficzną). Odkręcamy tylko za pomocą szybkośrubek odpowiednie zaślepki na tylnym panelu (bez potrzeby wyłamywania) i umieszczamy komponent, dokręcając do ponownie. Całość trzyma całkiem stabilnie.

Xilence Interceptor

Xilence Interceptor

Na koniec pozostaje nam odpowiednie ułożenie kabli i schowanie ich z tyłu obudowy. Za sprawą licznych otworów i przelotów zadanie to należy do bardzo prostych.

Xilence Interceptor

Platforma powyżej prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • sniper45

    2012-02-12 23:44:12

    Całkiem fajna obudowa, ale cena jest IMO za wysoka, co też dyskwalifikuję rekomendację.
    Pod względem technicznym przyczepiłbym się jeszcze do kupy literówek :E Przeglądał ktoś tę reckę przed publikacją? Głównie wstęp i pierwsza strona.
    Napisaliście, że Xilence jest producentem od ponad roku - to oczywiście prawda, ale ja od co najmniej czterech lat mam wentylator sygnowany ich logotypem, więc wypadałoby napisać, że od grubo ponad roku :E
  • t.luk

    2012-02-13 08:20:03

     

    sniper45 napisał:

    Napisaliście, że Xilence jest producentem od ponad roku - to oczywiście prawda, ale ja od co najmniej czterech lat mam wentylator sygnowany ich logotypem, więc wypadałoby napisać, że od grubo ponad roku :E


    Dokładnie, produkty tej marki widziałem już chyba więcej jak 4 lata temu :)
    A co do samej obudowy, to za pakiet fabrycznych filtrów już patrzę na nią przychylniej (na gorze też są?) ale cena faktycznie niepotrzebnie tak wysoka...
  • RafalC

    2012-02-13 09:38:26

    Dzięki za uwagi, dokonałem korekt. Cena zabija :( i to największy minus tej konstrukcji.
  • mw_1975

    2012-02-13 13:24:26

    Za te pieniądze kupujący ma prawo oczekiwać beznarzędziowego montażu dysków twardych. W moim CM Centurionie 5 z przed kilku ładnych lat, którą kupiłem za jedyne 80 zł plus przesyłka (bo była biała, teraz nikt takich nie chce), każdy dysk (oprócz nieuzywanej stacji FDD) montuje się na zatrzask. A cena wynosiła jedynie około 200 zł z groszami.
  • t.luk

    2012-02-13 17:31:27

    Żaden bez-narzędziowy montaż dysków nie będzie tak pewny jak ten na klasyczne śrubki / szybko-śrubki. Przekonał się o tym m.in. jeden znajomy który kiedyś wysyłał kompa - wszystkie dyski mu wyleciały podczas transportu...

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum