» załóż konto» przypomnij hasło

Laserowy gryzoń gamingowy

Tesoro Shrike - recenzja myszki

Autor: Łukasz Pilarczyk | Data: 2013-05-07 11:33:13

A A A | Wejść na stronę 33414 | Komentarzy 3


Tesoro Shrike została wyposażona w czujnik laserowy Avago ADNS-9500 który znajduje się w wielu myszach, o których mogliście przeczytać na łamach PCFoster. Zdarzało się że ten sam czujnik w różnych modelach osiągał różne wyniki.

Na początek test na prędkość maksymalną: 

tesoro shrike

Jak widzimy zarówno w wysokiej rozdzielczości jak i niskiej prędkość maksymalna jest bardzo wysoka. Nie ma praktycznie możliwości zgubienia czujnika nawet przy szybkich odruchowych ruchach.

Przy okazji widzimy że mysz nie osiąga pełnych 1000 Hz, waha się ona w granicach 977 Hz.

Test na predykcję- przyciąganie kątowe, czyli sztuczne wygładzanie linii przy szybszych ruchach.

tesoro shrike

Jak widzimy predykcja nie występuje, widzimy "schodki" w liniach skośnych a okręgi nie nabierają formy kwadratu.

Testy na interpolacje- czyli rzeczywistą maksymalną rozdzielczość myszy osiągniętą w sposób natywny a nie programowy.

tesoro shrike

Nawet maksymalna możliwa do ustawienia rozdzielczość została osiągnięta natywnie. W przeciwnym razie linia przerywana.

Rozdzielczość rzeczywista- test pokazuje czy praca czujnika zgodna jest z jego ustawieniami.

tesoro shrike

Rozdzielczość rzeczywista wydaje się być minimalnie większa od ustawionej, mieści się jednak ona w progu dokładności pomiarowej.

Testy na akcelerację

Tu najczęściej pojawiał się filmik, jednak nie będę go powielał. Akceleracja pojawia się na tym samym poziomie jak w każdym innym modelu z tym czujnikiem. W zależności od prędkości i użytej podkładki wynosi ona do około 5%

Testy rzeczywiste:

Shrike nie do końca jest moim kształtem więc byłem nastawiony że nie uda mi się dobrze jej wyczuć, ale od pierwszej rundy zagranej tym gryzoniem zauważyłem że ma on świetny, bardzo ostry feeling. Kursor poruszał się płynnie i reagował idealnie na ruchy myszy. Proszę nie mylić tego z precyzją, ale trudno jest jednoznacznie opisać prowadzenie się kursora. 

Oprogramowanie:

Względy wizualne pozostawiam do oceny czytelnikom. Wspomnę tylko o tym co najbardziej cieszy mnie w oprogramowaniu dostarczonym przez Tesoro i co najbardziej przeszkadza.

Na poniższym zrzucie ekranu widzimy że oprogramowanie daje nam duże możliwości konfigurację przycisków. Proszę zwrócić uwagę na ilość dostępnych opcji. Oprócz standardowych funkcji systemowych możemy do przycisków dopisać makra, uruchamianie programów, kontrolę multimediami, itd. Otrzymujemy również możliwość tworzenia profili i przypisywania im koloru podświetlania przycisku zmiany DPI.

tesoro shrike

Na poniższym zrzucie chcę zwrócić uwagę na to, co najbardziej nie spodobało mi się w oprogramowaniu. Możliwość przypisania wartości DPI. Możemy ustawić 5 poziomów a mamy do dyspozycji tylko 8 wartości!!! podczas gdy większość myszy z czujnikiem ADNS-9500 daje nam możliwość ustawienia całkowicie dowolnej wartości DPI, nawet z skokiem co 1 pixel.

tesoro shrike

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Kamirp

    2013-05-08 13:22:14

    firmy w ogole nie znam, chyba lepiej kupic cos od logitecha, nie? g500?
  • jantomx

    2013-05-08 14:47:27

    Firma robi porządny sprzęt, oprócz tej myszki mają bardzo dobrą klawiaturę mechaniczną Tesoro Durandal
  • ~JohnyPL

    2013-05-08 19:14:48

    Kamirp brawo, widzę, że nie przeczytałeś "Tesoro jest nową marką na polskim rynku. W jej ofercie, na razie znajduje się tylko kilka produktów. Myszy, klawiatury oraz podkładki..."

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...