Tania klawiatrua dla graczy
Sharkoon Skiller – test klawiatury
Jak sugeruje tytuł tego artykułu dzisiaj przyjrzymy się klawiaturze dla graczy Skiller, którą produkuje firma Sharkoon. Producent deklaruje, że jego produkt zapewni wszystkie niezbędne funkcje, które są potrzebne do komfortowej rozgrywki. Poza tym otrzymamy możliwość wygodnego sterowania multimediami oraz oprogramowanie, które pozwala nam na dokładne ustawienia Skillera. Największą jednak zaletą tego modelu ma być jego cena. Jesteśmy ciekawi czy rzeczywiście trafiliśmy na przełomowy produkt z kategorii urządzeń wskazujących. Zapraszamy do lektury.
Klawiatura Sharkoon Skiller została zapakowana w bardzo przyjemne dla oka pudełko. Na jego froncie mamy duże zdjęcie urządzenia, informacje o układzie klawiszy oraz wymienione najważniejsze funkcje. Producent wspomina oczywiście o oprogramowaniu, funkcji N-Key Rollover i dostępie do dziesięciu profili. Na odwrocie mamy jeszcze dokładniejszy opis, w którym producent skupia się specyfikacji technicznej.
Klawiatura została umieszczona w przeźroczystej folii, która ma ją chronić przed zarysowaniem. W komplecie otrzymujemy również klucz do wyjmowania klawiszy oraz osiem wymiennych przycisków w kolorze niebieskim. Nie zabrakło także płyty CD z oprogramowaniem i instrukcją obsługi.
Klawiatura Skiller składa się ze 107 przycisków. W pobliżu górnej krawędzi i boków mamy 20 dodatkowych klawiszy przeznaczonych do obsługi multimediów. Jest ona w całości wykonana z czarnego, błyszczącego plastiku, dzięki czemu wygląda bardzo atrakcyjnie. Model ten wyposażony jest w podstawkę pod nadgarstki, która na środku ma podświetlane na niebiesko logo producenta. Wymiary klawiatury to 485 x 212 x 25 mm przy wadze 603 gramy.
W pobliżu lewej krawędzi mamy pięć dodatkowych przycisków, które ułatwiają surfowanie w sieci. Wśród nich możemy wymienić: strona główna, ulubione, odśwież, do przodu i do tyłu.
W pobliżu górnej krawędzi mamy kolejne pięć przycisków: Mój komputer, poczta e-mail, szukaj, kalkulator i media. Jak widzicie te związane są z obsługą systemu operacyjnego Windows.
Główna sekcja zawiera 74 klawisze, które oferują układ QWERTY oraz klawisze funkcyjne. Wszystkie przyciski zostały odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu nasze palce nie ześlizgują się w czasie pisania.
Z prawej strony mamy pełną klawiaturę numeryczną oraz trzy diody LED. Nie zabrakło oczywiście przycisków kierunkowych. Powyżej diod znajdziemy pięć przycisków, które mogą wymagać odpowiedniej konfiguracji w BIOSie. Wśród nich m.in. uśpienie komputera, wybudzenie i power.
Ostatnia sekcja dodatkowych przycisków znajduje się przy prawej krawędzi. Mamy tutaj guziki Play/Pause, Stop, głośniej, w dół i wyciszenie. Jak widzicie te przydadzą się głównie podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.
Patrząc na Skillera z boku widzimy, że jest ona raczej płaska z niewielkim wzniesieniem w tylnej części. Jeżeli wolimy pracować pod większym kątem to musimy skorzystać z podnoszonych nóżek.
Z tyłu widzimy, że na środku wychodzi kabel (gumowy) o długości 1,5 metra z wtyczką USB. Nie znajdziemy tutaj huba USB czy gniazd audio.
Spód klawiatury marki Sharkoon to przede wszystkim osiem otworów odpływowych. Poza tym mamy z przodu gumowe stopki, która mają zapewnić dobrą przyczepność sprzętu na każdej powierzchni. Z tyłu mamy wspominane wcześniej nóżki.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze