Kaze Master II, Master Flat i Q-12
Regulatory obrotów od Scythe – recenzja
Kontroler Scythe Kaze Master Flat został zapakowany w pudełko takiej samej wielkości w zielono-czarnym kolorze. Na jego froncie ponownie mamy zdjęcie urządzenia oraz opis najważniejszych cech: otwierany panel, kompatybilność z obudowami z drzwiczkami, alarm ostrzegawczy, możliwość wyłączenia LCD itd. Na boku ponownie dane prądowo-napięciowe, a z tyłu opis elementów elektronicznych. W skład zestawu oprócz samego panelu wchodzi również: instrukcja obsługi, kabel zasilający (z Molex), cztery kable do podłączenia wentylatorów (typu 3-pin), sześć kabli z czujnikami temperatury (typu 2-pin), dwustronne taśmy klejące do czujników oraz cztery śrubki montażowe.
Scythe Kaze Master jest panelem, który montujemy w zatoce 5,25 cala, czyli dokładnie tam, gdzie napędy optyczne. Na jego froncie znajduje się duży wyświetlacz LCD zakryty chroniącą go klapką. Urządzenie ma wymiary 148,5 x 42 x 83 mm i waży 160 gram. Wspomniany wyświetlacz ma rozmiary 119 x 16 mm.
Pozwala on na sterowanie obrotami czterech wentylatorów z prędkościami w zakresie od 0 do 9999 RPM, a także odczyt temperatur z czterech sensorów w zakresie od 0 do 100 stopni Celsjusza. Każdy z kanałów posiada obciążalność 1 A. Nie będzie problemu z odpowiednim podłączeniem śmigieł, ponieważ poszczególne złącza zostały opisane. Scythe nie podobnie, jak w poprzednim modelu nie zapomniał o zastosowaniu aluminiowych radiatorów, dla skuteczniejszego odprowadzenia ciepła.
Ważną opcją jest możliwość ustawienia alarmu termicznego, który jest aktywowany po przekroczeniu temperatury (od 55 do 90 stopni C). Wystarczy, że jeden z czujników wykryje takie zjawisko. Z tyłu umieszczono zworkę do wyłączenia alarmu, a także zworkę zmiany skali temperatur z Celsjusza na Fahrenheita.
Panelem sterujemy za pomocą przycisków, które są w pewnym sensie wygodniejsze od potencjometrów, ponieważ nie wystają poza obrys obudowy, a tym samym pozwalają na montaż w modelach z zamykanymi drzwiczkami. Do przycisków mamy dostęp po odchyleniu klapki, która posiada wygodny mechanizm zatrzaskowy. Otwieramy i zamykamy ją za pomocą nacisku na górną jej część.
Podłączenie urządzenia nie powinno nikomu sprawić problemu. Również ustawienia nie należą do skomplikowanych. Zmiana prędkości obrotowych następuje poprzez naciśnięcie przycisków + i -. Zmiana następuje co 30 RPM. Oprócz tego możemy wyłączyć dane śmigło. Warto jednak podkreślić, że wyświetlacz LCD nie należy do wyraźnych i wszelkie zawarte na nim informacje są słabo widoczne, szczególnie w czasie dnia, kiedy w pokoju jest dosyć jasno. Wtedy musimy spoglądać na panel pod odpowiednim kątem. Dodajmy, że podświetlanie LCD można wyłączyć.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
t.luk
2012-08-14 10:33:50
~Timewriter
2013-01-14 03:11:18
2