» załóż konto» przypomnij hasło

Czy to stary i dobry Diamondback?

Razer Diamondback Chroma – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2016-01-04 14:10:10

A A A | Wejść na stronę 28006 | Komentarzy 1


Już pierwszy kontakt z gryzoniem sprawia, że odczujemy różnicę w porównaniu do innych myszek. Razer Diamondback jest zdecydowanie dłuższa od innych modeli, ma inaczej wyprofilowane przyciski główne, a jej rolka pracuje bardzo cicho bez nieprzyjemnego „pstrykania”. Jej konstrukcja skierowana jest zarówno dla graczy prawo- jak i leworęcznych.

Boczne przyciski przy dłuższych palcach wydają się być zbyt mocno przesunięte do tyłu, co może lekko utrudniać operowanie nimi. W kwestii wagi myszki, to nadal mamy do czynienia z bardzo lekkim sprzętem. Długość zakończonego pozłacaną wtyczką USB kabla nie pozostawia wiele do życzenia.

Razer Diamondback Chroma

Testy wykonywaliśmy na podkładce Razer Goliathus, które spód wykonany jest z miękkiego kauczuku, co zapewnia maksymalną przyczepność na każdej powierzchni.

Testowany gryzoń ma służyć przede wszystkim do długich sesji z grami, przez co jego jednym z najważniejszych parametrów będzie ergonomia. Diamondback zapewnia wygodne oparcie kciuka i małych palców, dzięki czemu nie odczuwamy dyskomfortu. Najwygodniejszym chwytem będzie według nas Palm Grip.

Razer Diamondback Chroma

Pograliśmy trochę w Call of Duty Black Ops III, gdzie gryzoń sprawował się bardzo dobrze za sprawą precyzyjnemu i stabilnemu czujnikowi laserowemu. Trochę na minus zaliczamy brak dedykowanego przełącznika DPI. Świetnie sprawował się scroll, który jest pozbawiony jakichkolwiek luzów i dawał nam możliwość wygodnego przełączania broni.

Sprawdziliśmy także myszkę w grze RPG, a konkretniej Fallout 4. Tutaj także przydała się doskonałą precyzja sensora laserowego oraz mała masa gryzonia, co zapewniało swobodę ruchów. Nie sposób nie wspomnieć o optymalnej przyczepności naszej dłoni, którą zapewniają boczne wkładki.

Razer Diamondback Chroma

Jak przystało na model z efektami Chroma możemy ustawić podświetlanie z efektem fali. Iluminować będzie logo, rolka i panele boczne. Do dyspozycji jest aż 16,8 miliona kolorów. W sumie mamy na pokładzie aż 21 diod LED RGB, którymi możemy zarządzać poprzez specjalne oprogramowanie i uzyskiwać naprawdę ciekawe efekty np. oddech, fala, reakcja na naciśnięcie klawiszy czy światło statyczne.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~madrala

    2016-01-15 01:17:54

    16000 DPI zapewni niezrównaną dokładność... Policzmy: 16000DPI ~= 630 punktów na milimetr ~= 1 punkt na 1.6 mikrometra. Czyli jak gdzieś na ulicy przejedzie ciężarówka i lekko zadrży podłoga i biurko, mam gwarantowane kilkanaście - kilkadziesiąt punktów przemieszczenia? Kto wie, może myszka wykrywa też odległe trzęsienia ziemi? Przy takiej precyzji...

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...