» załóż konto» przypomnij hasło

Powrót na wielką scenę?

QPAD DX-20 – test myszki optycznej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2016-03-31 11:58:59

A A A | Wejść na stronę 20133 | Komentarzy 2

QPAD DX-20 – test myszki optycznej

Tym razem wzięliśmy na warsztat najnowszą myszkę marki QPAD, która nie wprowadza do sprzedaży swoich produktów z taką częstotliwością jak konkurencja. Tym bardziej z dużą ciekawością przyjrzeliśmy się modelowi, który jest inspirowany dobrze znanym gryzoniem Intellimouse 1.1 od Microsoftu. Producent podkreśla, że zastosował tutaj zaawansowany sensor optyczny, wysokiej jakości przełączniki Omron oraz podświetlany spód diodami LED. Sprawdźmy czy DX-20 jest warta wydatku rzędu 250 złotych. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Qpad DX-20
Procesor ARM Cortex M3
Sensor optyczny
Czułość 3500 CPI
Maks. przyspieszenie 20 G
Maks. szybkość 80 IPS (cali na sekundę)
Przetwarzanie obrazu 3,6 milionów pikseli na sekundę
Maks. próbkowanie 1000 Hz
Czas reakcji 1 ms
Częstotliwość próbkowania 5300 kl./s
Pamięć dla ustawień TAK (128 Kb)
Ilość przycisków 7 (wszystkie konfigurowalne), przyciski główne 10 M klików
Długość przewodu 2 m
Oświetlenie RGB LED 16,7 milionów kolorów, 3 niezależne strefy
Wymiary (dł/sz/wy) 127 x 64 x 37 mm
Waga ok. 93 g
Obudowa: symetryczna / oburęczna

Nowy gryzoń QPADa został zapakowany w bardzo ładnie prezentujące się opakowanie ze zdjęciami i licznymi informacjami o produkcie. Producent chwali się tutaj takimi danymi jak brak akceleracji, siedem przycisków czy 3500 DPI. Z tyłu umieszczono tabelki w sześciu językach ze specyfikacją oraz fotki gryzonia z każdej strony.
Po otwarciu pudełka, mamy kolejne z napisem na froncie „E-SPORT FOR LIFE”. W środku mysz została bardzo dobrze zabezpieczona gąbką. Widzimy, że to produkt klasy premium, bowiem otrzymujemy m.in. list z gratulacjami za zakup urządzenia od właściciela marki QNAP. W komplecie znalazły się zapasowe ślizgacze oraz etui do przenoszenia myszki. Dodatkowo do testów dostarczono nam podkładkę FX 44, na której użytkowaliśmy gryzonia.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Na pierwszy rzut oka myszka DX-20 wykorzystuje symetryczny projekt, jednak jak widzimy przyciski boczne znalazły się tylko na lewym boku. Korpus gryzonia został wykonany z tworzywa sztucznego, o miękkiej powłoce zewnętrznej z dużym logo Q, które jest podświetlaniem diodami LED (zasłaniamy je jednak dłonią). Wymiary urządzenia to 127 x 64 x 37 mm (długość x szerokość x wysokość). Takie proporcje powinny zadowolić większość graczy. Model ten waży 93 gramy, czyli jest bardzo lekki.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Na środku mamy podświetlaną rolkę, która spełnia także rolę przycisku, a za nią umieszczono dwa dodatkowe przyciski, które domyślnie służą do zmiany wartości DPI. Zarówno prawy, jak i lewy przycisk główny DX-20 wykorzystuje przełączniki Omron, których żywotność oceniana jest na 10 milionów kliknięć. Na lewym boku, jak już mówiliśmy mamy dwa dodatkowe przyciski, które obsługujemy kciukiem. Ich kształt jest bardzo ciekawy. Prawy bok jest lekko zaokrąglony, co ma pozwolić na wygodniejszy i pewniejszy chwyt. A wokół dolnej krawędzi myszki widzimy podświetlaną obwódkę RGB LED (16,7 miliona kolorów). Z uwagi na dosyć „chudy” design gryzonia, powinien on idealnie pasować dla graczy z chwytem fingertip i claw-grip.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Na spodzie umieszczono cztery teflonowe ślizgacze oraz oczko czujnika optycznego Pixart o rozdzielczości 3500 DPI. Na pokładzie myszy znajduje się układ ARM Cortex M3 oraz 128 kB wbudowanej pamięci w której możemy zapisywać profile.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Gryzonia DX-20 podłączamy do komputera przy pomocy pozłacanego złącza USB, które znalazło się na końcu 2 metrowego kabla.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Wspomniana podkładka, którą QNAP dołączył do zestawu prezentuje grafikę literki „Q” od nazwy firmy. Poza tym producent przesłał do nas jej wersję z nadrukowanymi imieniem redaktora naczelnego (eh:P).
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~vires

    2016-04-01 16:34:56

    znowu leworęcznik pokrzwdzeni
  • Vroya

    2016-04-04 12:12:05

    no niestety, wiekszosc myszek jest dla praworecznych

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum