» załóż konto» przypomnij hasło

Dodatkowy rzut oka na podkładkę Sargas S

Mionix Castor – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2016-04-22 10:29:00

A A A | Wejść na stronę 23911 | Komentarzy 1


Pokaż specyfikację

Specyfikacja Mionix Castor
sensor optyczny Pixart PMW3310DH, od 100 do 10000 dpi
polling rate 125, 250, 500 i 1000 Hz
maksymalna szybkość ~ 3.3 m/s (wg specyfikacji sensora), 5.45 m/s (wg producenta)
przełączniki Omron, pod 2 głównymi przyciskami
dodatkowe podświetlenie RGB
kabel pleciony, o długości ~2 m,
przyciski 6 przycisków + scroll,
rozmiar 121 x 68.5 x 40 mm, waga ~96 g

Myszkę przetestowaliśmy w kilku grach jak np. Battlefield 4, Counter Strike: GO oraz World of Warcraft. W żadnym z tych tytułów nie napotkaliśmy na problemy z pracą gryzonia. Castor dobrze leży w dłoni, nie ślizga się i jest bardzo precyzyjna. Nie odnotowaliśmy żadnych niepokojących zachowań. Opóźnienia kliknięć są niezauważalne, a korzystanie z dodatkowych funkcji dzięki programowalnym przyciskom jest bardzo wygodne. Nasze dłonie nie będą zmęczone nawet po kilkugodzinnej rozgrywce.

Oczywiście nie mogliśmy nie wykonać kilku podstawowych testów, które miały za zadanie sprawdzić działanie Castor. Okazuje się, że przyciąganie kątowe (predykcja) tutaj nie występuje, jednak mamy możliwość jej włączenia w oprogramowaniu. Nie ma mowy także o interpolacji przy wartości poniżej 5000 DPI, czyli procesie tworzenia dodatkowego piksela (który nie istniał wcześniej). Powyżej tej wartości mamy znaczącą interpolację. Również do tej wartości nie spotkamy się z jitteringiem. Taktowanie portu USB jest stabilne i wynosi około 1000 Hz.

Parametr LOD, czyli lift off distance, mówi nam o wysokości na jaką trzeba podnieść myszkę, żeby przestała reagować. Możemy obliczyć ją za pomocą podkładanych płyt CD. W modelu Castor możemy ten parametr zmieniać w oprogramowaniu, o czym wspomnieliśmy na poprzedniej stronie. To pozwala na ustawić ten parametr odpowiednio do używanej podkładki, tak żeby precyzja sensora był jak najlepsza.

Testy wykonywaliśmy na podkładce Sargas S. Jest to produkt, który dostępny jest w zielono-czarnej kolorystyce i posiada na środku charakterystyczne wycięcie. Z lewej strony mam pokaźnej wielkości logo marki Mionix. Całość została wykonana z tkanej mikrofibry, co pozwala na pracę gryzoni z sensorem optycznym i laserowym. Jej powierzchnia jest w całości wodoodporna – po wylaniu wody na nią tworzą się łatwe do zebrania bąble. Boki podkładki są przycinane metodą laserową, przez co nie ma uszkodzeń przy krawędziach.

Sargas S jest elastyczna i lekka. Poza tym ma 2 mm, czyli nie jest bardzo gruba. Poślizg myszki Castor na niej był bardzo dobry, a gryzoń pracował dokładnie. Od spodu mamy gumową warstwę, która dobrze trzyma sprzęt na blacie biurka czy stołu.

Warto dodać, że produkt ten dostępny jest także w rozmiarze M, L, XL i XXL. Poniżej pokazujemy ich rozmiary:

  • Rozmiar S (Small) 240×210×2 mm
  • Rozmiar M (Medium) 370×260× 2,5 mm
  • Rozmiar L (Large) 450×320× 2,5 mm
  • Rozmiar XL (Extra Large) 900×400× 2,5 mm
  • Rozmiar XXL 1200×500× 2,5 mm
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~julek

    2016-04-25 15:47:20

    Jak zwykle świetna recenzja! nie miałbym nic przeciwko by mieć takiego gryzonia przy moim pececie ;P :D

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...