» załóż konto» przypomnij hasło

Wolność to przywilej?

Microlab H 12W – test zestawu głośników 2.0

Autor: Emil Gozdek | Data: 2012-03-05 07:31:31

A A A | Wejść na stronę 70582 | Komentarzy 3

Microlab H 12W – test zestawu głośników 2.0 Jeszcze do niedawna żyliśmy w przekonaniu, że stworzenie dobrego zestawu głośnikowego, który komunikowałby się z komputerem bezprzewodowo nie ma większego sensu. Przepustowość przesyłu okazywała się niewystarczająca, przez co osiągnięcie zadowalającej jakości graniczyło z cudem. Firma Microlab w zeszłym roku udostępniła nam do testów redakcyjnych model FC362W, który był najlepszym dowodem na to, że powyższa teoria już nie obowiązuje. Tym razem chiński producent wprowadził do sprzedaży dwuczęściowy zestaw H 12W, który składa się z dwóch drewnianych kolumn o mocy 40 W każda. Czy taki produkt jest wart wydania około 600 PLN? Przekonacie się w naszej recenzji. Zapraszam do lektury.

Głośniki Microlab H 12W zostały zapakowane w duży, biało-czerwony karton, na którym znajdziemy informacje dotyczące zawartości opakowania, a także najważniejszych cech kupowanego urządzenia. Na froncie oprócz dużego zdjęcia zestawu oraz loga producenta mamy także, adres strony internetowej microlab.com. W środku znajdziemy dobrze zabezpieczony za pomocą styropianu i folii dwie kolumny, nadajnik USB, pilot bezprzewodowy zdalnego sterowania, kabel RCA i instrukcję obsługi (z licznymi błędami w tłumaczeniu). Całość waży naprawdę sporo, bo ponad 10 kilogramów.

Microlab H12W

Microlab H12W

Microlab H12W

Microlab H12W

Same kolumny zostały po bokach i na górze pokryte czarnym tworzywem skóropodobnym, który ma dużą przewagę nad popularna ostatnio fortepianową czernią. Ten plastik, niekiedy nawet dobrej jakości zbiera liczne odciski palców, a wszelki kurz i pył są bardzo widoczne, przez co trudno utrzymać sprzęt w zadowalającej kondycji wizualnej. Każda kolumna o wymiarach 145 x 254 x 230 mm posiada jednocalowy głośnik do odtwarzania sopranów oraz większy, bo aż 5,25-calowy do tonów średnich oraz niskich. Materiałem, z którego wykonano same głośniki jest drewno.

Microlab H12W

Z przodu mamy maskownice, które zamontowane zostały na stałe. Posiadają plastikowe ramki, których nie próbowaliśmy zdejmować. Poniżej umieszczono regulator głośności z pomarańczowymi diodami (nie rażą w oczy nawet w ciemności). Mają one za zadanie sygnalizować o synchronizacji z nadajnikiem USB z zestawu. Jeżeli skonfigurujemy wszystko prawidłowo to jedna z diod zmieni swój kolor z czerwonego na niebieski.

Microlab H12W

Microlab H12W

W prawej kolumnie zbudowany został wzmacniacz oraz pełen panel sterowania. Ten znajduje się pod otworem bas refleks, odgrodzony dużym radiatorem w czarnym kolorze. Na jego powierzchni umieszczono od lewej strony przycisk Power I/O, zamontowany na stałe kabel zasilający, przycisk służący do synchronizacji głośników z nadajnikiem, dwie pary wejść RCA oraz terminale głośnikowe.

Microlab H12W

Microlab H12W

Microlab H12W

Kolumny stoją na czterech nóżkach, które tylko minimalnie zwiększają ich wysokość. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie stabilnej pozycji i tłumienie ewentualnych drgań, które mogłyby być przenoszone na blat stołu czy biurka.

Microlab H12W

Microlab H12W

Warto wspomnieć również o pilocie, który otrzymujemy w komplecie. Jest on w kształcie kwadratu i oprócz oczywistych funkcji, jak włączanie i wyłączanie czy regulacja głośności niezależna dla każdej z kolumn znajdziemy również ustawienia niskich i wysokich tonów, mute (natychmiastowe wyciszenie) oraz reset (przywrócenie ustawień domyślnych).

Microlab H12W

Microlab H12W

Microlab H12W

Cały zestaw prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka i powinien przypaść do gustu zwolennikom elegancji, prostoty, jak również nowoczesności. Design Microlab H 12W zdecydowanie odbiega od popularnych ostatnio, przypominających „odpustowy” sprzęt urządzeń peryferyjnych, za co duże słowa uznania dla producenta.
Na koniec parametry techniczne zestawu:

  • System dźwięku: 2.0
  • Łączna moc zestawu RMS: 80 W (2 x 40 W)
  • Zniekształcenie harmoniczne: 0,3% (1 W, 1 kHz)
  • Zakres częstotliwości: 40 – 20 000Hz
  • Czułość wejścia: 410 mV
  • Odstęp sygnału od szumu: > 80dB
  • Separacja kanałów: > 50dB
  • Głośnik niskotonowy: 5,25” x 2
  • Głośnik wysokotonowy: 1” x 2
  • Zasilanie: AC 220-240V, 50Hz
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Duath

    2012-03-06 11:53:11

    Za takie pieniądze, to wolę Solo 5c lub 6c :) Ewentualnie z małą dopłatą do 7c :) W każdym razie cena strasznie kosmiczna.
  • Kuba

    2012-03-06 16:01:56

    To i tak IMO nie ma sensu
    Taki zestaw korzysta ze swojej karty dźwiękowej, tak jak każdy z wtyczką usb
    Jestem przekonany że lepiej sprawdziłby się zestaw jakiś Solówek z nawet tańszym DACiem (maya u5 jest teraz w rewelacyjnej cenie!)
  • Kamirp

    2012-03-07 20:10:14

    Super sprzet. Kupilbym gdyby byly tansze...

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum