» załóż konto» przypomnij hasło

Sprawdzamy Windows 8 na pokładzie

Lenovo Yoga Tablet 2 - test tabletu

Autor: Daniel Klimczak | Data: 2015-05-16 20:46:23

A A A | Wejść na stronę 69130 | Komentarzy 5

Lenovo Yoga Tablet 2 - test tabletu

Nie tak dawno na naszych łamach prezentowaliśmy tablet z Windows 8 na pokładzie - mowa tu o Lenovo Miix 2, który został przez nas oceniony bardzo pozytywnie. Nie był to jednak sprzęt idealny i nie uniknięto paru błędów. Dziś dzięki uprzejmości firmy Lenovo mamy przyjemność zaprezentować Wam kolejny tablet od tego producenta - Lenovo Yoga Tablet 2. I tak jak w przypadku Mixxa tak i tutaj mamy do czynienia z okienkami. Czy Yoga 2 z Windows to sprzęt godzien uwagi? A może lepiej skierować swój portfel w stronę innego tabletu od innych producentów? Na te pytania oraz wiele innych odpowiemy Wam w naszym teście. Zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja tabletu
Procesor Intel Atom Z3745 1,33 Ghz (turbo 1,86 Ghz)
Pamięć RAM 2GB LPDDR3
Grafika Intel HD Graphics
Pamięć wbudowana 32GB SSD
Ekran 10,1” IPS
Rozdzielczość ekranu 1920x1200
Kąty widzenia 178 stopni
Multidotyk Tak – 10 punktów
Łącznośc WiFi a/b/g/n (2,4 Ghz i 5 Ghz), Bluetooth 4.0, LTE
Bateria 9600 mAh
Dźwięk Głośniki stereo, kodek Wolfson@ master HiFi
Czas pracy według producenta Do 15 godzin
Złącza Gniazdo słuchawek/mikrofonu, microUSB, microHDMI, czytnik kart microSD
Dodatkowe Kamera przednia 720p 1,6 Mpix, Kamera tylna 8 Mpix, bezprzewodowa klawiatura, G-sensor, kompas, czujnik oświetlenia, czujnik Halla, czujnik wibracji
Wymiary (255 mm) x (3-7,2 mm) x (183 mm)
Waga 0,63 kg
System Windows 8.1 with Bing

Yoga 2 występuje na rynku w dwóch wersjach, które różnią się od siebie system operacyjnym. Oba urządzenia wykonane są z tej samej jakości materiałów i w ten sam sposób.

Yoga 2 z Windows dostarczana jest w czarnym pudełku, które nawiązuje kolorem do samego tabletu. Opakowanie świetnie chroni urządzenie i trzeba przyznać, że już pierwszy rzut oka na pudełko powoduje wzrost naszej ciekawości co znajdziemy w środku, a tam dość bogato:
• tablet
• kabelek microUSB
• ładowarka
• instrukcja
• klawiatura
• drugi kabelek microUSB.

Klawiatura z dodatkowym kablem microUSB zostały umieszczone w oddzielnym prostokątnym pudełku, które przykryte jest przez tablet.

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2 pod względem budowy zdecydowanie nie jest zwyczajnym tabletem i wyraźnie wyróżnia się na tle całej konkurencji. Początkowo wydaje nam się, że sposób konstrukcji jest dziwny i raczej niezbyt wygodny. Ale to tylko złudzenie… Im dalej tym lepiej. Od razu po wyjęciu z pudełka w oczy rzuca się pogrubiony i zaokrąglony bok dolnej krawędzi. Można pomyśleć, że bryłę urządzenia zaprojektował inżynier po grubo zakrapianej imprezie – przecież od lat wpajano nam, że im tablet cieńszy i lżejszy tym lepiej, a tutaj mamy pogrubione coś…

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Na całe szczęście Lenovo poszło trochę inną drogą i uznało, że nietypowa konstrukcja może sprawić by urządzenie stało się lepsze. I rzeczywiście – cylindryczne zakończenie nie jest tylko ozdobnym (lub szpecącym jak kto woli) dodatkiem, a spełnia kilka ważnych funkcji. Po pierwsze w środku znajdziemy potężny akumulator o pojemności 9600mAh, który powinien zapewnić naprawdę przyzwoite wyniki czasu działania urządzenia. Po drugie złapanie tabletu za zgrubienie i obrócenie go do pionu powoduje, że trzyma się go w ręce bardzo pewnie i wygodnie. Po trzecie i chyba najważniejsze stanowi ono również bazę podstawki, której w bardzo wielu tabletach brakuje. Pozostała część tabletu jest natomiast bardzo cienka i wpisuje się w wyżej opisany trend. Sama podstawka umożliwia ułożenie tabletu w kilku pozycjach, które zobrazowano poniżej, a za pomocą dodatkowego otworu możemy go również powiesić na ścianie np. jako ramka do zdjęć.

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Cały tył poza zgrubieniem wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które w dotyku jest bardzo przyjemne. Powierzchnia tego materiału jest delikatnie chropowata i pokryta materiałem antyślizgowym co zapewnia świetne trzymanie w dłoni, a także dużą odporność na zarysowania. Jak już wcześniej wspomniałem zgrubienie jest bazą do podstawki, która w pozycji złożonej wpasowuje się w tył obudowy. Aby ją otworzyć wystarczy chwycić zaokrągloną krawędź i delikatnie używając siły ją obrócić. Cała podstawka wykonana została z wysokiej jakości metalu, który świetnie znosi próbę czasu i nawet intensywne użytkowanie nie powoduje uszczerbku na jego wyglądzie. Pod podstawką znajdziemy slot na karty microSD oraz microSIM. Na środku obudowy znajdziemy logo Lenovo, w prawej dolnej części nad klapką logo Intel oraz na klapce Windows 8. W prawej części zgrubienia zamontowano jeszcze oczko tylnego aparatu, które otoczono srebrną obwódką. To tyle jeśli chodzi o tył.

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Równie interesująco tablet prezentuje się z przodu, gdzie znajdziemy ekran o przekątnej 10,1”, który otoczony został czarnymi ramkami z których górna jest węższa od pozostałych . Na lewej ramce na środku mamy oczko aparatu przedniego, na dolnej natomiast dotykowe logo Windows. Ekran wraz z ramkami pokryty został wysokiej jakości szkłem, które sprawdza się świetnie jako ochrona przed zarysowaniami. Nie jest to Gorilla Glass, ale mimo to nie możemy mieć powodów do narzekań. Świetna funkcja ochronna to jednak nie wszystko na co stać zastosowane szkło. Szerzej o tym przeczytacie w rozdziale odnoszącym się do ekranu.

Lenovo Yoga 2

Pod częścią przykrytą warstwą ochronną znajdziemy jeszcze głośniki umieszczone w rogach urządzenia oraz widoczną część obrotowej podstawki. Materiał jaki wykorzystano do budowy części z głośnikami w przeciwieństwie do podstawki nie jest wykonany z metalu, ale z tworzywa, które znakomicie imituje aluminium.

Lenovo Yoga 2

Wszystkie wejścia, wyjścia i przyciski zostały umieszczone na bocznych krawędziach urządzenia. Na szczególną uwagę zasługuje duży okrągły włącznik, który wbudowano w koniec zgrubienia z lewej strony. Został on otoczony podświetlaną na biało obwódką, która pełni rolę informacyjną w czasie ładowania urządzenia. Jego skok jest niski, ale bardzo wyczuwalny i charakterystyczny – a sytuacje z jego przypadkowym wciśnięciem zdarzają się bardzo rzadko. Nieco powyżej znajdziemy port microUSB do podłączania urządzeń peryferyjnych oraz ładowania tabletu, a nad nim podłużny przycisk głośności, który jest bardzo intuicyjny i przyjazny. Na drugim boku umieszczono wyjście HDMI oraz na końcu zaokrąglonego cylindra złącze słuchawkowe. Boczne krawędzie również zostały wykonane z imitującego aluminium materiału.

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2

Lenovo Yoga 2 z Windowsem prezentuje się po prostu świetnie. Głęboki czarny kolor nadaje urządzeniu niesamowitego charakteru, a wykorzystane materiały zaskakują swoją jakością i wytrzymałością. Spasowanie również nie pozostawia nic do życzenia, choć trzeba zwrócić uwagę na delikatnie zapadającą się część plecków w okolicach loga Lenovo, ale tylko przy użyciu większej siły. Nietypowy wygląd nadaje nie tylko funkcjonalności, ale powoduje również, że nasze odczucia z obcowania tym sprzętem są bardzo pozytywne. Tablet świetnie leży w dłoni i jest naprawdę wytrzymały. Szczerze mówiąc już dawno żadne urządzenie nie zaskoczyło mnie pod względem budowy w takim stopniu jak zrobiła to Yoga 2 z Windowsem. A to przecież nie koniec…

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~zakupoholik

    2015-05-19 09:02:28

    Produkt jest z najwyżej półki, tani nie jest, lecz wart swojej ceny. Długo zastanawiałem się, czy go kupić. Teraz nie żałuje ani chwili, jest rewelacyjny. Gdybym drugi raz kupował produkt z tej kategorii, to bez wątpienia byłby to owy model.
  • ~leszczu

    2015-05-19 09:02:40

    Do minusów dodałbym jeszcze to, że cała powierzchnia gładzika jest czuła na dotyk, przez co "klikając" przyciskiem gładzika zdarza mi się zsunąć kursor z miejsca w które chciałem kliknąć, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
  • ~henio

    2015-05-19 11:57:26

    Trochę nie widzę zastosowania dla takich konstrukcji, od około roku używam Asusa T100 (trochę tandetna konstrukcja i brak modemu) ale to jest netbook a klawiatura w zestawie da się połączyć.
  • ~skorpinos

    2015-05-19 17:19:48

    największą wadą tego tabletu jest umiejscowienie wejścia usb na granicy styku wyświetlacza z tą rolką. To delikatnie miejsce podatne na uszkodzenia przy upadku z małej wysokości.
  • seether_

    2015-05-19 18:04:24

    henio - wbrew pozorom T100 i Yoga 2 z Windowsem to bardzo różne konstrukcje. Yoga ma świetne wykonanie, znakomitą baterię, bardzo dobre głośniki i znacznie lepszy ekran od T100, a dodatkowo zintegrowaną podstawkę co znacznie uprzyjemnia korzystanie z tabletu. T100 mimo swoich wielu zalet jest troszkę mniej poręczny i mniej funkcjonalny jako tablet, za to zyskuje jako właśnie netbook. Jeśli ktoś głównie pracuje z wszelkiego rodzaju dokumentami to rzeczywiście T100 będzie lepszym wyborem, ale jeśli ktoś szuka tabletu do Internetu i rozrywki Yoga 2 będzie już znacznie lepsza.

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...