Nowy smartfon z Sensem
HTC Desire Z - test telefonu
Spis treści
Przedni panel zdominowany został przez dotykowy 3,7 calowy wyświetlacz, który został otoczony metalową ramą. Panel dotykowy został wykonany w technologii S-LCD, który jest rewelacyjny w pomieszczeniach – kolory żywe, barwy naturalne, a ostrość genialna. Wszystko zmienia się w ostrym słońcu – ciężko jest cokolwiek zobaczyć na wyświetlaczu, po prostu czytelność bliska zeru. Czułość i precyzja jak przystało na urządzenie hi-end stoi na wysokim poziomie. Pod wyświetlaczem znajduje się touch-pad. Między wyświetlaczem a touch-pad-em zostały umieszczone dotykowe przyciski, charakterystyczne dla smartfonów na Androidzie – od lewej Home, menu, cofnij, szukaj. Nad wyświetlaczem umiejscowiono głośnik do rozmów, a w jego krawędzi diodę sygnalizacyjną. W dolnej części telefonu znajduje się wyłącznie mikrofon do rozmów. Po prawej stronie miejsce znalazł klawisz aparatu oraz suwak zabezpieczający osłoną baterii przed nieoczekiwanym otwarciem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie gniazda Jack 3,5 mm oraz włącznika telefonu w górnej części urządzenia. Po lewej stronie został umiejscowiony klawisz regulujący głośność w telefonie oraz gniazdo USB. Na tylnej części telefonu w oko rzuca się metalowa osłona baterii, którą należy demontować by dostać się do slotu kart pamięci i karty SIM. Aparat 5 Mpix z diodą doświetlającą (służy także jako latarka) leży tuż nad osłoną baterii.
HTC Desire Z wśród produktów HTC na Androidzie wyróżnia się klawiaturą QWERTY, która dostępna jest po rozsunięciu obudowy. Zastosowany mechanizm slide jest nietypowy, ponieważ obudowa nie wysuwa się w jednej płaszczyźnie, ale górna część unosi się lekko do góry po łuku by odsłonić klawiaturę QWERTY.
Czterorzędowa klawiatura charakteryzuje się wyraźnymi odstępami między klawiszami, brakiem klawisza nawigacyjnego i klawiszy kierunkowych. Takie rozwiązanie niestety utrudnia edytowanie tekstu. Po części sprawę rozwiązuje touch-pad w górnym panelu lub nawigowanie za pomocą dotykowego ekranu, ale te zastępcze rozwiązania nie są wygodne przy codziennym korzystaniu z telefonu. Na klawiaturze znajdują się za to dwa klawisze, którym mogą być przypisane dowolne skróty do funkcji lub aplikacji. Generalnie klawiatura w HTC Desire Z plasuje się w czołówce klawiatur QWERTY. Do tak wysokiej pozycji przyczyniło się kilka elementów - rozmiar klawiszy, idealne odstępy między nimi, idealny skok klawisza.
Rozmiar urządzenia 119 x 60,4 x 14,2 mm, waga 180 gram, to wartości robiące wrażenie. Jednak nie jest to pozytywne odczucie, ale odstraszające potencjalnych nabywców tego urządzenia. Nie było osoby, której dałem ten telefon do ręki by nie skomentowała ciężaru. Za taki stan rzeczy odpowiadają materiały użyte do wykonania HTC Desire Z, czyli metal i solidny plasik. Osobiście uważam, że jest to kwestia przyzwyczajenia, ponieważ telefon jest świetnie wyważony i po pewnym czasie ciężar nie jest tak mocno odczuwalny. O ile nie mam zastrzeżeń do elementów plastikowych, to mam sporę zastrzeżenia do elementów metalowych. Dokładnie chodzi o osłonę baterii, która ma tendencję do ścierania się od kładzenia urządzenia. W otrzymanym egzemplarzu wyglądało to okropnie brzydko. Warto też wspomnieć o genialnym spasowaniu telefonu, ponieważ nic tu nie trzeszczy, nie stuka, a wszystko bardzo dobrze trzyma się całości.
Na koniec prezentacja telefonu:
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~Yood
2011-05-12 20:30:09
~Piotruś
2011-05-12 20:36:16
~Wezyr
2011-05-12 20:41:03
~Boromir
2011-05-12 20:45:01
~AnkaR
2011-05-12 21:07:02
~Albert
2011-05-12 21:36:32
Irwander
2011-05-12 22:30:10
vinc
2011-05-12 22:49:45
Irwander napisał:
Świetna lektura, sam chętnie posiadłbym takie cudo, jednak jak poczytałem o Galaxy S2 to zmieniłem swój kierunek poszukiwań i zbieram kasę dalej :D
SGS2 rzeczywiście prezentuje się świetnie, ale ma dużego minusa za układ graficzny Mali-400, który nie jest aktualnie obsługiwany przez większość topowych gier na Androida. Z biegiem czasu powinno się to zmienią, ale nikt Ci tego nie zapewni... Jeśli planujesz coś na dwóch rdzeniach, to raczej warto się wstrzymać. Tym bardziej, że oszczędzasz. Mimo wszystko aktualnie najlepszy sprzęt na Androidzie ;)
~Francuz
2011-05-13 11:43:41
~Endju
2011-05-13 11:47:33
zobacz wszystkie komentarze | 49