Artykuł sponsorowany
FirePower – poznaj nową (starą) markę zasilaczy

Zasilacze CoreXStream przeznaczone są dla wymagających użytkowników, którzy szukają rozwiązań w przystępnej cenie. Modele te sprawdzą się zarówno w komputerach domowych, jak i tych przeznaczonych do biura. Urządzenia zamknięto w eleganckiej czarnej obudowie i wyposażono w cichy wentylator 120 mm.
Spis treści
Zasilacze CoreXStream przeznaczone są dla wymagających użytkowników, którzy szukają rozwiązań w przystępnej cenie. Modele te sprawdzą się zarówno w komputerach domowych, jak i tych przeznaczonych do biura. Urządzenia zamknięto w eleganckiej czarnej obudowie i wyposażono w cichy wentylator 120 mm.
Dostępny w Polsce jest m.in. model o mocy ciągłej 500 W, którą może on dostarczyć w temperaturze do 30 stopni Celsjusza, kiedy to większość współczesnych PSU może oddać swoją deklarowaną moc w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Model ten oferuje sprawność do 80% przy typowych obciążeniach, co powinno być w pełni wystarczające oraz dwie linie +12 V z efektywnym rozkładem mocy. Oczywiście produkt ten jest zgodny ze standardem ATX12V v2.2. Do pozostałych istotnych cech tej serii należy:
- Zgodność z normą ErP, co zapewnia niski pobór mocy w trybie czuwania.
- Bogactwo wtyczek w celu zapewnienia kompatybilności z rozmaitymi konfiguracjami.
- Aktywne PFC efektywnie reguluje napięcie wejściowe.
- Zabezpieczenia (OVP, OPP, SCP) chronią podzespoły przed uszkodzeniami
- Trzy lata gwarancji
W zestawie oprócz zasilacza, znajdziemy jeszcze: kabel zasilający, śrubki montażowe i instrukcję obsługi. CoreXStream akceptuje jedynie napięcie wejściowe o wartości 230 VAC. Warto wspomnieć o dostępnych wtyczkach, które są w pełni wystarczające. W przypadku jednostki o mocy 500 W otrzymujemy następujące złącza: dwa Moleksy, cztery złącza SATA, dwie wtyczki PCI-E i jedną wtyczkę procesora (4 + 4-pin). W dodatku są one odpowiedniej długości.
Jeżeli chodzi o wnętrze to warto podkreślić filtrację AC, na którą składają się cztery kondensatory Y, dwa kondensatory X, cewka i warystor. Prostowanie realizuje mostek GBU8J. Z kolei kondensator główny Teapo LH o pojemności 330 uF może pracować w temperaturach do 85 st. C. Filtrację realizują kondensatory elektrolityczne Teapo SC, mogące pracować w temperaturach do 105 st. C. oraz jeden kondensator polimerowy Teapo CG.
Słowem zakończenia, chcemy podkreślić, że CoreXStream to zasilacze o bardzo atrakcyjnej cenie, które pomimo tego oferują wysoką jakość i funkcjonalność. CoreXStream spełnia wymagania większości użytkowników, nawet graczy. Jest to niedrogi, solidny i cichy zasilacz. Warto dodać, że będą one dostępne również w wersjach o mocy 400 W i 600 W.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~pireks
2015-10-06 00:23:57
Długość kabli wystarczy jeśli mamy obudowę normalnej wielkości i zasilacz na górze - ostatnie dwie złączki sata sięgają wtedy na spód obudowy - do przedostatniej i ostatniej półki na dyski.
Ilość złączek też wystarczy pod warunkiem że nie mamy 5 dysków i 3 napędów dvd.
Kable sa troche cieńsze i bez oplotów ale ich wykoannie jak również wykonanie wtyczek jest bdb, złączki trzymają mocno i pewnie.
Zasilacz posiada dwie linie 12V : 25A +20A - wynik rewelacyjny.
Wg testów online przy maxymalnym dociążeniu zasilacz staje się głośnawy i ciepły, napięcie 12V zaczyna skakać i prawdopodobnie powiększają się tętnienia, które jednak i tak sa dużo mniejsze niż w tanich zasilaczach noname.
~XPS
2015-10-06 22:29:32
SĹawekpl
2015-10-07 13:18:40
dwie linie gdy wszyscy od tego odeszli wiele lat temu
tylko 80+? co to jest? zasilacz do taśm LED :P
ATX12V v2.2 gdy już są zaiłki zgodne z 3.2 - co to za dinozaur?
aż trzy zabezpieczenia gdy inni dają 6 ...
długie przewody, ale jak długie, do Full Tower, czy tylko do ITXa :P
zasilacz to jest najważniejsza część kompa, obojętnie czy używamy małego oszczędnego kompa, czy wypasionej konfiguracji, jeśli coś w zasilaczy strzeli, nie zadziała jakieś zabezpieczenie to spalimy nie tylko płytę i procka ale i pamięci oraz wpięte karty
OCZ nigdy nie robiły solidnych zasilaczy, były tak reklamowane ale użytkownicy szybko weryfikowali te zapewnienia, to był szajs, fakt trochę sztuk chodzi do dziś, ale większość jeszcze na gwarancji wróciła do serwisu