» załóż konto» przypomnij hasło

Artykuł sponsorowany

FirePower – poznaj nową (starą) markę zasilaczy

Autor: FirePower | Data: 2015-10-05 14:14:20

A A A | Wejść na stronę 20887 | Komentarzy 3

Seria zasilaczy ZS skierowana jest do użytkowników potrzebujących wydajnego zasilacza w przystępnej cenie. Dostępne w sklepach są modele o mocy 550W, 650W i 750 W, które swego czasu zastąpiły serię StealthXStream, która trafił na zasłużoną emeryturę.

W przypadku tej rodziny PSU wyposażenie dodatkowe obejmuje niezbędne akcesoria, czyli kabel zasilający, śrubki montażowe oraz instrukcję obsługi. Zasilacze wykonane są z blachy SECC o grubości 0,8 mm, którą polakierowano na czarno. Za chłodzenie podzespołów odpowiada 135 milimetrowy wentylator Globe Fan z łożyskiem kulkowym.

Na przykładzie jednostki o mocy 650 W możemy podać, że urządzenia z serii ZS wyposażono w stałą wiązkę przewodów, które opleciono nylonową siatką. Wśród złącz znajdziemy cztery złącza Molex, osiem SATA oraz po jednym PCI-E 6-pin i 8-pin. Długość przewodów jest w zupełności wystarczająca w przypadku dysków i napędów optycznych.

Warto wspomnieć kilka słów o obudowie wewnętrznej zasilaczy ZS. Producent zastosował tutaj filtrowanie EMI przy pomocy dwóch kondensatorów Y, jednego X przy gnieździe zasilania oraz kolejnych dwóch Y, jednego X, warystora MOV i dwóch cewek ferrytowych. Zastosowane tutaj kondensatory filtrujące wysokoprądowe to dzieło japońskiej firmy Matsushita (Panasonic) przeznaczone do pracy w temperaturze 85 C i o pojemności 330µF przy napięciu 400V. APFC obsługiwane jest przez dwa tranzystory MOSFET IPW60R190C6 obsługujące 12,8A w temperaturze 100 C. Do filtrowania wykorzystano najlepsze kondensatory elektrolityczne produkcji Nippon Chemi-Con, przystosowane do pracy w 105 stopniach C. Na głównym PCB zamontowano układ scalony odpowiedzialny za zabezpieczenia.

Nie da się ukryć, że za kwotę ok. 300 zł trudno dostać wydajny zasilacz, który poradzi sobie z prądożernymi kartami graficznymi. Lekarstwem na jest jednak OCZ / FirePower ZS oferujący bardzo stabilne napięcia, długie przewody, cichy wentylator 13,5 cm i trzyletnią gwarancję producenta. Seria ZS jest skierowana do miłośników cichych i wydajnych komputerów, którzy dbają o jakość, ale nie chcą przepłacać. Sprawdzi się wśród zwykłych użytkowników, jak i u profesjonalistów.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~pireks

    2015-10-06 00:23:57

    Szczerze polecam zasilacze ZS. Firma OCZ to gwarancja solidności. Cena jest niewygórowana a jakość bdb ( w porównaniu do chińskich zasilaczy ). Duża moc i bardzo przyjemna kultura pracy.
    Długość kabli wystarczy jeśli mamy obudowę normalnej wielkości i zasilacz na górze - ostatnie dwie złączki sata sięgają wtedy na spód obudowy - do przedostatniej i ostatniej półki na dyski.
    Ilość złączek też wystarczy pod warunkiem że nie mamy 5 dysków i 3 napędów dvd.
    Kable sa troche cieńsze i bez oplotów ale ich wykoannie jak również wykonanie wtyczek jest bdb, złączki trzymają mocno i pewnie.
    Zasilacz posiada dwie linie 12V : 25A +20A - wynik rewelacyjny.
    Wg testów online przy maxymalnym dociążeniu zasilacz staje się głośnawy i ciepły, napięcie 12V zaczyna skakać i prawdopodobnie powiększają się tętnienia, które jednak i tak sa dużo mniejsze niż w tanich zasilaczach noname.
  • ~XPS

    2015-10-06 22:29:32

    Miałem kiedyś OCZ Corexstream 500W i byłem z niego bardzo zadowolony. Cichy i solidny zasilacz ze sporym zapasem mocy.
  • Sławekpl

    2015-10-07 13:18:40

    w przystępnej cenie wymagający gracz nie znajdzie zasilacza solidnego, nie ma szans, cena jest odbiciem użytych komponentów, nie da się tanio zrobić czegoś na gorszych podzespołach, potwierdzeniem tego jest 500W ale do 30 stopni
    dwie linie gdy wszyscy od tego odeszli wiele lat temu
    tylko 80+? co to jest? zasilacz do taśm LED :P
    ATX12V v2.2 gdy już są zaiłki zgodne z 3.2 - co to za dinozaur?
    aż trzy zabezpieczenia gdy inni dają 6 ...
    długie przewody, ale jak długie, do Full Tower, czy tylko do ITXa :P

    zasilacz to jest najważniejsza część kompa, obojętnie czy używamy małego oszczędnego kompa, czy wypasionej konfiguracji, jeśli coś w zasilaczy strzeli, nie zadziała jakieś zabezpieczenie to spalimy nie tylko płytę i procka ale i pamięci oraz wpięte karty
    OCZ nigdy nie robiły solidnych zasilaczy, były tak reklamowane ale użytkownicy szybko weryfikowali te zapewnienia, to był szajs, fakt trochę sztuk chodzi do dziś, ale większość jeszcze na gwarancji wróciła do serwisu

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum