Corsair K55 RGB i Harpoon – test myszki i klawiatury
Klawiatura K55 RGB to sprzęt, który robi dokładnie to co ma robić. Nie jest ona przeładowana dodatkami, ale oferuje najpotrzebniejsze funkcje dla graczy, jak chociażby możliwość tworzenia makr. Nie zabrakło także klawiszy multimedialnych, regulacji podświetlenia oraz blokady klawisza Windows. Pomimo, że uważa się przełączniki membranowe, jako gorsze do grania, to te sprawują się nad wyraz dobrze. Również możemy wykorzystać je do pisania.
Klawiaturę testowaliśmy nie tylko w grach FPS, ale także np. w Heroes of the Storm. Trzeba przyznać, że Corsair oddaje w naszej ręce solidną, membranową broń ze świetnie pracującymi przełącznikami. Klawisze są miłe w dotyku, a doczepiana podkładka pod nadgarstki sprawia, że nasze dłonie nie męczyły się nawet po kilku godzinach spędzonym na polu walki.
Sensor optyczny zamontowany w Harpoon spisywał się bez zastrzeżeń. Nie zauważyliśmy żadnych pływów wskaźnika czy opóźnień. Byliśmy także bardzo zadowoleni z przycisków głównych, które zapewniały nam skuteczne oddawania strzałów i dobry czas reakcji. Kształt gryzonia jest przystosowany do różnych sposobów chwytania, chociaż mały palec zawsze będzie „obok”. Dzięki temu, że myszka jest bardzo lekka mamy dobrą nad nią kontrolę. Boki myszy pokryte są antypoślizgową gumą, dzięki której w naszej dłoni leży ona pewnie i stabilnie. Szkoda, że do zmiany DPI przygotowano tylko jedne przycisk, który działa w pętli. Dużo wygodniejsza jest zmiana czułości na zasadzie góra-dół.
Jak już wspomnieliśmy do myszki Harpoon dedykowane jest specjalne oprogramowanie. W nim mamy dostępne liczne funkcje od programowania poszczególnych przycisków, regulację podświetlenia RGB, aż po tworzenie makr.
Myszkę przetestowaliśmy w kilku znanych grach i benchmarkach. Wynika z nich, że urządzenie oferuje częstotliwość raportowania na poziomie 1000 Hz. Nie zauważyliśmy tutaj akceleracji pozytywnej, za to występuje minimalna akceleracja wsteczna. Można było to zaobserwować przy gwałtownych ruchach myszki. Nie ma tutaj efektu przyciągania kątowego (predykcja) oraz skoków kursora (jitter). Współczynnik LOD, czyli wysokość przy której kursor przestaje reagować to około 1,5 mm. Nie możemy tego zmienić z poziomu sterowników.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~michalek
2017-01-26 19:51:06
~gimbal
2017-01-27 10:26:59
2